mięśnie kegla

Mięśnie Kegla – ćwiczenia, znaczenie, kondycja mięśni, profilaktyka

Mięśnie Kegla to wyjątkowa partia ciała wymagająca od kobiety regularnych ćwiczeń. Ukryte w podbrzuszu mięśnie odpowiadają za łatwość zapłodnienia, porodu jak i doznania seksualne. Współuczestniczą one w podtrzymywaniu macicy i kontrolowaniu pęcherza. Ćwiczenia tych mięśni zalecane są zwłaszcza w ciąży i po porodzie.

Mięśnie Kegla – dbaj i ich wzmocnienie

Nazewnictwo mięśni Kegla bywa rozmaite. Są nazywane mięśniami dna macicy, mięśniem łonowo-guzicznym. Zlokalizowane u dołu macicy, pomiędzy kością łonową a guziczną, otaczają pęcherz moczowy i podtrzymują pochwę, odbytnicę. To właśnie z uwagi na to położenie i funkcje jakie spełniają ich wzmacnianie jest tak ważne. Wpływają nie tylko na układ rozrodczy ale także układ moczowy, krążenia, zapobiegają żylakom, bólom podbrzusza itd.

Dzięki mięśniom Kegla narządy w jamie brzusznej poprawnie funkcjonują i są ułożone jak należy. Gdy mięśnie Kegla są zwiotczałe zaczynają się kłopoty z ich nadwyrężeniem i opadaniem narządów. W takie sytuacji pochwa jest narażona na urazy i ból, a zapłodnienie jest utrudnione.

Kondycja mięśni

W Polsce to wciąż wstydliwy temat, a jakże ważny dla profilaktyki zdrowia każdej kobiety. Co istotne ćwiczenia mięśni Kegla można wykonywać w dowolnym momencie, zarówno przez kobiety aktywne i nieaktywne seksualnie, również przez dziewice i młode dziewczęta. To doskonała inwestycja na przyszłość. Napinanie i rozluźnianie mięśni Kegla winno być systematycznym ćwiczeniem. Dobroczynny wpływ aktywności mięśni odkrył niejaki Arnold Kegel, stad ich nazwa. Równocześnie opracował on ćwiczenia dna miednicy na poprawę kondycji ciała i seksu.

Ćwicz przed ciąża i po porodzie

Ćwiczenia przed ciąża pomagają w zapłodnieniu, zaś wykonywane w ciąży zapewniają elastyczność dróg rodnych na czas porodu. Mięśnie Kegla odpowiadają za bóle spojenia łonowego, podtrzymują one bowiem ciężar dziecka i wód płodowych przy poruszaniu się w ciąży. Dzięki mocnym mięśniom Kegla poród jest szybszy i łatwiejszy. Jeśli rodząca umie w tym momencie rozluźnić krocze, a w dodatku jest ono elastyczne dzięki ćwiczeniom, jest duża szansa na urodzenie bez nacięcia i pęknięć krocza.

Ponadto ćwiczenia zapobiegają pęknięciom pochwy, szyjki macicy, jak też innym powikłaniom po porodzie. Ćwiczenie mięśni już po porodzie natomiast sprzyja zwężaniu się rozciągniętej pochwy i przyspiesza procesy regeneracyjne.

Doskonały seks

Nie wszystkie kobiety potrafią stymulować członka partnera podczas stosunku naprężając mięśnie Kegle. Taka pieszczota potęguje doznania seksualne i jest pożądana przez mężczyzn. Jedynie mocne mięśnie kegla umożliwiają uczucie łaskotania członka oraz osiąganie orgazmu. Efekty ćwiczeń zauważalne są po kilku miesiącach regularnego treningu.

Zaletą ćwiczeń jest to, iż można je wykonywać w krótkich sesjach niepostrzeżenie dla otoczenia. Można je napinać i rozluźniać stojąc w kolejce, robiąc zakupy, czekając na autobus, czy jadąc samochodem. Ćwiczenia Kegla po porodzie można zacząć już dobę po nim. Jedynym przeciwwskazaniem do ćwiczeń jest ciąża zagrożona. Ćwiczenie Kegla po porodzie pozwala szybko odzyskać kondycję seksualną, zapobiegniesz częstym problemom z nietrzymaniem moczu jak również zaparciom i hemoroidom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *