Ćwiczenia przed ciążą

Ćwiczenia przed ciążą ułatwiają zajście w ciążę, aktywności

Ćwiczenia przed ciążą są bardzo ważne, aby ciało przygotować na zmiany, jednak poza tym aspektem wiele ćwiczeń specjalnie opracowanych pomaga w zapłodnieniu i zajściu w ciążę. Dla kobiet i par borykających się z trudnościami w tym zakresie to doskonała recepta na potomstwo.

Ćwiczenia przed ciążą ułatwiają zajście w ciążę

Jednym z czynników które wpływają na to jak szybko kobieta jest w stanie zajść w ciążę są ćwiczenia i regularna aktywność nie tylko seksualna. Silna kondycja fizyczna, mięśnie wpływają pozytywnie na układ rozrodczy. Poleca się przede wszystkim ćwiczenie mięśni Kegla, które to przydaje się również po porodzie. Skuteczność ćwiczeń nie jest tajemnicą.

Ułatwiają one zapłodnienie poprzez eliminację czynników powodujących niepłodność (stres, bezruch, otyłość, zastój krążenia, niedotlenienie, chroniczne zmęczenie). Co więcej mówiąc o ćwiczeniach sprzyjających zajściu w ciąże i zapłodnieniu warto uwzględnić partnerów, bowiem to od jakości nasienia zależy czy dojdzie do ciąży, a na jego jakość wpływ ma kondycja fizyczna.

Aktywność i ciąża

Ćwiczenia przed ciążą – ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające mięśnie polecane są w szczególności kobietom, które z uwagi na budowę macicy i układu rozrodczego maja trudność w utrzymaniu ciąży. Jednak nie zaleca się nagłego trenowania, intensywnych ćwiczeń, jeśli wcześniej nie ćwiczyło sie w ogóle. Za to wskazany jest jogging, aerobik, czy przejażdżka na rowerze., a także pływanie.

Idealną formą aktywności przed ciążą jest joga, pilates, co jest propozycją przede wszystkim dla kobiet. Jeśli chodzi o mężczyzn to wskazana jest piłka nożna, jazda na rolkach. Treningi winny być stosunkowo częste ale i stopniowo podnoszące poziom trudności, optymalnie winny odbywać się cztery razy w tygodniu po godzinie. W przypadku mężczyzn kluczowe są treningi krótkie a intensywne, odpowiadają za wzrost testosteronu, który przekłada się na potencję.

Zdrowa para, zdrowe dziecko

Zdrowy organizm matki i dziecka to doskonały początek dla potomstwa. Nie tylko dobra kondycja sprzyja zapłodnieniu ale i minimalizuje wady płodu, choroby genetyczne. Co więcej dla kobiety ma zbawienny wpływ na rozwój ciąży i dolegliwości z nią związanych. Ponadto ćwiczenia łagodzą stres związany z zapłodnieniem, jak też minimalizują ryzyko wystąpienia otyłości w ciąży. Oczywiście wskazany jest umiar.

Co ciekawe z wielu ćwiczeń zalecanych przed zapłodnieniem nie trzeba rezygnować po zapłodnieniu. Niestety częstym błędem kobiet jest nadaktywność, która nie tylko wyczerpuje fizycznie ale też zaburza gospodarkę hormonalną. Nadmiernie obciążający trening, duża utrata wagi i niskokaloryczna dieta mogą rozregulować cykl, a nawet spowodować całkowite zatrzymanie miesiączki. Gdy cierpisz na rozmaite choroby, zwłaszcza przewlekłe w chwili podjęcia decyzji o ćwiczeniach usprawniających winnaś skonsultować się z lekarzem prowadzącym, bowiem może sobie zaszkodzić.

Dotlenienie

Bez względu jak dotleniamy organizm, a najczęściej dotleniamy poprzez ruch i aktywność fizyczną ma to wpływ na komórki jajowe i pracę jajników, ukrwienie macicy, regulację cyklu i produkcji hormonów. To wszystko pozytywnie wpływa na zapłodnienie. Co ciekawe nie musimy chodzić na fitness, siłownie czy zorganizowane zajęcia, wystarczy wybrać się z partnerem na space, jogging czy wycieczkę rowerową. Duża efektywność maja ćwiczenia mięśni Kegla które wzmacniając mięśnie dna macicy ułatwiają przemieszczanie się plemnikom do celu.

Ćwiczenia przed ciążą – mięśnie Kegla

Niewiele osób wie, gdzie można zlokalizować mięśnie Kegla, tymczasem jest to banalnie proste. Są to mięśnie umoralniające wstrzymanie moczu w trakcie mikcji. Ćwiczyć je możemy kładąc się na łóżku w rozkroku i napinając je na około 5 sekund, po czym rozluźniając. Istotne dla skuteczności ćwiczeń jest utrzymanie rozluźnionych mięśni brzucha. Doskonałą pomocą w ćwiczeniach są dilda oraz kulki gejszy.

Ćwiczenia przed ciążą – co istotne mięśnie Kegla ćwiczyć można w każdej chwili, czy to w pracy, czy gotując, ćwiczenia te są niewidoczne dla otoczenia. Prócz ćwiczeń mięśni Kegla poleca się dołączyć krążenie biodrami w rozkroku, a także rozwierające macicę, podciągające ją i rozluźniające naprzemiennie. Często nieświadomie wykonujemy te ćwiczenia podczas gry wstępnej lub stosunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *