ćwiczenia na wzdęcia

Ćwiczenia na wzdęcia i gazy – ćwiczenia na siedząco, na wzdęty brzuch

Ćwiczenia na wzdęcia i gazy – czy istnieją specjalne ćwiczenia na wzdęcia? Owszem, istnieją i są zalecane osobom cierpiącym z powodu gazów, wzdęć. Zamiast diety, czy ziółek wykonaj kilka ćwiczeń, by poczuć ulgę. Ćwiczenia te działają zarówno na dzieci jak i dorosłych, są pomocne w przypadku kolki niemowlęcej.

Ćwiczenia na wzdęcia

Poza lekkostrawną dietą, nie jedzeniem produktów powodujących wzdęcia można poradzić sobie z meczącymi gazami poprzez ćwiczenia. Warunkiem skuteczności ćwiczeń jest fakt, iż wzdęty brzuch nie wynika z choroby układu pokarmowego, przepukliny i innych schorzeń. Jeżeli wzdęcia się powtarzają, są silne należy zamiast ćwiczeń udać się do lekarza specjalisty, bowiem może to być oznaką choroby, alergii itp.

Jednak często wzdęcia powstają w wyniku napięcia w odcinku piersiowo lędźwiowym kręgosłupa. Wówczas rozciągniecie tych okolic mięśni pomaga. Nie musisz się obawiać o to ze ćwiczenia są męczące. Możesz je wykonać wszędzie i nie potrzebujesz na nie wiele czasu. Łączą one elementy jogi, pilates i stretchingu.

Na wzdęcie brzucha

Wystarczy położyć się na lewym boku i następnie ugiąć prawą nogę w kolanie oraz stawie biodrowym, zachowując przy tym wyprostowaną lewą nogę. W tej pozycji wyciągamy prawą rękę do tyłu, zaś lewa dłoń wspieramy na prawym kolanie. Oddychamy spokojnie i rozluźniamy mięśnie nie zmieniając pozycji przez dwie minuty.

Ćwiczenia na wzdęcia na siedząco

Siadamy w lekkim rozkroku na krześle przodem do ściany. Wykonujemy oparcie przedramionami o ścianę przyklejając dłonie do ściany. W tej pozycji staramy się wyprostować kręgosłup do góry po czym zgarbić i luźno spuścić głowę. To doskonałe ćwiczenie rozluźniające, również na sytuacje zasiedzenia, czy też stresu. Ćwiczenie możemy też zmodyfikować i prostować kręgosłup usiłując pochylić siew przód.

Innym ćwiczeniem jest pozycja w siadzie. Siadamy na krześle ustawionym pod ścianą. Uginamy nogi w kolanach zachowując lekki rozkrok. Wówczas staramy się kręcić tułowiem w prawą stronę by dotknąć ściany dłońmi. Pamiętaj, aby głowa podążała za tułowiem. Tę pozycje w skręcie utrzymujemy kilak sekund po czym zmieniamy stronę skrętu. Całość ćwiczenia na obie strony powtarzamy minimum sześc razy.

Kolejne ćwiczenie również wykonujemy w siadzie. Ustawiamy krzesło bokiem do ściany (prawym bokiem. Lewy pośladek wysuwamy poza siedzenie krzesła. Równocześnie lewą dłonią staramy się dotknąć ściany unosząc rękę nad głowę. To ćwiczenie także powtarzamy na każdą ze stron kilka razy.

Joga na wzdęcia

Joga również pomaga na wzdęcia. Jak? Siadamy na podłodze z rękami opartymi za plecami. W tej pozycji podnosimy wyprostowane nogi jak najwyżej potrafimy. Stabilizując oddech staramy się utrzymać nogi ze stopami wyżej niż głowa przez pół minuty. Jogistycznym ćwiczeniem na gazy jest też siad na podłodze z ugięta noga w kolanie. W tej pozycji należy wykonać skręt tułowia o 90 stopni w prawo, potem w lewo. Skręcając się w lewo prawy łokieć winien dotykać prawego kolana.

Ćwiczeniem w pozycji leżącej możemy rozluźnić mięśnie brzucha i krzyża. Kładziemy się na brzuchu na twardym podłożu, nogi mając złączone i wyciągnięte. Czoło wspieramy o podłogę a ręce układamy wzdłuż ciała tak, by dłonie były skierowane ku górze. Napinamy pośladki i kością łonową staramy się docisnąć do podłogi. W tym samym czasie ściągamy do siebie pośladki i usiłujemy dotknąć rękoma stóp. Dodatkowo warto wykonać skręty ramion raz w prawą stronę, raz w lewą stronę. Wdychając powietrze odrywamy klatkę piersiową, jednocześnie unosząc nogi nad podłoże bez ich uginania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *