Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Zielona herbata – to jedyny naturalny niezawodny spalasz tłuszczu

Zielona herbata – to jedyny naturalny niezawodny spalasz tłuszczu? Rynek farmaceutyczny karmi nas coraz nowszymi pomysłami na spalenie nadmiernego tłuszczyku, większość to chwyty marketingowe które nie wiele wspólnego mają ze zdrowym odżywianiem a co dopiero mówić o odchudzaniu. Nie daj się omamić obietnicom niezawodnego syropu czy tabletki cud- jedynym rozwiązaniem jest natura i to co z niej najcenniejszego czyli zdrowie które nam oferuje.

Zielona herbata – jak działa i czemu odchudza?

zielona herbataKażdy kto rozpoczyna walkę ze zbędnymi kilogramami zadaje sobie pytanie czy mi się uda? Czy to zadziała? Dlaczego inne herbaty nie odchudzają a zielona herbata spełni oczekiwania?

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Aż trudno uwierzyć ile zalet w walce z kilogramami posiada zielona herbata. Podstawowym składnikiem skutecznym w walce z nadwagą jest… kofeina. Tak to właśnie ona przyspieszenia proces termogenezy – czyli biologicznego procesu mającego wpływ na spalanie kalorii. Pij ten magiczny napój a przezwyciężysz spadek metabolizmu który jest konsekwencją obniżającej się wagi. Kofeina pomaga organizmowi skorzystać z zapasów tłuszczu zmagazynowanych przez ciało zamiast spalania dostarczanych węglowodanów lub masy mięśniowej.

Zawarte w zielonej herbacie katechiny pomagają w przyspieszeniu metabolizmu w organizmie. Badacze potwierdzają iż katechiny wpływają na układ współczulny zwiększając wydatki energetyczne i promując spalanie tłuszczu.

Istnieje wiele innych zalet spożywania zielonej herbaty, dzięki którym zyskała uznanie dietetyków i lekarzy. Posiada ona liczne, korzystne dla ciała właściwości, jak choćby zdolności oczyszczające.

Zielona herbata odgrywa rolę we wchłanianiu i trawieniu pożywienia, hamuje angiogenezę, pobudza termogenezę jednocześnie powoduje redukcję masy ciała poprzez nasilenie termogenezy – zwiększa wydatek energii, która jest uwalniana pod postacią ciepła, m.in. na skutek spalania zapasów tłuszczowych, moduluje metabolizm składników pokarmowych takich jak węglowodany i tłuszcze.

Pij zieloną herbatę i spalaj nadmierny tłuszcz, pozbądź się nadwagi i usprawnij swój organizm w naturalny sposób.

Zielona herbata uznawana była od tysięcy lat jako źródło życia i zdrowia.

Właściwości zielonej herbaty dla zdrowia i urody

Ten cudowny napój wspomaga naturalne procesy obronne ciała, chroniące przed infekcjami i innymi problemami zdrowotnymi. Posiada szereg właściwości zdrowotnych takich jak m.in.:

Najlepszy środek na odchudzanie – zielona herbata – przepis

Zieloną herbatę parzy się w zależności od stopnia rozdrobnienia suszu, gatunku herbaty i twardości wody. Dlatego herbaty bardzo rozdrobnione parzy się króciutko, a te o dużych listkach parzy się znacznie dłużej. Podobnie jak wielkość liści tak i twardość wody wydłuża czas parzenia zielonej herbaty.

Składniki

  • liście suszonej zielonej herbaty ( 3-4 łyżeczki)
  • 250 ml gorącej ( nie wrzącej wody)

Sposób przygotowania

Bardzo ważne jest aby do przygotowania herbaty zielonej nie używać wrzącej wody, ma ona być ciepła ale nie wrząca. Najlepiej zaopatrzyć się w termometr który pozwoli precyzyjnie określić wysokość temperatury. Powinna ona wahać się w granicach 55 stopni. Następnie zalać umieszczone w naczyniu liście zielonej herbaty i przykryć szklanym talerzykiem. W takiej postaci pozostawić na około 10 min. Liście znacznie napęcznieją. Wówczas przecedzamy całość delektując się jednocześnie naparem z zielonej herbaty. Liście zielonej herbaty można wykorzystywać co najmniej  trzykrotnie.

Dawkowanie

Zaleca się picie do trzech szklanek (250 ml) dziennie.


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *