olej rycynowy

Olej rycynowy – zdolności do zagęszczania włosów

Olej rycynowy – wszyscy wiemy, że olej kokosowy, migdałowy, arganowy i jojoba są niezwykle korzystne dla naszej skóry. Dzięki ich właściwościom można leczyć mnóstwo problemów skórnych. Niewiele osób jednak wie, że równie duże korzyści można osiągnąć stosując olej rycynowy. Jest to bardzo skuteczny i w pełni naturalny produkt, dzięki któremu skóra i włosy znów będą cieszyć się dobrą kondycją. Warto więc dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Olej rycynowy jest dedykowany przede wszystkim do włosów. Oczywiście można również stosować go w celu niwelowania blizn oraz poprawy kondycji spierzchniętych ust. Jego regularne stosowanie sprawi, że brwi staną się grubsze i ciemniejsze. Każdego wieczora przed snem należy zaaplikować go na brwi. Po trzech miesiącach zauważysz niesamowitą zmianę.

Olejek rycynowy sprawia, że włosy zaczynają rosnąć szybciej

Zawarty w nim kwas rycynowy wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Zapobiega więc powstawaniu schorzeń powodujących nadmierną utratę włosów i pogorszenie ich kondycji. W jego składzie znaleźć może również kwasy tłuszczowe omega9, które są niezwykle korzystne dla stanu włosów, ich mieszków oraz otaczającej je skóry. Ma zdolność przedostawania się w głębokie partie skóry. Odżywia i pielęgnuje.

Olej rycynowy na porost włosów – jak stosować?

Wystarczą tak naprawdę tylko dwie krople, aby pobudzić włosy do szybszego wzrostu. Rozprowadź olej w dłoniach a następnie wmasuj we włosy na całej długości. Nie możesz zastosować go zbyt wiele, bo sprawisz, że Twoje włosy będą tłuste. Dla lepszego efekty możesz zmieszać go na przykład z olejem kokosowym.

Olej rycynowy do redukcji blizn oraz na spierzchnięte usta

Badania dowodzą, że olej rycynowy doskonale radzi sobie z redukcją tkanki bliznowej. Przy regularnym stosowaniu skóra stanie się gładsza a wszelkie rany zaczną goić się znacznie szybciej.

Jeżeli chcesz, aby Twoje usta znów były piękne, zdrowe i gładkie również na nie zastosuj olejek rycynowy. Jego właściwości sprawiają, że już po krótkiej kuracji wargi nabiorą naturalnego połysku i staną się nawilżone. Ochronisz je również przed niekorzystnymi działaniami czynników zewnętrznych. Możesz używać olejku w czystej postaci lub w komercyjnych produktach, które zawierają go w swoim składzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *