spinning

Spinning czyli efektywne spalanie kalorii na rowerze treningowym

Spinning – jakie efekty daje spinning może być sposobem na nadmiar tkanki tłuszczowej. Efektywność spinningu zależy od motywacji i czasu poświęconego na trening. Regularne treningi pozwalają zauważyć efekt już w dwa tygodnie. Spinning to rewelacyjny sposób na aktywność łączoną np. z oglądaniem telewizji. Ponadto taki rodzaj aktywności świetnie wpływa na układ krążenia, zwłaszcza u osób prowadzących statyczny i siedzący tryb życia.

Spinning na odchudzanie

Poza odchudzaniem spinning zapewnia doskonale samopoczucie i przypływ sił witalnych. Jest to bez wątpienia nietypowa forma zajęć. Zwykle realizowana w grupie pod opieka trenera nadającego tempo. Często do ćwiczenia na rowerze stacjonarnym wykorzystuje się muzykę poruszając się w jej takt. Takie treningi są przyjemne i wręcz uzależniające, a efekt odchudzania jest wartością dodaną. Spinning pozwala spalać kalorie setkami w jeden dzień. Tę formę aktywności wlicza się do treningu cardio zwiększającego wydolność organizmu.

Stale utrzymywane wysokie tętno poprawia krążenie i dotlenia organizm przyspieszając wykorzystania zapasów tkanki tłuszczowej. Nawet w godzinę można spalić 1000 kcal. Aczkolwiek początkujący winni wybrać treningi mniej intensywne po 2 razy w tygodniu, przeznaczając na ćwiczenia 30-40 minut. Niestety brak dopasowania formy treningu może ujemnie wpływać na odchudzanie, bowiem przy zbyt intensywnym wysiłku organizmowi zaczyna brakować tlenu, a dotlenienie gwarantuje spalanie tłuszczu.

Efekty spinningu

Kluczowym efektem spinningu jest wzmocnienie mięśni i tym samym uzyskanie jędrności ciała. To zaś zapewnia doskonałą smukłą sylwetkę i młody wygląd wysportowanej osoby. Stosowanie różnych technik jazdy an rowerku jak jazda z pośladkami uniesionymi nad siodełkiem bądź jazda pod górę redukują pomarańczową skórkę i zapewniają wygładzenie skórze. Ponadto wśród efektów spinningu wymienia się wzmocnienie mięśni brzucha oraz ukształtowanie mięśni nóg. Osiągnąć w ten sposób można większa wydolność serca i poprawną kondycję organizmu, a także lepsze ukrwienie dolnych partii ciała, zapobiegając żylakom.

Istotną zaletą spinningu jest bardzo niskie ryzyko wystąpienia kontuzji. Również o przeciążenia nie trzeba się zbytnio martwić jazda na rowerze nie obciąża stawów kolanowych, stąd też jest rzadziej wskazana dla osób otyłych i z problemami ze stawami. Poza tym by uprawiać spinning nie musimy nawet wychodzić z domu, nie ma znaczenia jest to gdzie mieszkamy i jaka jest pogoda. Ćwiczyć możemy o każdej porze dnia i nocy, w każdej wolnej chwili. To rewelacyjne rozwiązanie dla seniorów, którzy chcą pozostać w dobrej kondycji.

Zanim siądziesz na rower

Zanim zaczniesz trenować pamiętaj o rozgrzewce. Każdy trening winien być poprzedzony kilkoma ćwiczeniami rozciągającymi oraz aerobowymi regulując oddech i wprawiając nas w klimat wysiłku. Nie przesadzaj z wysiłkiem, chociaż dobrze jest ustalić sobie plan treningu. Stopniowe poszerzanie ćwiczeń i wymaganie od siebie coraz więcej daje szybsze i bardziej zadowalające efekty.

Niemniej trening powinien sprawiać nam przyjemność nie zaś być koszmarem. Dlatego zadbaj o to, aby trening był systematyczny, efektywny i relaksujący. Jeśli nie masz w domu roweru stacjonarnego możesz skorzystać z zasobów klubów fitness gdzie nie musisz uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych, ale samodzielnie ćwiczyć na rowerku. Oczywiście w miarę możliwości można spinning zamienić na rekreacyjną jazdę na rowerze tradycyjnym.

Dla wielu osób spinning jest rewelacyjnym sposobem na podtrzymanie kondycji w porze zimowej, kiedy przejażdżki na rowerze nie należą do przyjemnych z racji chłodu i opadów śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *