trening aerobowy

Trening aerobowy – efektywność, ćwiczenia, dieta

Trening aerobowy na cellulit to doskonały pomysł na wsparcie odchudzania dietą. Stosowna dieta oraz odpowiednie ćwiczenia na cellulit pozwalają na równomierne spalanie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry i ciała. Ćwiczenia aerobowe wpływają w szczególności na uda, brzuch i pośladki, wygładzając je i zapewniając smukłość.

Trening aerobowy – dowolny ale regularny treningami

W odchudzaniu i jego efektywności pomoże nam każdy, dowolnie dobrany trening aerobowy pod warunkiem, iż ćwiczenia będziemy wykonywać systematycznie. Regularność treningów daje gwarancję sukcesu. Niestety o regularność jest nam trudno. Im mniej systematycznie i intensywnie ćwiczymy tym dłużej trwa wygładzenie skóry na udach i pośladkach a brzuch stoi w miejscu. Prócz regularności istotna jest też długość pojedynczego treningu.

Aby zrzucić na wadze i spalić tkankę tłuszczową ćwiczenia muszą trwać minimum 20 minut. W zasadzie nie liczy się ich ilość, ale jakość i czas trwała łącznie. Oczywiście ważną role odgrywa tempo, które winno nas zmęczyć, gdyż bez wysiłku cellulit nie zostanie spalony.

Cellulit – dlaczego tak trudno się go pozbyć

Komórki tłuszczowe w naszym ciele umiejscowione są pod skórą, są one otoczone tkanką łączną. Cellulit powstaje gdy tkanki łącznej zaczyna brakować do otoczenia przerośniętych komórek tłuszczowych. To właśnie z tego powodu na skórze widoczne są niewielkie wybrzuszenia, które pogłębiają zaburzenia mikrokrążenia i prowadza do uszkodzenia skóry oraz problemów z krążeniem limfy.

Tym samym organizm przestaje się oczyszczać z toksyn i gromadzi je pod skórą zamiast wydalać. Następuje spadek wydolności organizmu i spowolnienie procesu przemiany materii, a w ślad za tym upośledzenie krążenia, dotlenienia. W wielu przypadkach odkładanie się cellulitu ma podłoże hormonalne. Nasila się w okresach zaburzeń hormonalnych jak okres dojrzewania, ciąży, menopauzy. Winowajcą jest kobiecy estrogen, który odpowiada za gospodarkę wodną.

Trening aerobowy – pomarańczowa skórka

Skórka pomarańczowa, bo ją przypomina cellulit występuje zarówno u kobiet otyłych jak i szczupłych. Dzieje się tak z uwagi na szalejące hormony przesadzające o odkładaniu się tłuszczu. U szczupłych tkanka tłuszczowa nie odkłada się w dużych ilościach, ale za to często. Wiele kobiet ma tendencje do częstego grubnięcia i równie szybkiego chudnięcia.

Powroty do wagi powodują hormony pozostawiając w skórze ubytki, naciągniętą tkankę łączną w postaci cellulitu. Mimo iż nie rzadko skóra jest obwisła to jej wierzchnia warstwa przypomina pomarańcze. Ćwiczeniami jesteśmy w stanie wygładzić skórę i zapobiec nagłym zmianom masy ciała. Dzięki stymulacji krążenia równomiernie rozprowadzamy składniki odżywcze do komórek unikając zaburzeń metabolicznych.

Jakie ćwiczenia są wskazane na cellulit?

Przede wszystkim by pozbyć się cellulitu winniśmy wykonywać ćwiczenia na steperze oraz ćwiczenia rozciągające jogi. Ponadto w trakcie treningu aerobicznego polecany jest szybki marsza i pływanie. Zaleca się również w ramach ćwiczeń aerobowych jazdę na rowerze, ćwiczenia oddechowe itp. Prócz ćwiczeń istotna jest dieta bogata w warzywa i owoce, a także produkty obfitujące w błonnik. Brak stosownej diety nie da efektów samymi ćwiczeniami i przeciwnie.

Zdrowa żywność może znacznie opóźnić odchudzanie, jeśli nie zapewnimy sobie ruchu. Zatem wskazane są zboża, kiełki oraz rośliny strączkowe, soja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *