Ćwiczenia na jędrny biust

Ćwiczenia na jędrny biust – trening na ładne i atrakcyjne piersi

Ćwiczenia na jędrny biust – biust to newralgiczny temat dla wielu pań. Jednym przeszkadza ze jest za mały, innym za duży, większość kobiet jednak boryka się z jego opadaniem, zwłaszcza postępującym wraz z wiekiem. Zatem jakie ćwiczenia na jędrny biust polecają trenerzy fitness? Jak się okazuje nie musisz ćwiczyć morderczo. Trening może być przyjemny i skuteczny jednocześnie.

Ćwiczenia na jędrny biust

Nie ma jędrnego biustu bez mocnych mięśni klatki piersiowej, dlatego polecane ćwiczenia to właśnie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Ma to szereg plusów bowiem poza kształtowaniem pięknych piersi wspieramy prace układu krążenia i oddechowego, prostujemy sylwetkę, odciążamy kręgosłup.

Brak regularnego treningu siłowego osłabia mięśnie podtrzymujące biust na miejscu. Pamiętaj jednak że zanim przystąpisz do właściwych ćwiczeń wybranych na biust wykonaj rozgrzewkę całego ciała. Mogą być to rozmaite ćwiczenia jak pajacyki, skłony czy przysiady.

Idealne propozycje

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz ciężarków, oczywiście możesz je zastąpić butelkami z wodą. Ustaw się na stojąco w lekkim rozkroku, trzymając w rękach ciężarki. Następnie złącz do siebie łokcie na wysokości klatki piersiowej. Pamiętaj, by ręce zgiąć pod kątem prostym. Kolejno otwórz ręce niczym książkę, powtarzaj ćwiczenie 15 razy i nie opuszczaj łokci! Utrzymaj sylwetkę napięta i wyprostowaną.

W kolejnym ćwiczeniu przyjmij pozycje wyjściową z poprzedniego oraz spleć dłonie za plecami na wysokości klatki piersiowej, uginając przy tym łokcie. Naciskaj siłą dłonią o dłoń, popuszczaj siłę i powtórz ćwiczenie 20 razy.

Do następnego ćwiczenia również potrzebujesz ciężarków. Połóż się na plecach, ugnij lekko nogi w kolanach. Złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej, podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu otwieraj ręce i zamykaj 15 razy.

Wygląd biustu w Twoich rękach

Leż na plecach, złącz hantelki i wyciągnij ramiona przed siebie na wysokości głowy, łokcie lekko ugnij. Kolejno rozkładaj ramiona na boki. Dbaj o precyzję w wykonywaniu ćwiczenia.

Modeluj biust pompkami w klęku. Oprzyj kolana na podłożu i ćwicz pamiętając o tym ze na trudność ćwiczenia wpływa kąt między udami a tułowiem. Im jest on większy, tym trudniej ćwiczyć. Powoli uginaj łokcie zniżając ciało które winno zachować jedną linię. Przy schodzeniu w dół rób wdech, przy wracaniu do pozycji pierwotnej wydech. Nie katuj się pompkami, rób tyle ile dasz radę.

Modeluj ciało

Modelowanie sylwetki wymaga czasu oraz regularnych ćwiczeń. W przypadku jędrności biustu maja tu również znaczenie inne czynniki, jak chociażby karmienie piersią, czy wiek. Dbaj o biust odpowiednio dopasowaną bielizną, dietą i kosmetykami ujędrniającymi skórę na piersiach.

Ponadto pamiętaj, by wykonywać ćwiczenia dokładnie według instrukcji. Nieodpowiednie napięcie, oddech lub zbyt wysokie, niskie trzymanie ciężarków mogą wpłynąć negatywnie na skutki, efekt treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *