na rowerze do pracy

Na rowerze do pracy – dlaczego opłaca się jeździć rowerem do pracy?

Na rowerze do pracy? Dlaczego warto jeździć na rowerze do pracy? Przekonaj się i spróbuj. Oczywiście jeśli do pracy dojeżdżasz niedługie odcinki i kiedy masz warunki do tego by móc się odświeżyć, przebrać po przejażdżce. Dzięki rowerowi będziemy nie tylko ekologiczni i wysportowani, ale i dotlenieni, zrelaksowani i sprawni.

Na rowerze do pracy

Pod względem aktywności fizycznej Polacy wypadają poniżej średniej dla krajów Unii Europejskiej, tymczasem jazda na rowerze może poprawiać nasz stan zdrowia i samopoczucia. Łącząc aktywność z pożytecznym poprzez wykonywanie sportu w trakcie czynności jaką i tak musielibyśmy wykonać wykorzystujemy czas podwójnie. Według WHO aktywność fizyczna osób dorosłych nie powinna być mniejsza niż 20 minut dziennie.

Wystarczy dodatkowe 10 minut aby odczuć radość i zadowolenie z siebie poprzez produkcję endorfin jaka stymuluje wysiłek fizyczny. Gdy jesteś radosny masz głowę pełną pomysłów i lepiej radzisz sobie z kryzysem, czy stresem w pracy. Zatem warto poświecić te pół godziny dziennie na sport. Wytwarzana podczas uprawiania sportu dopamina i serotonina dodają nam energii, tym samym wysiłek na śnie meczy ale odpręża i dodaje energii życiowej.

Ponadto jazda an rowerze to sport na świeżym powietrzu. Dzięki temu jesteśmy dotlenieni i minimalizujemy ryzyko infekcji, czy zachorowania na choroby układu krążenia, oddechowego.

Zahamuj starzenie się

Chcąc wyglądać młodo nie wystarczy czuć się młodo. Jazda na rowerze do pracy to sposób na to by zachować zgrabną sylwetkę, jak też promieniejącą blaskiem skórę. Godzina energicznej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii.

Kiedy jesteśmy w ruchu krew transportuje więcej składników odżywczych i tlenu, a co za tym idzie, komórki są lepiej odżywione. Jeżdżąc na rowerze stymulujemy również organizm do produkcji kolagenu, jaki przeciwdziała zmarszczkom i zwiotczeniu skóry.

Na zdrowie

Rekreacyjna jazda an rowerze może wydłużyć nam życie. Wspiera nasza odporność, zwłaszcza gdy jeździmy niezależnie od pogody. Poprawia kondycję chroniąc nas przed kontuzjami czy zwyrodnieniami kręgosłupa. Wpływa pozytywnie na postawę ciała, gibkość i zręczność. To także idealny czas na przemyślenia, refleksję, obserwacje otaczającego świata.

Niestety jazda samochodem wymaga pełnego skupienia na drodze i nie mamy tego komfortu, podobnie jazda komunikacją miejska sprawia, że odpływamy i zasypiamy w pociągu czy też skupiamy się na tym by nas nikt nie okradł w tramwaju. Aby jazda an rowerze wpłynęła pozytywnie na nasz organizm warto jeździć minimum sześć kilometrów dziennie.

Codzienna przejażdżka redukuje ryzyko zachorowania na raka, choroby krążenia, układu oddechowego, miażdżycę, cukrzycę czy ryzyko wystąpienia udaru. Dzięki dojazdom do pracy na rowerze możemy żyć dłużej od 3 do 5 lat.

Praktycznie

Dojazdy do pracy rowerem mogą okazać się praktyczne. Okazuje się iż większość czasu dojazdu do pracy spędzamy w korkach. Rowerem możemy podróżować na skróty, w dodatku nie stojąc w korkach ulicznych. To skraca czas dojazdu. Poza tym docierając do pracy już czujemy się zmęczeni po półgodzinnym a często dłuższym staniu na światłach w gąsienicy samochodów i szukaniu miejsca do parkingu przez kwadrans.

Ponadto jesteśmy na starcie zdenerwowani, nie rzadko spóźnieni. Z rowerem nie mamy tych problemów, wręcz przeciwnie przyjeżdżamy szybko, na czas i pełni energii z uśmiechem na ustach. Dzięki temu pracujemy wydajniej. Jeśli nie masz na nic czasu wsiać na rower! Rower wcale nie jest wolniejszy od samochodu. Zamiast czekać na przesiadkę na kolejnym przystanku przesiądź się na rower.

Rower jest tani

Bez wątpienia to argument nie do dyskusji. Rower nie kosztuje. Oczywiście najpierw musimy go mieć, czyli kupić, podobnie jak samochód, ale inwestycja ta zwraca się w bardzo krótkim czasie. Nie musząc go tankować, ani kupować na rower biletów oszczędzamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *