Ćwiczenia pilates dla zaawansowanych

Ćwiczenia pilates dla zaawansowanych – Efekty ćwiczeń pilates

Ćwiczenia pilates dla zaawansowanych – pilates to bardzo ciekawy rodzaj ćwiczeń. Choć odbywają się w spokojnym tempie, przy relaksującej muzyce, to potrafią porządnie zmęczyć ciało. Jakie ćwiczenia pilates dla zaawansowanych pozwolą solidnie wzmocnić mięśnie?

Czym jest pilates

Pilates to rodzaj ćwiczeń o umiarkowanym stopniu trudności. Idealnie nadaje się dla osób początkujących, które nie cechują się jeszcze zbyt dobrą kondycją. Ćwiczenia pilates wykonuje się przy relaksującej, spokojnej muzyce. Pozwala ona utrzymać właściwe tempo ćwiczeń. Ćwiczenia wykonuje się bardzo powoli, z naciskiem na właściwą technikę. Przy ich wykonywaniu szalenie istotne jest napinanie konkretnych partii mięśni.

Większe znaczenie niż liczba powtórzeń ma tutaj technika ćwiczeń i stopień napięcia mięśni. Pilates pozwala poznać dokładnie możliwości swojego ciała. Pomaga wzmocnić mięśnie głębokie i uelastycznić je. Dzięki ćwiczeniom ciało staje się przede wszystkim mocniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu jest lepiej przystosowane do intensywniejszego wysiłku.

Ćwiczenia pilates dla zaawansowanych

Osoby, które ćwiczą pilates regularnie od kilku tygodni, powinny rozpocząć ćwiczenia pilates dla zaawansowanych. Polegają one na wykonywaniu nieco trudniejszych ćwiczeń. Mają one na celu wzmocnienie mięśni głębokich. Aby je wzmocnić, trzeba najpierw do nich dotrzeć przez właściwa technikę ćwiczeń. Są przeznaczone dla osób, które chcą tylko wyrzeźbić ciało. Wymagana jest jednak dobra kondycja i zdrowie fizyczne. Ważna jest też właściwa umiejętność oddychania. To często pomijany, ale szalenie ważny aspekt. Zaawansowane ćwiczenia należy wykonywać płynnie, bez robienia przerw pomiędzy ćwiczeniami.

W pozycji leżącej należy z całej siły przyciągnąć kolana do brody, spinając mocno mięśnie brzucha. Ręce splecione za głową, głowa również odrywa się od maty. Kolejne ćwiczenie to wachlowanie. Trzymając nogi zgięte pod kątem prostym odrywamy głowę od podłogi i rytmicznie „wachlujemy” obiema rękami wzdłuż tułowia. Po tym ćwiczeniu należy położyć się płasko na podłodze z rękami wyciągniętymi do tyłu.

Rolując kręgosłup należy odrywać stopniowo głowę i plecy od podłogi, tak aby dotknąć dłońmi palców stóp. Powrócić do pozycji wyjściowej również powoli. Leżąc na podłodze z rękami wyciągniętymi wzdłuż tułowia należy następnie unieść wyprostowane nogi do góry. Unosząc je należy kierować je za głowę – tak aby dotknąć palcami stóp podłogi za swoją głową. Aby wykonać to ćwiczenie, trzeba być solidnie rozgrzanym i dobrze wygimnastykowanym.

Efekty ćwiczeń pilates

Ćwiczenia pilates są bardzo dobrą propozycją dla osób, które odczuwają braki na poziomie kondycyjnym. Jeśli sprawia nam trudność zrobienie solidnego skłonu to znak, że trzeba popracować nad rozciąganiem mięśni. Po każdym treningu należy wykonać stretching – umożliwi on rozciągnięcie mięśni. Sprawi, że będą one dłuższe i bardziej elastyczne. Dzięki ćwiczeniom pilates wykonywanym 3-4 razy w tygodniu, nasze ciało będzie bardziej gibkie. Jednak należy uważać – te ćwiczenia tylko pozornie wyglądają na banalne. Ich wykonanie wymaga ogromnej koncentracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *