aplikacje fitness

Aplikacje fitness – TOP 5 najlepsze aplikacje fitness na telefon

Aplikacje fitness – trudno się Ci zmobilizować iż motywować do ćwiczeń? Skorzystaj z pomocy smartfona i poznaj aplikacje fitness, które pomogą Ci uzyskać doskonale efekty treningu. Ćwicz ze smartfonem, a efekt będzie murowany. Wbrew prozom nie potrzebujesz dużej inwestycji, bowiem większość aplikacji jest bezpłatna i wymagają jedynie kawałka przestrzeni z twardym i płaskim podłożem, aby trenować.

Aplikacje fitness

Dzięki odpowiednim aplikacjom trening będzie bardziej usystematyzowany. Aplikacje gwarantują realizację założonego planu ćwiczeń, pomagają w organizacji treningu i świetnie motywują. Co więcej monitorują parametry organizmu podczas wysiłku. Jeśli gubisz się w ilościach powtórzeń, nie potrafisz zapamiętać ćwiczeń następujących po sobie skorzystaj z tych aplikacji!

Te programy przejmują rolę osobistego trenera. Co prawda operują mniejszą wiedzą i są mniej elastyczne, ale są też doskonała alternatywą dla kosztownych zajęć w systemie treningu indywidualnego jeden na jeden. To doskonałe rozwiązanie dla amatorów, osób ćwiczących rekreacyjnie.

Aplikacje zawierają setki ćwiczeń na różne partie ciała wraz z opisami i ilustracjami. Każdy dzień to trening o wybranym schemacie. Dodatkowo w wielu aplikacjach istnieje opcja personalizacji i planowania ćwiczeń.

Najlepsze propozycje aplikacji fitness

1. Workout Trainer

Jedna z najpopularniejszych, ale i najlepszych aplikacji na szczupłą sylwetkę. Ćwiczenia w tej aplikacji omawiają profesjonalni trenerzy wzbogacając obraz komentarzem głosowym. Poza instruktażem komentarze działają motywująco. Ponadto aplikacja umożliwia wybór celu treningu pod jaki będą proponowane ćwiczenia. Inny zestaw otrzymasz dla celu poprawy sylwetki, inny jeśli wybierzesz jogę lub bieganie.

2. Aerobiczna szóstka Weidera A6W

Aerobiczna szóstka to popularny zestaw ćwiczeń. Ta aplikacja pomoże ci zastosować się do harmonogramu ćwiczeń dbając o regularny trening i tym samym wzmocnienie mięśni brzucha. Zaletą jej jest polska wersja językowa. Niestety w wersji bezpłatnej aplikacja ma szereg ograniczeń jej funkcjonalności.

3. JEFIT Workout Exercise Trainer

Kieszonkowy trener? Owszem! To aplikacja proponująca nam aż 1300 ćwiczeń do wyboru, w dodatku dostępna za darmo. Umożliwia stworzenie własnego treningu. Dodatkowo w aplikacji dostępne są statystyki i możliwość monitorowania postępów. Atutem opcjonalnym jest społeczność JEFIT do jakiej możesz dołączyć i dzielić się z nią swoimi osiągnięciami czy wspierać osiąganie postawionych celów.

4. Virtuagym Fitness Home & Gym

W tym wypadku korzystając z aplikacji uzyskujesz wskazówki od wirtualnego trenera Brada Fit’a. Instruktaż bazuje na animacji 3d. Do wyboru użytkownik ma sto planów treningowych i ponad osiemset ćwiczeń.

5. 7-minutowe ćwiczenia

Aplikacja dla zapracowanych. Gdy nie masz wiele czasu na ćwiczenia ta aplikacja oferuje kondensacje treningu poprzez ofertę ćwiczeń siedmiominutowych. Trening opiera się na HICT – intensywnym treningu kondycyjnym (ang. High Intensity Circuit Training). Każdy zestaw składa się z 12 ćwiczeń po 30 sekund z 10-sekundowymi przerwami. Kolejnym plusem aplikacji jest polska wersja językowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *