komosa ryżowa

Komosa ryżowa jedyny skuteczny sposób na odchudzanie!!

Komosa ryżowa – znana też pod nazwą Quinoa. Prawdopodobnie dla większości zwykłych śmiertelników brzmi zupełnie nieznajomo, jednak wśród wegetarian oraz celebrytów bije rekordy popularności a to za sprawą swoich wyjątkowych właściwości. Komosa ryżowa nie jest zbożem. ALE! Jest do niej zaliczana. Dlaczego, odpowiedz na to pytanie stanowi zawarta w niej ilość skrobi oraz liczne właściwości prozdrowotne i dopingujące procesy odchudzania.

Właściwości mówią same za siebie

komosa ryżowaZa wspaniałymi i niepowtarzalnymi właściwościami komosy ryżowej czyniąc z niej super produkt stoi między innymi bardzo duża zawartość białka. Białko to ma szereg właściwości prozdrowotnych, zawiera bowiem dużo lizyny i izoleucyny, aminokwasów charakterystycznych dla produktów zwierzęcych. Komosa ryżowa jest cennym źródłem  pełnowartościowego białka a także magnezu, żelaza, miedzi, fosforu i wapnia.

W jej skład wchodzą witaminy z grupy B – w tym również witaminę B6, która w parze z magnezem dba o nasz układ nerwowy oraz krwionośny. Szerokie zastosowanie i szereg właściwości czyni z komosy ryżowej super roślinę która wykazuje działanie nie tylko odchudzające ale także  przeciwmiażdżycowe oraz przeciwnowotworowe, gdyż zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Super produkt, naturalny, odchudzający, dostarczający bardzo dużo witamin i pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Źródło energii i zdrowych tłuszczów w tym kwasów omega -3. Przyczynia się do polepszenia wyników w walce ze złym cholesterolem.

Co dla diety? Tłuszcze jednonasycone, kwasy omega to właśnie one w sposób dynamiczny i skuteczny przyśpieszają spalanie nadmiernie gromadzonej tkanki tłuszczowej. Zawarte w niej węglowodany sprzyjają budowie zdrowych mięśni a duża zawartość naturalnego błonnika blokuje apetyt, dając uczucie sytości i wspomagając jednoczenie przemianę materii.

Komosa ryżowa doskonale sprawdza się na diecie odchudzającej. Ma niski indeks glikemiczny i wysoką zawartość błonnika, co sprzyja zarówno osobom na diecie odchudzającej jak i diabetykom.

Kolejna ważna informacja dla osób dbających o dietę! Komosa ryżowa nie zawiera glutenu, może zatem być bezpiecznie stosowana przez osoby z celiakią czy nietolerancją glutenu. Ma bardzo niski indeks glikemiczny, to znaczy, iż nie podnosi gwałtownie poziomu cukru we krwi. Jest idealnym pokarmem dla osób chorych na cukrzycę lub odchudzających się.

Wspaniały odchudzający koktajl z komosy ryżowej – przepis

Koktajl ma szerokie zastosowanie nie tylko odchudzające ale także oczyszcza organizm ze zbędnych i zalegających toksyn i jednocześnie działa antynowotworowo.

Składniki:

  • ¼ szklanki komosy ryżowej – ugotowanej
  • 1 szklanka ( 250 ml) mleka migdałowego,
  • ¾ szklanki malin i jagód,
  • 1 sztuka banana

Sposób przygotowania odchudzającego koktajlu z komosy ryżowej

Wszystkie powyższe składniki należy uprzednio przygotować. Bardzo ważne jest by dobrze ugotować komosę aby była miękka. Następnie oczyścić, umyć i osuszyć owoce (maliny i jagody). Całość, czyli wszystkie powyższe składniki włożyć do urządzenia blendującego i włączyć na najwyższe obroty. Miksować około 4 min do uzyskania konsystencji koktajlu. Całość przelać do schłodzonego naczynia.

Dawkowanie

Zaleca się w celach odchudzających picie koktajlu raz dziennie pomiędzy śniadaniem a obiadem. Uczucie sytości umożliwi zjedzenie mniejszej liczby pokarmy i przyśpieszy jego spalanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *