kefir

Kefir niepozorny lek na raka, wpływ na jelita, właściwości lecznicze

Kefir to napój mleczny, wyrób nabiałowy, coraz rzadziej stosowany w diecie, tymczasem bardzo cenny dla zdrowia. Poza tym, ze kefir jest zdrowy i smaczny warto podkreślić, iż należy do lekarstw pochodzenia naturalnego, które zapobiegają rozwojowi raka. Kefir wywodzi się z receptur północnych rejonów Kaukazu. Powstał on już kilka tysięcy lat temu i jego tradycja kultywowana jest do dziś.

Tradycyjny kefir

Kefir jest napojem starszym niż się nam zdaje. Napój ten jest produktem o działaniu leczniczym. Wyrabiany na bazie mleka, pobudza trawienie, delikatnie przeczyszcza i odtruwa organizm. Jest popularnie stosowany jako neutralizator kaca, jak również preparat uzupełniający naturalna florę bakteryjną, probiotyk o naturalnym pochodzeniu. Mimo braku mody na picie kefiru powoli wraca on do łask. Pod kątem swego składu i substancji odżywczych kefir przypominać może jogurt.

Różni się przede wszystkim konsystencją, jest znacznie rzadszy. Historia kefiru jest zaskakująca, bowiem odkryty został przypadkowo. W czasie jego przyrządzania powstają charakterystyczne bąble powietrza w kefirze. Wynika to z faktu iż naturalne drożdże spożywają cukry zawarte w mleku. Wówczas laktoza przemienia się w glukozę i galaktozę, substancje zdecydowanie łatwiejsze do strawienia. W drodze fermentacji w kefirze wytwarza się wiele substancji, które korzystnie wpływają na organizm.

W kefirze znajdziemy witaminy oraz aminokwasy, a także enzymy trawienne i minerały. Najważniejszym składnikiem kefiru są przyjazne dla układu pokarmowego bakterie, tak zwane probiotyki. Spożywając kefir możemy zapobiec namnażaniu się mikrobów, pasożytów w układzie pokarmowym, a także zapobiegać rakowi i innym chorobom przewlekłym. Kefir dzięki tym właściwościom zyskuje miana leku na nowotwory.

Kefir – właściwości lecznicze

Chcą zadbać o zdrowie, również o linię i należytą wagę warto włączyć ten napój do codziennej diety. Co więcej kefir można spożywać nie tylko samodzielnie ale i łącząc go z sałatkami, deserami, czy wykonując z niego koktajle i stosując zamiast jogurtu naturalnego. Stosowany systematycznie przez dłuższy czas zapewnia normalizację wypróżnień i poprawę samopoczucia. Bez wątpienia kefir leczy jelita, wspomaga układ odpornościowy oraz zapobiega nowotworom.

Pełnia zdrowia

Bezsprzecznie kefir nie szkodzi zdrowiu a wręcz przeciwnie, je wspiera co udowadniają liczne badania naukowe. Kluczem do sukcesu w obszarze poprawy kondycji zdrowotnej jest poprawa mikroflory jelitowej. Dzięki temu procesowi organizm ma szansę wchłonąć więcej cennych składników z pożywienia i zapewnić lepsze działanie poszczególnych układów i narządów. W tym kierunku prowadzono szereg eksperymentów na zwierzętach, głównie na myszach.

Wykazano, iż polisacharyd zawarty w kefirze odznacza się działaniem antynowotworowym. Polisacharyd powstaje dzięki drożdżom. To właśnie podanie tego składnika zapewnia uruchomienie procesu obronnego w układzie immunologicznym i w konsekwencji zapobieganie rozwojowi komórek rakowych. Polisacharyd to także skuteczny lek na stany zapalne.

Dobroczynny wpływ na jelita

Gdy cierpimy na zespół jelita drażliwego lub tez zapalenie jelita grubego i szereg schorzeń z jelitami związanymi warto pokusić się o kuracje kefirem, który zapobiega podrażnieniom błon śluzowych jelit i całego układu pokarmowego, jak również zapobiega zaparciom, obniża poziom cukru we krwi, cholesterolu i obniża ciśnienie tętnicze. Ekstrakt z kefiru stosowany jest coraz powszechniej jako naturalny lek w terapii raka złośliwego.

Jak na razie udowodniono w 2007 roku działanie hamujące kefiru w przypadku rozwoju raka piersi. Wystarczy zaledwie tydzień stosowania kefiru aby dostrzec efekt hamujący, by komórki rakowe przestały się namnażać. Niezależne badania konkurencyjne wykazały iż kefir zwalcza infekcje wirusowe oraz komórki potencjalnie rakotwórcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *