zielona herbata

Zielona herbata – to jedyny naturalny niezawodny spalasz tłuszczu

Zielona herbata – to jedyny naturalny niezawodny spalasz tłuszczu? Rynek farmaceutyczny karmi nas coraz nowszymi pomysłami na spalenie nadmiernego tłuszczyku, większość to chwyty marketingowe które nie wiele wspólnego mają ze zdrowym odżywianiem a co dopiero mówić o odchudzaniu. Nie daj się omamić obietnicom niezawodnego syropu czy tabletki cud- jedynym rozwiązaniem jest natura i to co z niej najcenniejszego czyli zdrowie które nam oferuje.

Zielona herbata – jak działa i czemu odchudza?

zielona herbataKażdy kto rozpoczyna walkę ze zbędnymi kilogramami zadaje sobie pytanie czy mi się uda? Czy to zadziała? Dlaczego inne herbaty nie odchudzają a zielona herbata spełni oczekiwania?

Aż trudno uwierzyć ile zalet w walce z kilogramami posiada zielona herbata. Podstawowym składnikiem skutecznym w walce z nadwagą jest… kofeina. Tak to właśnie ona przyspieszenia proces termogenezy – czyli biologicznego procesu mającego wpływ na spalanie kalorii. Pij ten magiczny napój a przezwyciężysz spadek metabolizmu który jest konsekwencją obniżającej się wagi. Kofeina pomaga organizmowi skorzystać z zapasów tłuszczu zmagazynowanych przez ciało zamiast spalania dostarczanych węglowodanów lub masy mięśniowej.

Zawarte w zielonej herbacie katechiny pomagają w przyspieszeniu metabolizmu w organizmie. Badacze potwierdzają iż katechiny wpływają na układ współczulny zwiększając wydatki energetyczne i promując spalanie tłuszczu.

Istnieje wiele innych zalet spożywania zielonej herbaty, dzięki którym zyskała uznanie dietetyków i lekarzy. Posiada ona liczne, korzystne dla ciała właściwości, jak choćby zdolności oczyszczające.

Zielona herbata odgrywa rolę we wchłanianiu i trawieniu pożywienia, hamuje angiogenezę, pobudza termogenezę jednocześnie powoduje redukcję masy ciała poprzez nasilenie termogenezy – zwiększa wydatek energii, która jest uwalniana pod postacią ciepła, m.in. na skutek spalania zapasów tłuszczowych, moduluje metabolizm składników pokarmowych takich jak węglowodany i tłuszcze.

Pij zieloną herbatę i spalaj nadmierny tłuszcz, pozbądź się nadwagi i usprawnij swój organizm w naturalny sposób.

Zielona herbata uznawana była od tysięcy lat jako źródło życia i zdrowia.

Właściwości zielonej herbaty dla zdrowia i urody

Ten cudowny napój wspomaga naturalne procesy obronne ciała, chroniące przed infekcjami i innymi problemami zdrowotnymi. Posiada szereg właściwości zdrowotnych takich jak m.in.:

Najlepszy środek na odchudzanie – zielona herbata – przepis

Zieloną herbatę parzy się w zależności od stopnia rozdrobnienia suszu, gatunku herbaty i twardości wody. Dlatego herbaty bardzo rozdrobnione parzy się króciutko, a te o dużych listkach parzy się znacznie dłużej. Podobnie jak wielkość liści tak i twardość wody wydłuża czas parzenia zielonej herbaty.

Składniki

  • liście suszonej zielonej herbaty ( 3-4 łyżeczki)
  • 250 ml gorącej ( nie wrzącej wody)

Sposób przygotowania

Bardzo ważne jest aby do przygotowania herbaty zielonej nie używać wrzącej wody, ma ona być ciepła ale nie wrząca. Najlepiej zaopatrzyć się w termometr który pozwoli precyzyjnie określić wysokość temperatury. Powinna ona wahać się w granicach 55 stopni. Następnie zalać umieszczone w naczyniu liście zielonej herbaty i przykryć szklanym talerzykiem. W takiej postaci pozostawić na około 10 min. Liście znacznie napęcznieją. Wówczas przecedzamy całość delektując się jednocześnie naparem z zielonej herbaty. Liście zielonej herbaty można wykorzystywać co najmniej  trzykrotnie.

Dawkowanie

Zaleca się picie do trzech szklanek (250 ml) dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *