sok z ziemniaków

Sok z ziemniaków – zapobiegaj miażdżycy tętnic (Przepis)

Sok z ziemniaków może zapobiegać miażdżycy? Ziemniaki – trudno by było uwierzyć w to że ktoś go nie zna lub nie próbował. To warzywo najbardziej rozpoznawalne na ryneczku spożywczym, bardzo częsty gość na naszych stołach i nieodzowny element wielu potraw. Częstość spożycia nie zawsze przekłada się na świadomość tego co tak naprawdę zawierają ziemniaki. Ziemniak to skarbnica witamin i lekarstwo na wiele dolegliwości znane od ponad 8 tysięcy lat.

Ziemniaki właściwości

sok z ziemniakówMożna by powiedzieć gość codzienny na stole, co w sobie zawiera i dlaczego posiada bardzo duży wpływ na hamowanie rozwoju miażdżycy? Skład ziemniaków jest niezastąpiony, zawierają one bowiem bardzo dużą ilość węglowodanów oraz białka, oprócz tego liczne witaminy i składniki mineralne. Zastosowanie ziemniaka jako środka leczniczego jest różne z uwagi na bogate źródło potasu. Potas obniża ciśnienie krwi, magnezu poprawiającego przemianę materii, łagodzącego zmęczenie i stres, oraz wapnia niezbędnego dla mocnych kości i zębów. Zawierają również żelazo, fosfor i dużo witamin (A, B1, B2, B3, B6 i PP, a najwięcej witaminy C).

Sok z ziemniaków, a miażdżyca

Miażdżyca jest chorobą tętnic średnich i dużych mięśniowo-elastycznego i elastycznego typu wynikające z naruszenia białka i metabolizm lipidów, co z kolei prowadzi do depozytów dokonanych w tętnicach cholesterol, płytki i płytki nazębnej. Dlatego zaleca się picie soku z surowych ziemniaków ponieważ jest on sprawdzonym lekiem na nadkwasotę, wrzody żołądka i dwunastnicy. Leczy stan zapalny błony śluzowej żołądka i łagodzi związany z nim ból. W ziemniakach znajduje się także błonnik, który obniżając poziom cholesterolu i ułatwiając trawienie. Ziemniaki mają zaledwie 2 procent białka, ale za to nawet do 25 procent dostarczającej energii skrobi.

Miażdżyca jest jedną z najniebezpieczniejszych chorób XXI wieku ponieważ jej rozwój przyczynia się do pojawienia się chorób układu sercowo – naczyniowego, zawału mięśnia sercowego, choroby niedokrwiennej serca, udaru i innych niekorzystnych skutków.

Ziemniaki zawierają bardzo dużo węglowodanów, białka, witamin oraz składników mineralnych, substancje znajdujące się w skórce skutecznie neutralizują wolne rodniki.

Pomoże też przy zgadze, cuchnącym oddechu czy dolegliwościach z wątrobą. Aby osiągnąć efekt terapeutyczny należy pić świeżo przygotowany sok (najlepiej z ziemniaków o czerwonej skórce) trzy razy dziennie po 1-2 łyżeczce stołowej, przed jedzeniem.

Duża zawartość składników mineralnych o charakterze zasadotwórczym sprawia, że ziemniaki równoważą kwasotwórcze działanie produktów zbożowych i mięsa. Warzywo to cenione jest także ze względu na jego lekkostrawność. Niekorzystną opinię tuczących ziemniaki zawdzięczają towarzyszącym im często tłustym mięsom i zawiesistym sosom. Dlatego jedzmy je bez żadnych dodatków.

Przepis na sok z ziemniaków

Ważne, ziemniaki gotuje się natychmiast po obraniu, a po ugotowaniu podaje. W ten sposób zatrzymujemy w nich największą ilość witamin i minerałów, które łatwo się rozpuszczają w wodzie i tym samym wypłukują.

Składniki

  • 2 duże surowe ziemniaki,
  • 1 duża łyżka miodu rzepakowego

Sposób przygotowania

Ziemniaki oczyszczone i obrane ze skórki kroimy w kostkę i umieszczamy w sokowirówce. Powinniśmy uzyskać około ½ szklanki soku który możemy dla polepszenia walorów smakowych wzbogacić o miód.

Dawkowanie

Zaleca się picie trzy razy dziennie po małej łyżeczce przed każdym posiłkiem

Miód rzepakowy – idealny na wątrobę, drogi żółciowe, serce, naczynia wieńcowe,  obniża ciśnienie krwi,  przydatny podczas leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych,  szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.

Komentarze

  1. kupiłem swego czasu winorośle Kiszmisz Biała i Maxi White , po dwóch latach okazało się , że to dzikie winogrona ciemne wielkości czarnej porzeczki. Po tym czasie i mojej pielęgnacji tych roślin zwróciłem się do tej firmy z reklamacją a tam zostałem potraktowany jak intruz , żadnych przeprosin a nawet stawianie warunków jakie mam spełnić wg. tej firmy teraz jest ta sprawa u rzecznika konsumenta. Ostrzegam kupujących w tej firmie to są oszuści żerujący na naiwności konsumenta oferując śmiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *