Ćwiczenia TBC

Ćwiczenia TBC – na czym polega total body conditioning?

Ćwiczenia TBC – Total Body Conditioning to bardzo popularny rodzaj usług w klubach fitness. Czym się charakteryzują ćwiczenia TBC? Jakie grupy mięśni trenują?

Co to jest TBC

Jak sama nazwa wskazuje, TBC to ćwiczenia wzmacniające ogólną kondycję ciała. To połączenie aerobiku z ćwiczeniami wzmacniającymi. Ćwiczenia TBC rozpoczynają się rozgrzewką podnoszącą puls i przyspieszającą oddech. Jest to klasyczny aerobik – rytmiczne ruchy w rytm muzyki disco. Rozgrzewkę prowadzi się na bazie prostych, łatwych do opanowania kroków podstawowych aerobiku.

Następnie wykonuje się serie ćwiczeń wzmacniających konkretne partie ciała. Za sekwencje ćwiczeń odpowiada instruktor TBC. Uczestnicy tego rodzaju treningów potwierdzają, że to bardzo przyjemne ćwiczenia. Każde zajęcia wzmacniają inną grupę mięśni. Dlatego też chodząc na ćwiczenia TBC regularnie, uczestnik ma szansę wzmocnić całe ciało i poprawić swoją wydolność.

Ćwiczenia TBC – dla kogo

Nie każdy dobrze radzi sobie z koordynacją ruchową podczas klasycznego aerobiku. Nie każdy lubi też spędzać aktywnie czas wyciskając ciężary na siłowni. Ćwiczenia TBC będą dobrym wyborem dla osób, które poszukują czegoś pomiędzy. Z jednej strony chciałyby ćwiczeń wzmacniających, a z drugiej – nie chcą się nudzić podczas godzinnego treningu. Intensywne, gorące rytmy muzyki, przy której się ćwiczy, pozwalają wczuć się w rytm.

Jeśli masz problem z koordynacją ruchową lub wykonywaniem odpowiednich długości powtórzeń – to trening dla ciebie. Na total body conditioning nie ma ograniczeń wiekowych. Bardzo często do ćwiczeń wykorzystuje się stepy lub hantle. Nie musisz jednak korzystać z dodatkowego obciążenia. Wiele ćwiczeń można wykonać z piłką rehabilitacyjną, co odciąża kręgosłup. Trening TBC poleca się szczególnie osobom początkującym. Tym, którzy chcą wzmocnić swoją kondycję, a nie lubią ćwiczyć samotnie w domu.

Co daje total body conditioning

Total Body Conditioning pozwala poprawić wydolność tlenową organizmu dzięki rytmicznym powtórzeniom. Pomaga efektywnie spalić tkankę tłuszczową z wybranych partii ciała. Przede wszystkim jednak treningi wzmacniają wszystkie partie mięśni. Oczywiście chodzi o te partie, na których skupiamy się podczas konkretnego treningu. Już kilkanaście systematycznych treningów w częstotliwości 2-3 razy w tygodniu daje efekty.

Obecność instruktora na zajęciach pozwala korygować błędną postawę sylwetki. Dzięki poprawnemu wykonywaniu ćwiczeń można świadomie budować muskulaturę swojego ciała. Mięśnie stają się elastyczne i bardziej skłonne do współpracy. Po około 2-3 miesiącach regularnych treningów ćwiczący muszą zwiększać obciążenie, by trening stał się wydajniejszy. Z czasem samo TBC może nie wystarczyć i trzeba będzie przerzucić się na intensywniejsze treningi, by wreszcie odczuć przyjemne zmęczenie mięśni.

TBC to treningi dostępne w większości klubów fitness, prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Odbywają się w przyjemnej atmosferze. Jest ona nastawiona na poprawne wykonywanie ćwiczeń, a nie wyciskanie z ćwiczących siódmych potów. TBC jest idealne dla początkujących.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *