intensywny trening

Intensywny trening z Ewą Chodakowską – tylko 4 minuty, plan treningu

Intensywny trening z Ewą Chodakowską jest równoważny treningowi na siłowni. Wbrew powszechnym opiniom iż należy ćwiczyć minimum pół godziny aby spalać tłuszcz, Ewa Chodakowska oferuje trening w cztery minuty. Jak to możliwe? To świetna metoda na płaski brzuch. Zacznij od tego treningu a zdziwisz się efektami.

Intensywny trening z Ewą Chodakowską

Ta trenerka fitness podbiła serca wielu Polek chcących mieć zgrabną figurę, płaski brzuch i jędrne piersi. To nie żart, ani mit a realny trening na cztery minuty. Ewa Chodakowska jest autorka tego wyjątkowego programu ćwiczeń, wręcz niewiarygodnego w swej skuteczności. Ćwiczenia podczas tych czterech minut angażują wszystkie mięśnie ciała.

Technika wykonywania ćwiczeń polega na napinaniu mięśni i dbałości o należytą postawę ciała. Dzięki wyprostowanej postawie sylwetka się stabilizuje a ciało ujędrnia. Poza wzmocnieniem mięśni i poprawą kondycji zauważalny efekt jest w przemianie materii. Ćwiczenia przyspieszają metabolizm, dzięki czemu zaczynamy chudnąć.

Intensywny trening – 20 minut nie ominiemy

Niestety 20 minut kiedy organizm nie sięga po zapasy tłuszczu zgromadzone w cellulicie nie da się ominąć. Stad trening Ewy Chodakowskiej to doskonały start i wprowadzenie pozwalające odczuć pierwsze efekty, zauważyć zmianę i zmotywować się do dłuższego treningu.

Dzięki czterem minutom każdego dnia organizm przywyknie do wysiłku oraz do ćwiczeń. Kiedy już nabierzesz nawyków warto pokusić się o kolejny etap wysiłku i odchudzania. Co ciekawe uczestniczki treningu same czują ze mogą więcej i chcą więcej ćwiczyć, bo sport i aktywność uzależnia.

Intensywny trening – plan treningu

Ćwicząc rozpoczynaj od przysiadu i naprzemiennych wymachów nogami w tył. Pamiętaj, aby się nie garbić, napiąć brzuch i ustawić biodra w tył. Kolejnym ćwiczeniem Ewy Chodakowskiej jest plank, czyli deska. Wykonuje się to ćwiczenie na przedramionach ze skrętem bioder w połączeniu z uniesieniem jednej z rak pionowo w górę.

To ważne by podczas tego ćwiczenia pracowały mięśnie skośne brzuchy, kiedy ich nie czujemy to oznacza, ze ćwiczenie wykonujemy nieprawidłowo. Trzecim ćwiczeniem treningu jest podpór tyłem w oparciu na dłoniach. Kolejno w tej pozycji unosimy jedną nogę i przeciwległą rękę. Noga z ręką winny się dotknąć. Ostatnim ćwiczeniem a zaledwie czwartym w programie treningu jest ściąganie łopatek i unoszenie nóg na przemian w pozycji na brzuchu.

Jeśli nie wiesz dokładnie jak wykonać ćwiczenia skorzystaj z dostępnych w internecie filmików instruktażowych. Powtarzaj pozycje za instruktorami, a trening będzie efektywniejszy, zaś twoje ciało bezpieczniejsze i chronione przed kontuzją. Jeśli zależy ci na efektach ćwicz regularnie, codziennie. To zaledwie 4 minuty! Na pewno je wygospodarujesz w ciągu doby.

Intensywny trening – wydłużaj trening

Kiedy już oswoisz się z aktywnością wydłużaj stopniowo treningi dodając kolejne ćwiczenia. Zaledwie po tygodniu 4 minutowych treningów powinnaś odczuć potrzebę wewnętrzna większej ilości ćwiczeń. Uzupełnij trening ćwiczeniami na konkretne partie ciała. Zadbaj też o rozgrzewkę i tzw. cool down. Możesz też uzupełnić trening alternatywnymi sportami jak bieganie czy jazda na rowerze, rolkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *