Ćwiczenia na kaloryfer

Ćwiczenia na kaloryfer – jak szybko zrobić kaloryfer na brzuchu?

Ćwiczenia na kaloryfer – siedem doskonałych ćwiczeń. To rewelacyjne ćwiczenia na kaloryfer. Pozwalają wykonać samodzielny trening poprawiający mięśnie brzucha. Wymagają powtórzeń od 20 do 30 razy w seriach z przerwami 90 sekundowymi. Nie musisz chodzić na siłownię, możesz ćwiczyć w domu! Ćwiczenia te angażują do pracy mięśnie proste, skośne i poprzeczne brzucha. Już w kilka tygodni uzyskasz pierwsze zadowalające efekty.

Ćwiczenia na kaloryfer

To ćwiczenia wszechstronne, wzmacniające i aktywizujące. Kluczowa jest regularność ich wykonywania minimum 3-4 razy w tygodniu. Wraz z nimi należy też zweryfikować swoją dietę. Chcąc uzyskać dobre efekty należy zadbać o zdrowe odżywianie w racjonalnej ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu. Zobacz jakich zasad się trzymać by uzyskać kaloryfer zamiast warstwy tłuszczu na brzuchu.

7 skutecznych ćwiczeń według Jacka Bilczyńskiego

  • wypychanie nóg ku górze
  • unoszenie ugiętych nóg w zwisie na drążku
  • rowerek
  • deska
  • spięcia z wyprostem rąk i nóg
  • wypychanie odważnika ku górze w leżeniu na plecach
  • brzuszki w leżeniu na piłce

Ćwiczenia na kaloryfer od kuchni

Wykonaj pająka – usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami, wyciągnij ręce do góry odchylając się co nieco do tyłu i unieś nogi nad ziemię. Potem podciągnij kolana do klatki piersiowej i jednocześnie opuść ręce, obejmij nimi kolana. Powróć do wyjściowej pozycji delikatnie unosząc ręce i prostując nogi. Nie dotykaj stopami ziemi i nie wspieraj się na rekach.

Wykonaj sprężynę. Ułóż się na plecach i wyciągnij ręce wzdłuż ciała a potem unieś nogi prostopadle do podłoża. Nie dorywaj dłoni i unoś biodra z nogami w górę. Postaraj się o efekt sprężyny. Kolejnym ćwiczeniem jest paczka. Usiądź na ziemi z nogami prostymi i plecami. Chwyć piłkę rękoma umieść ją po prawej stronie ciała przy biodrze. Unieś ugięte nogi nad ziemię pod kątem ok. 45 stopni. Przenoś piłkę na druga stronę ciała skręcając tułów, nogi trzymaj nad ziemią a plecy prostuj.

Aby ćwiczenia na mięśnie brzucha nie obciążały kręgosłupa pamiętaj by pępek był podciągnięty pod kręgosłup.

V up i crunch

Połóż się na plecy, podnieś nogi prostopadle do ciała i ugnij kolana. Podciągnij kark oraz tułów ku gorze wyciągając ręce do stóp. Staraj unosić ręce jak najwyżej, najlepiej do kostek. Kolejno w leżeniu unieś nogi i ugnij prostopadle w kolanach. Spleć stopy razem a dłonie za głową. Podciągaj tułów do góry do momentu uniesienia barków – odcinek lędźwiowy nie powinien odrywać się od ziemi.

Brzuszki i nie tylko

Wykonuj klasyczne brzuszki z rotacją. Ręce połóż za głową lub skrzyżuj je na klatce piersiowej, kolejno oderwij barki od ziemi i spinaj brzuch ze skrętem tułowia raz w prawo raz w lewo. Ostatnim ćwiczeniem treningu jest wspięcie górskie. Przyjmij pozycję deski, zadbaj o wyprostowane plecy. Uginając prawą nogę, podciągnij kolano do klatki piersiowej. Wykonuj ćwiczenie na przemian z druga nogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *