Callanetics

Callanetics – efektywne ćwiczenia, odchudzanie, zalety treningu

Callanetics to wyjątkowy rodzaj ćwiczeń pozwalający stosunkowo szybko, bo już w dwa tygodnie. Wedle trenerów callaneticsu zaledwie 10 godzin ćwiczeń odpowiada 20 godzinom aerobiku. Wszystkie treningi callanetics rozpoczynają się od rozgrzewki ujmującej ćwiczenia na brzuch, nogi oraz biodra. Podstawą w ćwiczeniach callaneticsu jest rozciąganie.

Callanetics i rozciąganie

Bazą dla callaneticsu są ćwiczenia rozciągające. Nie są to treningi skomplikowane, jednak wymagają wysiłku oraz regularności. Efekty widoczne są zarówno we wzmocnieniu mięśni, jak również w poprawie kondycji fizycznej, psychicznej. Większość jednak osób uprawiających callanetics ćwiczy chcąc zadbać o wagę i schudnąć. Ćwiczenia są przeplatane ćwiczeniami relaksacyjnymi, co zapewnia elastyczność i gibkość ciału oraz jędrność skórze.

To idealna forma aktywności na cellulit i skórkę pomarańczową. Callanetics poleca się kobietom po ciąży, w okresie menopauzalnym, jak też otyłym.

Efektywność

Skuteczność callaneticsu sprawia, iż jest bardzo popularny. Widoczny efekt ćwiczeń można dostrzec już po 10 godzinach treningu. Dostrzega się wówczas poprawę w postawie i samopoczuciu. Luźniejsze ciało, szczuplejsza sylwetka odmładza. Obserwuje się, iż callanetics odejmuje lat modelując uda i brzuch oraz pośladki, czyli te partie ciała, które są najbardziej newralgiczne dla pań odchudzających się. Systematyczne ćwiczenia wspierają zrzucanie masy ciała ale i dbają o rozciągniętą skórę poprawiając jej zdolność do kurczenia się.

Callanetics nie gwarantuje szybkiej utraty wagi

Treningi rozciągające nie dają efektu szybko, co jednak nie znaczy ze są nieskuteczne. Na efekt należy poczekać. Odpowiednia ilość ćwiczeń pozwala schudnąć o dwa rozmiary. Co więcej bywa i tak, że waga osoby ćwiczącej nie wskazuje na spadek, jednak efekty odchudzające są widoczne gołym okiem. Bezwzględnie ćwiczenia wzmacniają elastyczność mięśni i koordynację ruchową, zapobiegając nadmiernej rozbudowie tkanki mięśniowej, na rzecz zwiększenia siły i dodania energii.

Ćwiczenia te doskonale wzmacniają mięśnie dna macicy, stad wzrost libido u kobiet jako skutek uboczny callaneticsu. Wyraźne zmiany w wyglądzie statystycznie występują po dziesięciu godzinach treningu. Im częstsze ćwiczenia i im dłuższy czas regularnych treningów, tym efekty są bardziej widoczne.

Kluczowa jest dokładność

Brak precyzji i dokładności wykonywanych ćwiczeń niestety nie owocuje odchudzeniem ani też smukłym młodym wyglądem. Każde ćwiczenie musi być wykonane ze starannością i zalecaną siłą napinającą mięśnie.

Zalety treningu callanetics

Napinanie mięśni podczas ćwiczeń obejmuje określony czas napięcia i rozluźnienia. Rytmiczne wykonywanie ćwiczeń mają szereg zalet takich jak wzmocnienie tkanki mięśniowej w całym ciele,nie tylko w partiach obejmujących napięcie. Ponadto ćwiczenia te podnoszą wydolność organizmu jako całości. Pierwotnym celem tej formy treningu miała być korekta postawy i odciążenie kręgosłupa, co przyświeca również ćwiczeniom stosowanym przez współczesnych trenerów callaneticsu. Tym samym ćwiczenia te nie powodują bólu kręgosłupa, są bezpieczne i nie powodują urazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *