ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – jakie ciężary? Hantle na tricepsy

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet wcale nie muszą oznaczać treningu kulturystycznego. Chcąc wzmocnić mięśnie ramion, unieść biust i wypracować smukła tale warto jest wspomóc się niewielkim obciążeniem. Co więcej ćwiczenia z hantlami mogą być wykonane z ich zamiennikami w postaci obciążenia butelkami wody.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet

Pamiętaj, aby obciążenie nie było za duże. Nie forsuj się, w końcu jesteś kobietą, nie sztangistą! Regularne treningi z ciężarkami po 1 kg potrafią wyrzeźbić sylwetkę w 2-3 miesiące. Ponadto obciążenie przyspiesza odchudzanie. Zestaw ćwiczeń z hantlami powinien być tak skomponowany, żeby nie pominąć żadnej partii mięśni.

Ciężarki możesz trzymać w rękach, między stopami, na brzuchu, a nawet na głowie. Hantle pomogą ćwiczyć równowagę, zapewnić precyzyjny sposób wykonania ćwiczeń, jak i utrudnić ćwiczenia z pozoru banalne. To także świetne urozmaicenie treningu.

Dzięki ciężarkom można wykonać dwa razy więcej ćwiczeń wykonując serie bez obciążenia i druga z hantlami. Co więcej hantle są niewielkie, zatem możesz je ze sobą zabrać do parku, ogródka, czy nawet do pracy, na wakacje. Niektóre zmieszczą się nawet w damskiej torebce!

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – hantle na tricepsy

Bolączka wielu pań są obwisłe tylne partie ramion. Skóra w tych okolicach nie jest napięta i kształtna. Dotyczy to również aktywnych pań. Wynika z faktu iż tym partiom ciała poświęcamy najmniej uwagi. Hantle potrafią zminimalizować ten ubytek.

Ćwicząc z obciążeniem unoszenie rąk, wymachy rękoma w bok i do tyłu, a także skręty tułowia możemy radykalnie poprawić wygląd naszych ramion i pleców bez efektu strongmana. Praktycznie każde ćwiczenie można wykonać z obciążeniem. Starajmy się jedynie nie przesadzać.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – jakie ciężarki?

Fitnessowe ciężarki maja rozmaite wagi jak również kształty, kolory i powłoki. Jeśli chodzi o kolor to możesz wybrać sobie swój ulubiony, by poprawić sobie nastrój i miło Ci się ćwiczyło. Możesz też postawić na mobilizacje wybierając energetyczne kolory. Jeżeli chodzi o kształt to bezwzględnie winno się go dopasować do indywidualnych preferencji. Jeżeli masz małe dłonie lepiej wybrać ciężarki niestandardowe o obłych kształtach niczym grzechotki dla dzieci.

Damskie hantle dostępne są o wadze już od pół kilograma. Optymalnym ciężarem jest 1 kilogram, a dla zaawansowanych 2 kg. Możesz zawsze ćwiczyć z dwoma hantlami lub z jednym. Zanim kupisz hantle dobrze jest je przymierzyć, wykonać kilak wymachów rękoma i sprawdzić czy nam dobrze leżą. Gdy nie stawiają oporu to znak, ze są za lekkie, kiedy trudzimy się z ich uniesieniem z ziemi to oznaka iż są za ciężkie dla nas.

Pamiętaj, że zawsze na początek zaczynaj od najlżejszych hantli i stopniowo wymieniaj je na cięższe. Hantle możesz zastąpić również butelkami. Jednak pamiętaj, by były one plastikowe, gdyż szklane grożą wypadkiem jakby się zbiły podczas ćwiczeń. Butelki możesz wypełnić wodą lub piaskiem. Zwróć uwagę by były w pełni wypełnione, aby woda siew nich nie przelewała, wyciekała, podobnie piasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *