dieta alleluja

Dieta Alleluja George’a Malkmusa – zasady diety, co wolno jeść?

Dieta Alleluja to wyjątkowa dieta skomponowana na bazie produktów znalezionych w Biblii. Twórca diety jest pastor George Malkmus, który pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, jak również oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn. Poprzez aktywizacje układu immunologicznego dieta ma zdolności odmładzające.

Dieta Alleluja

Czy ten rodzaj diety ma szansę być skuteczny? Czy może bardziej opiera się na wierze w skuteczność diety opracowanej przez duchownego? Wiele osób zadaje sobie te pytania dotąd, aż nie spróbuje.

Ta dieta inspirowana jest Księga Rodzaju rozdział 1 werset 29: Umieściłem dla was na ziemi wielorakie rośliny rodzące nasiona oraz różne gatunki drzew, których owoce zawierają nasienie. One będą dla was pokarmem. Dieta Alleluja to dieta wegańska z elementami diety raw.

Dieta Alleluja – zasady diety

Autor zaleca aby około 85% produktów w diecie było spożywanych na surowo. Dobrze jest by były one pochodzenia roślinnego. Zaledwie 15% pożywienia może być przetworzona czyli np. ugotowana. Ponadto istnieje lista produktów tzw. zakazanych w diecie. Do nich należy między innymi alkohol, produkty z kofeiną lub mlekiem.

Nie są wskazane też produkty sojowe, na bazie oczyszczonych ziaren, przetworzonych owoców i warzyw. Ponadto nie powinno się spożywać rafinowanych węglowodanów, mięsa, również jaj a także tłuszczów utwardzanych, słodyczy i czekolady. Lista tychże produktów jest dość długa zatem łatwiej jest wyliczyć te które są dozwolone i wskazane w diecie.

Dieta Alleluja – co jeść?

W tej diecie dozwolone są przede wszystkim warzywa i owoce, również te suszone. Należy też spożywać ziarna, orzechy, nasiona, rośliny strączkowe oraz oleje roślinne, w tym z awokado, oliwek czy lnu. Do picia wskazane są kawy zbożowe, zupy ez tłuszczu i mleka a także bez dodatku soli.

Przede wszystkim zaleca się picie soków owocowych i warzywnych. Podstawa diety jest sok warzywny przygotowywany z marchwi, selera oraz ogórka i zielonych warzyw liściastych. Taki sok winien być spożywany codziennie w ilości jednej szklanki trzy razy w ciągu doby. Im więcej i częściej tym lepiej, zwłaszcza jeśli poza efektem odchudzających dieta ma nas oczyścić i uzdrowić.

Dieta Alleluja – co z mlekiem?

Produkty pochodzenia mlecznego są wykluczone z diety, jednak nie oznacza to ze z mleka mamy rezygnować. Alternatywą dla mleka krowiego jest mleko ryżowe, migdałowe i kokosowe. Również zamiast cukru można sobie dosładzać potrawy miodem lub syropem klonowym, nektarem z agawy itp. dzięki takiej kompozycji składników dieta Alleluja obniża poziom cholesterolu i ciśnienia krwi a co za tym idzie również zapobiega miażdżycy i cukrzycy.

Niestety bazowanie tylko na tej diecie może skończyć się wieloma niedoborami składników odżywczych. Największym ryzykiem jest brak wapnia i żelaza. Mogą też nam grozić niedobór cynku, witaminy B, zwłaszcza B12 i B1. To zaś prowadzi do osteoporozy, problemów trawiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *