Ćwiczenia na seksowne pośladki

Ćwiczenia na seksowne pośladki – trening z hantlami, Burpees

Ćwiczenia na seksowne pośladki – jaka jest definicja seksownych pośladków? Jędrne, wystające, okrągłe. Nie wypracujemy tego efektu dietą, a jedynie ćwiczeniami. Na szczęście istnieją rewelacyjne ćwiczenia na seksowne pośladki!

Jak przygotować się do ćwiczeń

Zawsze przed przystąpieniem do ćwiczeń należy zacząć od rozgrzewki. Ma ona na celu rozgrzanie mięśni i zapobieganie kontuzjom. Pozwala też zwiększyć wydajność treningu. Jeśli zamierzamy ćwiczyć z obciążeniem, przygotujmy odpowiednie hantle. Zaopatrzmy się też w matę do treningu i wygodne obuwie. Większość ćwiczeń na pośladki wymaga dobrej stabilizacji na podłożu. Kiedy robisz rozgrzewkę, szczególnie mocno rozgrzej nogi i biodra. Dobrym sposobem jest kilkanaście minut na bieżni. Bieganie doskonale przygotuje pośladki do treningu!

Klasyczne ćwiczenia na seksowne pośladki

Najbardziej popularnym i najskuteczniejszym ćwiczeniem na pośladki są przysiady. Dobrze jest wykonywać je z niewielkim obciążeniem. Trzymając hantle około 1,5 kg ku górze w ugiętych ramionach wykonaj przysiad na pełnych stopach. Wstając, wyrzucaj ramiona z hantlami do góry. Podczas wyrzucania mocno napinaj mięśnie pośladków i brzucha. Tylko świadome wykonywanie przysiadów będzie dawało zadowalające efekty.

Klasycznym ćwiczeniem na pośladki jest unoszenie bioder. Leżąc na plecach ze zgiętymi w kolanach nogami unosimy biodra do góry. Na brzuchu umieszczamy dwa hantle i mocno, rytmicznie wypychamy biodra do góry. Gdy pośladki znajdują się już w równej linii z plecami, spinamy je mocniej. Efektywność tego ćwiczenia polega na tym, by wypychać biodra ruchem spinanych pośladków, a nie brzucha.

Wykroki w przód z hantlami to kolejna klasyka seksownych pośladków. Trzymając hantle w dłoniach zwisających wzdłuż ciała robimy wykrok do przodu. Kolano nogi zostającej z tyłu ma dotknąć podłogi i wracamy do pozycji wyjściowej. Hantle w tym przypadku „dociążają” całe ciało, które ma być unoszone przez powracające do punktu wyjścia nogi.

Burpees!

Burpees przez miłośników fitness jest uznawane za najlepszą torturę dla ciała. To bardzo intensywne, wykańczające fizycznie, ale i szalenie skuteczne ćwiczenie. Wzmacnia w zasadzie całe ciało, a więc daje też solidny wycisk mięśniom pośladkowym! Wykonuje się je szybko, intensywnie i bez przerwy. Z pozycji stojącej robimy szybki przysiad na pełnych stopach z oparciem dłoni po podłogę. Następnie wyrzucamy nogi gwałtownie do tyłu, robimy jedną pompkę i przywodzimy nogi. Po tym następuje szybki wyskok z wyrzuceniem rąk do góry.

Burpees są dużo bardziej efektywne od monotonnych, powtarzalnych ćwiczeń fitness. Pozwala szybko uelastycznić ciało, przyspieszyć tętno i wzmocnić mięśnie. To ćwiczenie jest rewelacyjnym spalaczem tłuszczu. Nie jest zalecane osobom początkującym, starszym ani chorym! Osoby młode, aktywne i chcące jedynie wyrzeźbić pośladki idealne, mogą je jednak z powodzeniem stosować. Regularny trening pośladków z hantlami w ciągu kilku tygodni powinien przynieść pożądane efekty. Pośladki staną się jędrniejsze, twardsze i bardziej wystające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *