Odchudzanie na rolkach

Odchudzanie na rolkach – spalanie kalorii? Zgrabna sylwetka

Odchudzanie na rolkach jest efektywnym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Skuteczność tego typu ćwiczeń zapewnia odpowiednią dawkę ruchu dla zdrowia jak tez przyspiesza spalanie kalorii, łącząc chudniecie z rzeźbą ud, pośladków i łydek.

Odchudzanie na rolkach, czyli jędrne ciało i zgrabna sylwetka

Jazda na rolkach dba nie tylko o zrzucenie z wagi ale tez o mięśnie, zwłaszcza nóg. Podczas jazdy pracują uda, jak też mięśnie brzucha, pleców i rak. To świetny sposób na cellulit na udach. Regularne treningi na rolkach wygładzają sylwetkę i poprawiają wygląd.

Punkt ciężkości i równowaga

Za efektywność treningu na rolkach odpowiada punkt ciężkości, który w przypadku rolek zmienia się względem chodu, biegu. Normalnie punkt ciężkości znajduje się na wysokości brzucha, podczas jazdy na rolkach zmienia się on i unosi się ku górze w kierunku piersi. Ta subtelna wydawać by się mogło zmiana prowadzi do nieustannej kontroli i konieczności utrzymywania równowagi poprzez skomplikowaną kombinacje pracy mięśni wielu partii ciała.

Rolkarz musi balansować ciałem by się poruszać oraz kontrolować równowagę, aby się nie wywrócić. Sylwetka w naturalny sposób się prostuje, gdyż nawet delikatny garb powoduje upadek. Rolki wymuszają odpowiednią postawę oraz pożądane ruchy, dzięki którym trening na rolkach jest tak efektywny.

Jazda ba rolkach dla urody

Poza nadwagą rolki dbają również o nasza urodę. Kondycja cery pod wpływem treningu rolkarskiego zmienia się w wyniku dotlenienia. Treningi zwykle odbywają się na świeżym powietrzu, dzięki czemu zarówno nasze płuca się oczyszczają, jak też cera, poprzez lepsze dotlenienie.

Ruch sprawia iż krew krąży szybciej, dotlenia tym samym mózg, który staje się wydajniejszy, co można zauważyć w poziomie koncentracji, czy nauki. Wraz z systematycznym treningiem poprawia się nam również nastrój, zaś cera robi się jaśniejsza i bardziej elastyczna, wygląda promieniście. Do skóry z czasem dołączają włosy i paznokcie.

Odchudzanie na rolkach – rolki dla otyłych

Wbrew pozorom rolki nie obciążają stawów i są odpowiednie również dla osób otyłych. By nie nadwyręża stawów i kręgosłupa warto wybrać rolki, które zapewniają płynność i powtarzalność ruchów. Osoby otyłe często borykają się ze zwyrodnieniami stawów oraz ich kruchością, delikatnością. Wrażliwe stawy wykluczają wiele ćwiczeń, tymczasem pozwalają na jazdę na rolkach.

Osobom ze słabą kondycją zwykle trudno jest przebiec ten sam dystans jaki mogą pokonać bez trudu i zadyszki na rolkach. Odpychanie się ramionami i ruchy nogami nie sprawiają wiele trudu i nie pochłaniają energii mimo iż są aktywnością fizyczną. To świetny wstęp o uprawiania sportu. Gdy rolki „jadą” same z rozpędu możemy odpoczywać i rozluźniać mięśnie, regenerując siłę i nie przerywając treningu. Jazda na rolkach wzmacnia serce i dotlenia, jednak ile pomaga spalić kalorii? W ciągu godziny jazdy możesz zrzucić nawet 700 kcal. To tyle samo co dwugodzinny aerobik.

Odchudzanie na rolkach – regularność jazdy

By jazda na rolkach nas odchudziła treningi muszą być systematycznie. Wskazane jest by na rolkach jeździć 2-3 razy w tygodniu po minimum godzinie. Pamiętać należy, iż organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową dopiero po około pół godzinie jazdy, stad też krótsze przejażdżki nie dają efektu odchudzającego.

Na rolkach wystarczy się raz nauczyć jeździć

Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, kiedy się raz nauczymy jazdy na rolkach nawet po długiej przerwie będziemy wiedzieli jak jeździć. Początkowo trudność stanowi równowaga, jednak wystarczy kilka prób, aby i ten problem ominąć. Dla bezpieczeństwa treningu warto zawsze zakładać na rolki kas oraz ochraniacze. Nawet dobremu rolkarzowi zdarzają się wypadki, a te generują kontuzje. Skutki upadków mogą być tragiczne, dlatego lepiej im zapobiegać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *