Treningi na płaski brzuch

Treningi na płaski brzuch – spalanie tłuszczu ,trening

Treningi na płaski brzuch – wszelkie zmiany swojej sylwetki najlepiej zacząć od brzucha. Gdy ten jest zadbany, cała sylwetka nabiera od razu ładniejszego kształtu. Co może dać wymierne efekty spalająco-formujące? Jakie są najlepsze treningi na płaski brzuch?

Spalanie tłuszczu a formowanie mięśni

Podstawą treningu brzucha jest najpierw spalenie tłuszczu, a następnie sukcesywne ujędrnianie skóry wraz z formowaniem tkanki mięśniowej. Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej, należy stosować odpowiednią dietę. Równocześnie dobrze jest rozpocząć treningi brzucha. Pozwolą one utrzymać skórę na brzuchu jędrną, nawet pomimo utraty zbędnych kilogramów.

Należy rozróżniać treningi spalające tkankę tłuszczową brzucha od tych formujących mięśnie. Klasyczne „brzuszki” często są stosowane w celu spalania tłuszczu i niespecjalnie się w tym sprawdzają. Wynika to stąd, że polegają na trenowaniu mięśni prostych brzucha. Te są odpowiedzialne za „sześciopak”, ale niezbyt wydajnie spalają tłuszcz.

Treningi na płaski brzuch

Aby pozbyć się oponki na brzuchu, warto wykonywać wszelkie ćwiczenia trenujące mięśnie głębokie brzucha. Wspaniale wzmacniają je wszelkiego rodzaju planki. Zmuszają one do napinania wszystkich mięśni brzucha, nie tylko prostych. Jednym z najbardziej efektywnych, a niezbyt docenianych treningów jest… kręcenie hula-hoop.

Wbrew pozorom nie jest to zabawka dla małych dziewczynek. Hula-hoop pozwala dokładnie poczuć wszystkie mięśnie brzucha. Spala boczki i rzeźbi talię. Kluczem do płaskiego brzucha jest wzmocnienie jego mięśni głębokich. Aby to uczynić, konieczne są różne dość forsujące, ale szalenie efektywne ćwiczenia.

W pozycji leżącej ze złączonymi nogami należy unosić nogi, aż utworzą z tułowiem kąt prosty. Treningi na płaski brzuch należy wykonywać powoli. Wymaga ono solidnej kontroli mięśni podczas opuszczania nóg. Przy ćwiczeniu ważne jest, aby nogi były podnoszone brzuchem – podczas tego ćwiczenia tylko brzuchu musi pracować. Podobne ćwiczenie można wykonywać wisząc na drążku.

Treningi na płaski brzuch – czas na brzuszki

Gdy uda nam się uzyskać zmniejszenie obwodu brzucha, można to uznać za sukces. Wielu kobietom zależy jednak na tym, aby brzuch miał wyraźnie zaakcentowane mięśnie. W tym celu dobrze jest wykonywać klasyczne brzuszki. Pozwalają one uzyskać efekt tarki na brzuchu i bardzo dobrze ujędrniają go. Brzuszki można wykonywać w różnych pozycjach, na różne sposoby.

Najlepiej jest wybrać taki, aby można było go swobodnie wykonywać w domu. Brzuszki wykonuje się seriami po kilkanaście powtórzeń. Są o tyle dobrym ćwiczeniem na brzuchu, że bardzo szybko dają wymierne efekty. Tak naprawdę już po pierwszej serii brzuszków możemy zaobserwować, że mięśnie brzucha są wyraźniej zarysowane.

Płaski brzuch to jednak zasługa nie tylko ćwiczeń. Należy unikać objadania się i trzymać zdrową dietę. W ciągu dnia należy dbać o utrzymywanie wyprostowanej sylwetki. W tym celu trzeba napiąć delikatnie mięśnie brzucha i wypiąć klatkę piersiową do przodu. Taka postawa pozwoli lepiej eksponować efekty, które udało nam się osiągnąć ćwiczeniami. Aby ich nie zepsuć, lepiej unikać wzdymających potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *