krem na zmarszczki

Krem na zmarszczki i jego optymalny skład – jaki krem będzie idealny?

Krem na zmarszczki – w pewnym wieku potrzebny jest nie tylko tym, co mają obsesje na punkcie swego wyglądu. Zmarszczki tworzą się wraz z utratą sprężystości skóry. To zjawisko zaś wynika z produkcji kolagenu i hormonów, których poziom spada z wiekiem. Co za tym idzie wszystko sprowadza się do procesu starzenia się, którego naturalnym objawem są zmarszczki.

Krem na zmarszczki

Krem na zmarszczki winien hamować procesy starzenia się skóry, spowalniać je i zapewniać skórze substancje odżywcze, regenerujące, stymulujące odnowienie naskórka. W dużej mierze są to substancje nawilżające. Zmarszczki dotyczą w szczególności osób o cerze suchej i wrażliwej. Skóra taka szybko ulega podrażnieniom, pękaniu i starzeniu się.

Odpowiednia jej pielęgnacja może spowolnić pojawienie się zmarszczek. Temu właśnie służy krem na zmarszczki. Stosować go powinno się profilaktycznie, jeszcze przed pojawieniem się bruzd. Zmarszczki mogą pojawić się wbrew pozorom bardzo szybko. Nawet w 25 roku życia.

Cera dojrzała ujmuje zwykle kobiety po 45 roku życia, jednak nie am przeszkód aby stosować kosmetyki do cery dojrzałej wcześniej, o ile jest taka potrzeba. Kremy przeciwdziałające zmarszczkom to tak na prawdę preparaty stymulujące organizm do produkcji kolagenu, który ujędrnia i uelastycznia skórę właściwą. Dzięki kolagenowi skóra nie obwisa, nie pęka, nie marszczy się i wygląda lepiej.

Krem na zmarszczki – nawilżenie

By uniknąć zmarszczek musimy dbać o nawilżenie skóry. Na poziom nawilżenia ma wpływ pogoda, warunki otoczenia (suche powietrze, klimatyzacja, mróz, wiatr. Słońce) jak również nawodnienie ciała, stosowna dieta, prawidłowy proces metaboliczny komórek. Jeśli o powyższe już zadbaliśmy możemy efekt wzmocnić poprzez odpowiedni krem nawilżający skórę od zewnątrz. Istotnym elementem nawadniającym skórę jest mocznik, produkowany przez organizm.

Przyciąga on cząsteczki wody i wiąże je w naskórku, zmiękcza skórę i ułatwia wchłanianie innych składników. Równie ważne są ceramidy, czyli tłuszcze wypełniające międzykomórkowe przestrzenie i niepozwalające na ucieczkę wody. Tych elementów z wiekiem zaczyna brakować, warto je uzupełnić w postaci kremu. Trzecią z substancji zawartą w kremie jest skwalen który naturalnie wchodzi w skład sebum i neutralizuje wolne rodniki. Czwarta naturalną substancją ochronną jest cholesterol, które także jest kompensowany w kremie i działa przeciwutleniajaco.

Krem na zmarszczki – jaki krem będzie idealny?

Warto na podstawie powyższych informacji zastanowić się co powinien zawierać optymalny krem dla cery dojrzałej. Bez wątpienia kosmetyk musi być dopasowany do cery, inny będzie skuteczny dla cery suchej a inny dla tłustej. Dla działania kremu kluczowe znaczenie ma substancja aktywna. Stąd tak wiele kremów o różnym przeznaczeniu jak krem na noc, krem na dzień, pod oczy, na zmarszczki.

Przykładowo krem na dzień ma poza nawilżeniem i odżywieniem, regeneracja skóry zapewnić ochronę przed promieniowaniem UV. Zawiera on filtr SPF 10-15 oraz antyutleniacze. Jeśli zaś chodzi o krem na noc to jest to krem typowo regenerujący, bowiem skóra w nocy ulega odnowieniu, kiedy stary naskórek złuszczamy śpiąc.

Krem na zmarszczki – pielęgnacja dojrzałej skóry

Krem na zmarszczki to kompleks witamin, minerałów, składników stymulujących odnowienie i hamujących starzenie się. W kremie powinna znaleźć się witamina A, zwykle jako retinol. Pobudza ona regeneracje naskórka, odnawia włókna kolagenu jak też rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry, poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry.

Bardzo ważna jest też witamina C działająca antyrodnikowo. Ponadto zagęszcza skórę, stymuluje produkcje kolagenu, poprawia krążenie i nadaje skórze zdrowego wyglądu. W składzie winien znaleźć się też niecynamid (witamina B3 oraz PP) oraz peptydy regenerujące. Ponadto wskazane są kwasy owocowe AHA, sirtuiny i resweratol. Pożądanym składnikiem kremów są fitohormony, wapń, magnez i kwas hialuronowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *