Zioła na andropauzę

Zioła na andropauzę – dieta pełna ziół, lawenda i nalewki

Zioła na andropauzę – dolegliwości jakie powoduje przekwitanie mogą być dokuczliwe. Jakie zioła na andropauzę zażywać, by sobie ulżyć w tym trudnym okresie? Spadek potencji, samooceny oraz problem ze snem i nerwami to typowe objawy andropauzy. Można je zminimalizować bez farmakoterapii a bazując na naturalnych ziołach i preparatach homeopatycznych.

Zioła na andropauzę

Prócz ziół minimalizujących problemy zdrowotne podczas przekwitania warto zadbać o wzmocnienie. Świetnie do tego celu nadają się wyroby homeopatyczne, w pełni bezpieczne. Dzięki nim możemy chronić swój organizm przed rozwojem choroby nowotworowej, jak i chorobami cywilizacyjnymi.

Andropauza co do zasady objawia się trudnościami z erekcją i oddawaniem moczu, łysieniem, tyciem, miażdżycą, problemami z pamięcią oraz innymi trybem dotychczasowego życia. Nie tylko viagra może pomóc panom w okresie przekwitania.

Na erekcje pomóc może żeń-szeń oraz buzdyganek ziemny. Zioła te dostępne są w kapsułkach co ułatwia ich zażywania i dawkowanie. Efektywniejsze jest spożywanie suszu rozdrobnionego żeń-szenia jednak jest to ryzykowne dla amatorów, gdyż zile można przedawkować.

Zioła na andropauzę – dieta pełna ziół

Dieta w andropauzie ma kluczowe znaczenie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele ziół przyjmujemy w diecie nieświadomie. Przyprawy zielone jak i suszone to głównie zioła lecznicze. Na obniżenie poziomu testosterony ma wpływ dieta. Korygując nawyki żywieniowe jesteśmy w stanie zniwelować przykre objawy andropauzy. Przyprawy ziołowe mogą zapewnić nam wzrost testosterony.

Należą do nich kozieradka, czarnuszka oraz papryka. Maja one ponadto wiele dodatkowych właściwości wspierających zdrowie. Warto pamiętać, że erekcje wspomaga witamina C, a ja możemy dostarczać z owocami, warzywami. Jedzmy zatem więcej czarnej porzeczki, kapusty czy naci z pietruszki. Na andropauzę świetnie wpływa też seler i kolendra.

Nie zapominajmy o nienasyconych kwasach tłuszczowych dostępnych w rybach one także maja wpływ na produkcje testosteronu. Możemy też pokosić się o kompleksy witamin i pierwiastków wspierające osłabiony organizm. Dla panów polecane są liczne odzywki które pomagają przybrać na masie mięśniowej oraz wesprzeć układ nerwowy.

Zioła na andropauzę – lawenda na sen i nerwy

Gdy często wybudzamy, brakuje nam cierpliwości oraz nie potrafimy zasnąć wspierajmy się lawendą. Może być to woreczek pachnący lub olejek do aromaterapii. Lawenda uspokaja i pozwala ukoić nerwy. Korzystajmy jak najczęściej z aromaterapii naturalnej wychodząc do lasu, na spacer.

Aktywność ta zapewni nam dotlenienie, poprawi ukrwienie i zapobiegnie wahaniom nastroju, a także doda energii. Na poprawę nastroju świetnie działają różeniec górki, ekstrakt z korzenia maca oraz traganek chiński. Te zioła dostępne są w postaci kapsułek. Pomagają one w walce z drażliwością i napawają dobrą energią, pogodą ducha na co dzień.

Zioła na andropauzę – nalewki

Wiele ziół o dobroczynnym wpływie na zdrowie spożywa się w formie nalewki lub maceratu. To bardzo męski sposób na profilaktykę zdrowia i pokonanie andropauzy. Pamiętajmy jednak że nalewki maja silne działanie inie przesadzajmy z ich ilością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *