Ćwiczenia z szarfami

Ćwiczenia z szarfami na odchudzanie – Zestaw ćwiczeń na smukłą talię

Ćwiczenia z szarfami doskonale wzmacniają każdą partie ciała. Gumowe szarfy to praktyczny i stosunkowo tani przyrząd gimnastyczny. Ćwiczyć z szarfami możesz w domu, ogrodzie, nie musisz zapisywać się na treningi w klubie fitness.

Ćwiczenia z szarfami na odchudzanie

Szarfy są dobre by się poruszać, jak is chudnąc. To skuteczne ćwiczenia na wysmuklenie sylwetki, rozciągniecie mięśni i wzmocnienie kondycji, poprawę stanu zdrowia. Są one polecane w szczególności paniom, bez ograniczenia wiekowego. Mimo iż kojarzą się z gimnastyką artystyczną, akrobatyczną to wcale nie muszą takimi być. By nauczyć się wykonywać wartościowe dla figury ćwiczenia z szarfami wystarczy przejrzeć zdjęcia lub filmiki w sieci. Jest ich całe mnóstwo zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Od czego zacząć

Bez wątpienia jeśli dopiero zaczynasz powinnaś zacząć od ćwiczeń najprostszych. Ćwiczenia z gumowymi taśmami trzeba umieć wykonać, nie wystarczy kupić szarfy. Co prawda szarfy mogą zastąpić wiele urządzeń siłowych, podobnie jak hula hop wymagają instruktażu używania. Możesz z ich pomocą rzeźbić uda, ramiona, pośladki, łydki jak też wzmacniać plecy. To mini siłownia w wydaniu lekkim i tanim.

Szarfy zmieścimy w kieszeni torebki damskiej, możemy je zabrać ze sobą do parku, na spacer. Szarfę należy okręcić wokół dłoni oraz zaczepić o stopę dołączając odpowiednie ruchy mięśni. Poza tym szarfę można naciągać, przekładać nad głową, za sobą, pomiędzy kończynami. Taśma zwiększa opór ruchów sprawiając iż ćwiczenie jest efektywniejsze. Ponadto to świetne urozmaicenie dla treningu. Umieszczenie szarfy między stopami wpływa na prace mięśni całych ud, co za tym idzie z szarfami schudniesz szybciej.

Kupno szarfy

Kupując szarfy nie zwracaj uwagę wyłącznie na ich estetykę. Gama kolorów i wzorów na rynku jest bardzo szeroka, niemniej szarfa to nie ozdobna bransoletka, ma Ci służyć do ćwiczeń i spełnić określone zadanie w czasie treningu. Co za tym idzie super, gdy jest ładna, atrakcyjna i Ci się podoba,a le przede wszystkim zwróć uwagę na rozciągliwość gumy oraz jej rozmiar. Ilość siły, jaką trzeba włożyć w jej naprężenie decyduje o trudności ćwiczenia. Na początek dobrze jest kupić szarfę bardziej rozciągliwą i stopniowo zwiększając poziom trudności wymieniając szarfę na stawiająca większy opór i mniej rozciągliwą.

Zestaw ćwiczeń

Zestaw startowy zawiera 10 ćwiczeń. Uwzględniają one wszystkie partie mięśni, tym samym każde ćwiczenie jest ważne i nie powinno się go pomijać z uwagi na ryzyko dysharmonii. Pamiętać należy, iż ćwiczenia wymagają powtórzeń. Wykonanie ich pojedynczo nie przynosi efektów. Każde ćwiczenie należy wykonać minimum 10-15 razy, a zestaw co najmniej dwa razy tworząc serie ćwiczeń. Kolejność poszczególnych ćwiczeń nie jest przypadkowa, dlatego nie zamieniaj jej, gdyż możesz nabawić się kontuzji.

Co więcej pamiętaj o rozgrzewce przed treningiem i minimalnej długości treningu obejmującej 30 minut. W ramach rozgrzewki wykonaj kilka minut truchtu lub kilka pajacyków. Zwróć uwagę na regularność ćwiczeń, jeśli jednego dnia ćwiczysz wieczorem kolejnego dnia najwcześniej wykonaj trening popołudniu. Przyłóż się do trenowania 3-4 razy w tygodniu a efekt zauważysz już po 2-3 tygodniach. Im rzadziej będziesz ćwiczyć tym efekt będzie mniej dostrzegalny i późniejszy.

Na smukłą talię

Przykładem ćwiczenia na talię jest owinięcie gumy wokół dłoni i umieszczenia jej między stopami. W tej pozycji wciągnij brzuch i pochylaj się na boki w kierunku kolana raz prawego, raz lewego. Chcąc wzmocnić biceps przyjmij pozycję taką jak w pierwszym ćwiczeniu i wykonuj przysiady dbając o to, aby kolana nie wyprzedzały palców u stóp, a obniżając ciało ciągnij gumę pionowo w górę.

Kolejnym ćwiczeniem jest ćwiczenie na biodra – zachowaj pozycje przysiadu z gumami, zrób krok w bok, dostaw nogę i powtórz w drugą stronę. Następnie ułóż się na plecy i ugnij nogi w kolanach. Zaczep taśmę os topy i owiń wokół rak. Spinaj brzuch odrywając plecy od podłogi, a unosząc tułów pociągaj za szarfę. Kolejno chwyć końce gumy i połóż ją płasko na biodrach, następnie ściągnij pośladki i unieś biodra do góry.

Szarfy trzymaj jak najniżej podłogi. Ćwiczeniem na wzmocnienie grzbietu jest pozycja na brzuchu z szarfa pod sobą rozciągniętą na szerokość ramion. W tej pozycji unieś tułów nad ziemią i przełóż szarfę nad głowę, potem przed siebie. Podczas ćwiczenia cały czas napinaj plecy i nie odrywaj nóg od ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *