Ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży

Ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży – wzmacnianie mięśni brzucha

Ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży – płaski brzuch to absolutna konieczność, jeśli mowa o zgrabnej figurze. Trudno go utrzymać, gdy zachodzi się w ciążę. Niestety, powrót do formy sprzed ciąży też nie jest łatwą sprawą. Na szczęście mięśnie brzucha łatwo się regenerują ćwiczeniami. Jakie poleca się ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży?

Daj sobie czas po ciąży

Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek aktywność fizyczną po ciąży, pozwól sobie odpocząć. Połóg i pierwsze tygodnie po urodzeniu dziecka to czas tylko dla Ciebie i dzidziusia. Dopiero gdy poczujesz się na siłach, by zacząć formować swoją sylwetkę, podejmij aktywność. Mięśnie rozciągnięte po ciąży muszą powrócić do swej pierwotnej struktury. Pomóc w tym może odpowiednia bogata w białko dieta i codzienne lekkie spacery.

Wzmocnij brzuch po ciąży

Podczas ciąży mięśnie brzucha rozciągają się, stając się praktycznie niezdolne do kurczenia. Przez kilka miesięcy w zasadzie niewiele ich używamy. To naturalne, że zaraz po ciąży brzuch jest obwisły, zbyt duży i nieatrakcyjny. Początkowo do formy powraca skóra brzucha, kurcząc się. Jednak aby mięśnie powróciły do dawnej postaci, trzeba im pomóc.

Rozpocznij od wzmacniania mięśni brzucha poprzez delikatne napinanie ich i rozluźnianie. Włącz relaksującą muzykę, skup się na konkretnych partiach mięśni i delikatnie napinaj je. Wytrzymaj z napiętymi mięśniami brzucha tak długo jak potrafisz, po czym je rozluźnij. Kilkanaście-kilkadziesiąt takich powtórzeń na każdą partię brzucha powinno wystarczająco wzmocnić mięśnie w ciągu miesiąca.

Ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży

Po wzmocnieniu mięśni, czas na bardziej wysiłkowe ćwiczenia. Dobry na utwardzenie brzucha będzie plank wykonywany przez minutę w 3-5 powtórzeniach dziennie. W czasem warto do planku dodać brzuszki, z naciskiem na brzuszki ze skrętem tułowia. Doskonale rzeźbią one odstające boczki, wzmacniają mięśnie i uwypuklają je. Jeśli nie wiesz jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży, wesprzyj się filmami video.

W sieci znajdziesz instruktaże pokazujące, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia, w tym plank. Ćwiczenia te są dość proste. Wymagają jednak zastosowania odpowiedniej techniki. Jest to ważne, aby nie doszło do przeciążenia mięśni. A jak często należy ćwiczyć po ciąży? Oczywistym jest, że tak często, jak pozwoli Ci na to noworodek! Jeśli będzie to pół godziny trzy razy w tygodniu, i tak można to uznać za spory sukces. Tuż po ciąży nie jest zalecane rzucanie się w wir intensywnych treningów. Dla organizmu będzie to zbyt duże obciążenie, szczególnie że masz pod stałą opieką dziecko.

Dużo lepiej jest rozłożyć sobie osiągnięcie celu – płaskiego brzucha – w czasie na przykład 6 miesięcy. Ćwicząc przez trzy razy w tygodniu wyrobisz w sobie pewną systematykę i nauczysz się organizacji czasu przy dziecku. Mięśnie brzucha są dość łatwymi do wzmacniania i rzeźbienia. Z pewnością już po kilku tygodniach odczujesz wyraźną różnicę. Twój brzuch będzie dużo mocniejszy, bardziej napięty i ładnie zarysowany. Zdrowa dieta pomoże Ci jeszcze szybciej uporać się z fałdkami na brzuchu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *