męska natura

Męska natura i jej sekrety – jak zrozumieć partnera? Typowy mężczyzna

Męska natura dla kobiety jest równie niepojęta co kobiecość dla mężczyzny. To swego rodzaju sekret mężczyzny. Nie jedna kobieta stara się zrozumieć sposób myślenia mężczyzn. Wnioski bywają bardzo mylne, co dowodzi skomplikowania psychiki mężczyzny.

Męska natura utrudnia współżycie

Kobiety często zadają sobie pytania czemu mężczyźni nie chcą się żenić, tymczasem ich rozważania są zbyteczne, gdyż mężczyźni pragną związku z kobietą tak samo jak kobiety. Jeśli faktycznie mężczyzna ucieka od odpowiedzialności świadczy to jedynie o jego niedojrzałości emocjonalnej i lęku przed podporządkowaniem się zasadom związku. Niezależność to męska cecha, jednak nie wyklucza ona małżeństwa.

Dlaczego mężczyźni nie słuchają

Mężczyźni uchodzą za osoby rzeczowe, co za tym idzie słuchają chętnie pod warunkiem, iż temat jest ich zajmujący a rozmówca rzeczowy. Niestety kobiety nie należą do dyskutantów zwięzłych, zrozumiałych. Mówiąc do mężczyzny nie można owijać w bawełnę, liczą się fakty, nie można liczyć na domysły, przekaz musi być jasny, prosty i krótki.

Brudne myśli mężczyzny

Faktycznie nie jest mitem, iż mężczyźni lubią rozmyślać o seksie, marzyć i wyobrażać sobie, jednak nie bez przyczyny. To kobiecość ich rozprasza, a że są wzrokowcami widok kobiety ich podnieca. To fizjologiczny proces, jakiego nie można mężczyźnie zabronić. Mimo częstych myśli o seksie mężczyźni rzadko okazują uczucia, a jeśli już to nie jest to tak wylewny sposób jak bywa u kobiet.

Sytuacja się zmienia wraz z wychowaniem i modą na uczuciowość mężczyzny, jednak w dalszym ciągu kobiety wolą twardą rękę mężczyzny, mimo narzekać o skrytości ich uczuć. Kolejną cechą męskiej natury jest pociąg do podbojów seksualnych. Przyczyn jego należy upatrywać się w niskim poczuciu wartości i niedojrzałości emocjonalnej przy wysokich oczekiwaniach w stosunku do mężczyzny. Podboje kolejnych kobiet potwierdzają męskość, co za tym idzie mężczyźni ich pragną bardziej od samych kobiet.

Zdrada – drażliwy temat dla mężczyzny

Zdrada partnerki bardzo boli mężczyznę i jest ujmą na honorze. Można powiedzieć, że to logiczne i wręcz oczywiste, jednak dlaczego własną zdradę mężczyzna nie roztrząsa i wyjątkowo łatwo wybacza oraz oczekuje wobec niego zrozumienia i przebaczenia? Psychologia tłumaczy ten fenomen genami przodków i to pierwotnych.

Odreagowanie

Męska natura powoduje, że mężczyzna na zewnątrz usiłuje wciąż udowadniać swa męskość, będąc twardym, silnym, nie poddającym się itd. Praca zawodowa jest mężczyźnie konieczna do zajęcia określonej (najlepiej wysokiej) pozycji społecznej i zarabiania (najlepiej dużych) pieniędzy, które są atrybutem władzy. Dzięki pracy mężczyzna nie tylko zaspokaja swoje ambicje, ale daje mu ona możliwości zdobycia kobiety.

Brak pracy może powodować u mężczyzny agresję ale i impotencję. Po powrocie z pracy mężczyzna potrzebuje czasu na odreagowanie emocji i napięcia powodowanego nieustannym udowadnianiem swej męskości. To właśnie dlatego najczęściej zalega na kanapie, czyta gazetę, czy idzie na siłownię. Najlepiej by w tym czasie kobieta nie naruszała przestrzeni mężczyzny, gdyż konflikt może wisieć w powietrzu. Mimo wszystko zarówno kobieta potrzebuje bliskości mężczyzny, jak i przeciwnie.

Przyjaźń nie leży w męskiej naturze?

Wiele kobiet zastanawia się czy przyjaźń z mężczyzną ma sens, czy jednak każdy związek z płcią przeciwną ma kontekst seksualny. Praktyka dowodzi, iż przyjaźń wcześniej lub później przeradza siew miłość. Warto jednak zwrócić uwagę iż mężczyźni kochają w inny sposób. Mężczyźni kochają wzrokowo, głównie w zamian za atrakcyjność fizyczną. Uczucia są mężczyźnie bliskie jedynie w stałych i dojrzałych związkach. W przelotnych przygodach liczy się zaspokojenie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *