Naturalne metody leczenia żylaków

Naturalne metody leczenia żylaków – porady, domowa apteka

Naturalne metody leczenia żylaków – Jeśli zastanawiasz się czy istnieją leki na żylaki, to owszem, istnieje wiele naturalnych leków, jak i dostępnych na receptę. Najlepszym jednak przepisem na żylaki jest profilaktyka. Gdy jednak już żylaki nas dotyczą, wówczas warto sięgnąć po ocet jabłkowy oraz pomidory, które świetnie radzą sobie z żylakami, pomagając im się wchłonąć.

Naturalne metody leczenia żylaków – Leki na żylaki z domowej apteki

Żylaki bywają sporym problemem, w zależności od tego gdzie są zlokalizowane mogą być irytującym ale i wstydliwym problemem. Są często estetycznym mankamentem urody, widocznym i szpecącym a w dodatku bolącym.

Powodują je bardzo rozmaite czynniki. Czasem to kwestia złego odżywiania i częstych zaparć, czasem ciąży, a czasem złego stylu życia w bezruchu. Im szybciej zareagujesz tym łatwiej wyzbędziesz się żylaków trwale. Naturalne sposoby leczenia żylaków wcale nie są gorsze ani mniej skuteczne. Bywa, ze wymagają cierpliwości w stosowaniu kuracji, jednak trwałość efektu wygrywa z wieloma doraźnymi środkami aptecznymi, po których problem wcześniej czy później wraca ponownie.

Zwalcz przyczyny

Co ważne w leczeniu żylaków, by zwalczyć ich przyczynę. Żylaki są tylko objawem, tymczasem powodowane są rozmaitymi czynnikami, które wymagają eliminacji. Tylko w ten sposób pozbędziemy się żylaków raz na zawsze. Bez wątpienia warto jest wzmocnić naczynia krwionośne i żyły, by nie ulegały nadwyrężaniu i pęknięciom. Pomocne okazują się być pomidory.

Świeże pomidory wystarczy drobno pokroić i przyłożyć do skóry na około pięć minut. Po czym można skórę spłukać letnia wodą i posmarować skórę kremem nawilżającym. Kluczem do sukcesu tej kuracji jest regularność. Zabieg pomidorowy należy wykonywać codziennie przez dwa tygodnie. Ważne jest by pomidory były zdrowe, świeże i młode.

Alternatywa dla pomidorów

Alternatywną kuracją dla pomidorowych okładów jest ocet jabłkowy. Należy go wcierać w skórę trzy razy codziennie. Kuracja octem jest dłuższa i winna trwać miesiąc, jednak efekty jej można zaobserwować już w połowie miesiąca. Jednak uważaj na podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą cerę nie forsuj jej octem jabłkowym, który jest silnie oddziałująca substancją na skórę. W tej terapii także ważna jest regularność i dokładność zabiegów.

Lokalizacja żylaków

Nie zawsze żylaki pojawiają się na nogach, chociaż te na kończynach dolnych są najpowszechniejsze. Jeśli dręczą Cię żylaki odbytu, czy umiejscowione głęboko pod skórą również możesz próbować naturalnych metod, jednak musisz liczyć się z tym, iż kuracja może być mniej skuteczna, gdyż składniki octu jak i pomidorów wchłaniane są przez skórę.

Naturalne metody leczenia żylaków – Zaskakujące efekty

Efekty kuracji pomidorowej i octowej mogą pozytywnie zaskoczyć. Nie musisz odwiedzać apteki! Możesz wykorzystać domowe i tanie, proste w zastosowaniu, a przede wszystkim bezpieczne sposoby na żylaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *