Ćwiczenia na skosy

Ćwiczenia na skosy – ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha, talię

Ćwiczenia na skosy – nie musisz kupować karnetu na siłownie czy fitness by ćwiczyć mięśnie skośne brzucha. W domu również są możliwe ćwiczenia na skosy i co więcej- są one skuteczne.

Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha

Ćwiczenia te polegają na skrętach tułowia oraz spięciach bocznych mięśni. Mimo, iż wydają się łatwe, to są trudniejsze od tradycyjnych brzuszków. Jak do każdego wysiłku również i do tych ćwiczeń można przyzwyczaić organizm poprzez odpowiedni plan treningowy. Chcąc mieć wymodelowany brzuch nie można pomijać ćwiczeń na skosy.

Wbrew pozorom mięśnie skośne brzucha odpowiadają za talię osy i świetnie rozprawiają się z tzw. oponką. Co prawda wyłącznie ćwiczenia na skosy nie sprawią, ze schudniesz, jednak wsparte dodatkową aktywnością, dietą potrafią zdziałać cuda stymulując metabolizm.

Dobrym rozwiązaniem są treningi kardio lub interwałowe, w których to ćwiczenia na skosy są zaledwie jednymi z wielu, uzupełnieniem treningu. To właśnie te ćwiczenia są polecane osobom odchudzającym się, bowiem dzięki nim można uniknąć zwiotczałej skory, która zwisa tu i ówdzie kiedy tkanka tłuszczowa zostaje spalona.

Pokreśl talię ćwiczeniami na skosy

Unoszenie bioder po skosie – połóż się na plecach, na płaskim podłożu. Dłonie włóż pod pośladki, a nogi ugnij w kolanach. Wdychając powietrze unieś biodra w górę skręcając jednocześnie tułów w prawo. Wydychając powietrze opuść biodra i przejdź do ponownego wykonania ćwiczenia w druga stronę po skosie. Zakończ ćwiczenie i przejdź do jego powtórzenia co najmniej dziesięć razy.

Rowerek – to bardzo popularne ćwiczenie, o którym niewiele wiemy, tymczasem angażuje ono mięśnie skośne brzucha wzmacniając je. Dla początkujących rowerek może okazać się ćwiczeniem męczącym. Ważna jest technika ćwiczenia. Dlatego ułóż się na plecach z rękoma splecionymi na potylicy. Łokcie winny być szeroko rozłożone na boki i dotykać podłoża. Następnie ugnij i unieś nogi. Kolejno zbliż łokieć do kolana po skosie, następnie drugą stroną. Staraj się przyspieszyć i nie kłaść ciała na podłożu zmieniając strony, w ten sposób uzyskasz efekt rowerka.

Ćwiczenia na skosy dla bardziej zaawansowanych

Jeśli poprzednie ćwiczenia nie sprawiają ci już trudności przejdź do kolejnych. Najlepiej dołączając je do poprzednich. Wykonaj deskę z pewną modyfikacją w oparciu na przedramionach. Oderwij lewą nogę i rękę oraz przejdź do podporu bokiem. Istotnym elementem ćwiczenia jest utrzymanie jednej linii tułowia, głowy i nóg. Drugą rękę możesz unieś pionowo do góry lub oprzeć na biodrze.

Co ważne nie wstrzymuj oddechu, ale napinaj mięśnie. Po czym zmień stronę i powtórz ćwiczenie. Z każdym dniem wydłużaj trening wykonując więcej serii każdego z ćwiczeń. Aby się nie znudzić przeplataj serie naprzemiennie. Między ćwiczeniami rób 10-15 s przerwy, zaś pomiędzy seriami 2-minuty odpoczynku. Wystarczy by trening realizować o drugi dzień, aby odczuć efekt już po trzech, czterech tygodniach.

Russian twist. Przyjmij pozycje siedzącą z ugiętymi nogami i stopami wspartymi o podłoże. Plecy lekko odchyl w tył i wyciągnij przed siebie ręce, po czym skręcaj tułów w prawo i lewo. Wspinaczka po skosie (mountain climbers)- wykonaj podpór na wyprostowanych ramionach. Wesprzyj się na placach stóp unosząc kolana. Gdy nabierasz powietrze sięgnij kolanem do klatki piersiowej w kierunku przeciwległego ramienia. Powtarzaj ruchy naprzemiennie.

Brzuszki bokiem – Połóż się bokiem na podłodze tak by jedną rękę ułożyć przed sobą prostu a drugą założyć za głową. Nogi winny być złączone i lekko ugięte. Po czym unosimy nogi i tułów jednocześnie dotykając łokciem kolana. Ćwiczenie to można zmodyfikować do uniesienie tylko jednej nogi jeżeli z dwoma jest ci zbyt trudno.

Pompka spidermana – zwykłe pompki wzbogać podciągnięciem kolana do boku w stronę łokcia. Tak niewielka różnica a jednak ma znaczenie dla efektu ćwiczenia i jego stopnia trudności. Pamiętaj o naprzemienności ćwiczeń kolanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *