ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia odchudzające – plan treningowy, odchudzanie w domu

Ćwiczenia odchudzające – jakie są najlepsze ćwiczenia odchudzające? Odpowiedź jest niejednoznaczna. Jednym wystarczy jakakolwiek aktywność fizyczna, innym potrzebny jest sport wyczynowy, aby zrzucić kilka kilogramów. Według naukowców najlepsze efekty można zaobserwować po ćwiczeniach aerobowych, to one pozwalają przy najmniejszym wysiłku spalić największa ilość kalorii. Pamiętaj, że wszystkie ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie dla ćwiczącego.

Ćwiczenia odchudzające

Kluczem do sukcesu nie jest rodzaj ćwiczeń, ale ich regularne wykonywanie. Systematyczność dla odchudzania ma pierwszorzędne znaczenie. Wysiłek fizyczny zawsze wzmaga efekt odchudzający, o ile dawka wysiłku jest dostatecznie dużą. Pamiętaj, iż dopiero po około 20 minutach wysiłku organizm sięga po zapasy w tkance tłuszczowej.

Tym samym pięciominutowe ćwiczenia nie odchudzą cię ani grama. Im więcej czasu poświęcisz na ćwiczenia, im będą dokładniejsze i intensywniejsze tym szybciej i łatwiej schudniesz. Sylwetka wymaga czasu i pracy, trudno jest oczekiwać efektów po pierwszym i jedynym treningu.

Plan treningowy

Jeśli nie masz pieniędzy, ani ochoty na pomoc profesjonalnego trenera osobistego nie musisz z niego korzystać. Możesz samodzielnie stworzyć własny plan treningowy. Stosując kilka uniwersalnych wskazówek powinnaś sobie z nim poradzić bez trudu. Zaczynaj zawsze od 15 minutowych rozgrzewek. Gdy zdecydowałaś się iść na siłownie przejrzyj propozycje treningów w internecie. Weź poprawkę na to, ze jesteś początkująca.

Najlepsze efekty osiągniesz wykonując ćwiczenia z małym obciążeniem i robiąc po 12-15 powtórzeń bez przerw w seriach łączonych. Zadbaj o ćwiczenia aerobowe, które przyspieszają oddech i tętno, jednocześnie zapewniając dotlenienie. Polecane są biegi na bieżni oraz spinning. Nie zapomnij, ze ćwiczenia na świeżym powietrzu maja podwójna moc. Bieganie, jazda na rolkach, rowerze to świetne metody na odchudzanie. Trenować można je wszędzie i za darmo.

Odchudzanie w domu

Ćwiczenia odchudzające nie musisz wykonywać w klubie fitness, a możesz ćwiczyć w domu. Poświęcając pół godziny dziennie lub więcej schudniesz z większą satysfakcją, gdy do efektu dojdziesz samodzielnie. Co więcej nie musisz wyznaczać sobie treningów, wystarczy ze podczas prac domowych będziesz pamiętać o ćwiczeniach odchudzających. Odpowiednie ruchy podczas sprzątania, gotowania również odchudzają.

Jeśli planujesz zorganizowany system treningów warto wyposażyć się w matę do ćwiczeń, orbitek, stepper czy rowerek stacjonarny. Przy ograniczonym budżecie wystarczy skakanka. Możesz skorzystać z wielu darmowych kursów online, które podpowiedzą ci jak ćwiczyć i odchodząc wybrane partie ciała. Zwykle każdy z nich trwa 30 dni. Zyskujesz w ten sposób gotowy plan ćwiczeń. Do przykładowych kursów należy zestaw Wyzwanie – 30 dni z Mel B, czy też Insanity, FocusT25 i wiele innych. W Polsce cieszy się uznaniem kurs Skalpel Ewy Chodakowskiej.

Ćwiczenia odchudzające w wodzie

Jeżeli masz możliwość wykonuj ćwiczenia odchudzające w wodzie. Wybierz się na basen by poćwiczyć biodra, nogi. To świetna forma aerobiku pozwalająca wzmożyć efekt odchudzania o 100%. mimo iż w wodzie meczymy się mniej, to odchudzamy się szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *