odżywki przedtreningowe

Odżywki przedtreningowe – działanie odżywek, skład, najlepsze odżywki

Odżywki przedtreningowe – w rozwijaniu masy mięśniowej i kondycji bardzo istotne jest opracowanie całego planu działania. Ważne jest nie tylko to, jak trenujemy, ale co spożywamy. Suplementując różne substancje pomagające w przyroście masy mięśniowej, zwróćmy uwagę na odżywki. Występują odżywki przedtreningowe i potreningowe. Czym charakteryzują się odżywki przedtreningowe i dlaczego warto je zażywać?

Odżywki przedtreningowe – skład

Suplementy te, jak sama nazwa wskazuje, zażywa się przed treningiem. Jak łatwo się domyślić, mają one na celu zwiększenie wydajności treningu. I w istocie tak jest. Ich składniki mają na celu zwiększanie energii do ćwiczeń i wytrzymałości mięśni. Zawierają między innymi alkaloidy, takie jak kofeina – zwiększające poziom energii w komórkach mięśniowych.

Kreatyna to podstawowy składnik przetreningówek. Zwiększa ona ilość cząsteczek ATP w komórkach mięśni. W praktyce oznacza to zwiększenie poziomu energii w mięśniach. Beta-alanina to kolejny składnik suplementów przedtreningowych. Pomaga ona regulować poziom pH w mięśniach. W zestawieniu z kreatyną zwiększającą wytrzymałość pomaga zmniejszyć zakwasy na drugi dzień.

Jest szalenie istotnym składnikiem przedtreningówek. Na co byłby nam dłuższy i bardziej intensywny trening, który okupilibyśmy kilkoma dniami zakwasów? Arginina to aminokwas, który zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. W efekcie pomaga lepiej dotlenić mięśnie podczas ruchu. Mają one więcej siły i łatwiej się regenerują.

Działanie odżywek przedtreningowych

Odpowiednie proporcje składników w przedtreningówkach pomagają zwiększyć efektywność wysiłku fizycznego. Sprawiają, że można zrobić więcej powtórzeń w krótszym czasie. Można pracować na większych obciążeniach. W rezultacie w ciągu jednego treningu robi się de facto dwa treningi. Szybciej osiąga się wymarzoną masę mięśniową i rzeźbę.

Współdziałanie wszystkich komponentów tych odżywek jest bardzo istotne. Z jednej strony zwiększają one moc mięśni. Z drugiej – dają mięśniom odpowiedni przepływ krwi i dopływ tlenu, by tę moc wykorzystać. Pomagają też szybciej się regenerować po tak dużym wysiłku.

Podczas rozwijania formy fizycznej bardzo ważne jest korzystanie z tego typu wspomagaczy. Bez nich oczywiście możliwe jest również osiągnięcie formy życia. Treningi będą jednak dużo trudniejsze i bardziej wyczerpujące. Odżywki przedtreningowe mają dać motywację do intensywniejszego wysiłku. Zażywając je czujemy, że możemy o wiele więcej i mniej męczy nas to, co dotychczas sprawiało straszny problem.

Bez odżywek każdy sportowiec miałby trudniejszą drogę. Musiałby organizować sobie dwa razy więcej czas na treningi i na regenerację. Regeneracja bowiem jest też bardzo ważnym procesem każdego treningu siłowego. Pozwala wypocząć mięśniom i dać im czas na wzrost. Odzywki przedtreningowe zawierają beta-alaninę, która wspomaga procesy regeneracji. Jednak prawdziwym kompleksem regeneracyjnym są odżywki potreningowe. Te powinniśmy traktować równie poważnie, chcąc osiągnąć formę życia, bo ich działanie wzajemnie się dopełnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *