Aspiryna na zmarszczki

Aspiryna na zmarszczki – kuracja aspiryną, domowa receptura

Aspiryna na zmarszczki – Każda kobieta marzy o gładkiej skórze bez zmarszczek, jednak w pewnym wieku zmarszczki pojawiają się coraz częściej. Jak im zapobiegać? Okazuje się, iż skutecznym środkiem jest aspiryna na zmarszczki. Jeden z najpopularniejszych leków przeciwbólowych, stosowanych na gorączkę, przeziębienie jest skuteczny też w kuracji odmładzającej.

Aspiryna na zmarszczki

Doskonałym sposobem na zniwelowanie zmarszczek zanim się ujawnią jest zastosowanie kuracji z aspiryny. Aspiryna zawiera kwas salicylowy, którego właściwości nie do końca są wykorzystywane. Po aspirynę sięgamy w sytuacji gdy doskwiera nam ból, tymczasem możemy ją zastosować również na skórę i poprawić jej kondycję. Pamiętać jednak należy od dawkowaniu, bowiem nadmiar kwasu salicylowego może nam zaszkodzić. Salicylany jako takie są niewskazane u dzieci poniżej 12 lat.

Domowa receptura

Mimo, iż do wykonania maseczki odmładzającej potrzebujemy produktu aptecznego w postaci aspiryny to kuracje też można zaliczyć do medycyny domowej. Maseczka ma działanie rewitalizujące, dzięki czemu po jej zastosowaniu skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Redukuje ona niewielkie zmarszczki, zapobiega starzeniu się i wysychaniu naskórka, a także minimalizuje przebarwienia.

Tym samym nadaje jednolity koloryt, rozjaśnia cerę i nadaje jej witalności. Do wykonania maseczki potrzebny jest nam miód, jogurt oraz aspiryna w ilości pięciu tabletek. Tabletki aspiryny należy dokładnie skruszyć a następnie rozmieszać z jedną łyżką jogurtu naturalnego oraz dwoma łyżkami miodu organicznego. Wystarczy tylko tyle i aż tyle by wspomóc skórę, zwłaszcza twarzy. Maseczka jest gotowa do użycia.

Przed nałożeniem jej na skórę umyj skórę zimną wodą a następnie nałóż okład z gazy lub bawełnianego ręcznika umoczonego w wodzie i podgrzanego. Okład nałóż na skórę na około 10 minut. Takie przygotowanie skóry pomoże wchłonąć składniki maseczki. Gdy już pory skóry się otworzą przetrzyj twarz na sucho i nanieść na skórę maseczkę z aspiryną. Przytrzymaj ją na skórze przez pół godziny a następnie zmyj skórę letnią wodą i nałóż balsam do ciała, który nawilży ją dostatecznie. Wystarczy jeden zabieg, aby zaobserwować pozytywny efekt i korzyści dla skóry jakimi wyróżnia się aspiryna.

Alternatywne maseczki odmładzające

Powyższa receptura to jedynie jedna z sugestii, bowiem aspirynę możesz zmieszać także z sokiem z cytryny lub z wodą. Cytrynową maseczkę aspirynową otrzymasz łącząc trzy tabletki z trzema łyżkami soku z cytryny. Maseczkę z cytryną nakładamy na skórę na dziesięć minut, nie dłużej. Po tej kuracji zmywamy ją zimną wodą. Maseczka aspiryny z wodą wykonywana jest w tych samych proporcjach i winno się ja na skórze utrzymywać również około 10 minut. Zabiegi tego typu można powtarzać codziennie, nie tylko stosując kuracje na twarz ale i na inne części ciała, których kondycja skóry tego wymaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *