flirt

Flirt i zdrada w związku – delikatna granica flirtu

Flirt to zdrada, a jeśli nie to kiedy zaczyna się zdrada, a kiedy kończy flirt? Flirtem można nazwać wiele niewinnych ruchów, słów a także wirtualny seks czy założenie profilu na portalu randkowym. Rozumienie zdrady jest bardziej złożone i jak się okazuje każdy wyznacza inną granicę między flirtem a zdradą.

By w związku nie dochodziło do tarć istotne jest ustalenie jednoznacznej i wspólnej granicy między flirtem a zdradę. Najgorsza sytuacją jaka może się zdarzyć to sytuacja, w której dla partnera to flirt, dla partnerki to już zdrada.

Flirt i zdrada to nie to samo

Dla osób o wąskim sumieniu każdy flirt to już zdrada, jednak nie można w tym kierunku przesadzać. Gdy w związku pojawia się niezadowolenie, znudzenie lub też brak zaufania, zazdrość, wówczas zaczynamy szukać spełnienia w inny sposób. Częste spędzanie czasu oddzielnie doprowadza do rozbieżności w wizji związku i wspólnego życia które traci sens.

Dzielona z partnerem codzienność bywa czasem męcząca. To najczęstsza przyczyna zdrady, szukania relacji z innymi osobami, podświadomego flirtu dążącego do zdrady. Według statystyk co drugi mężczyzna dopuszcza się zdrady i co trzecia kobieta. Często im pomaga w tym internet.

Niewinny flirt w pełni bezpieczny

Każdy potrzebuje akceptacji, adoracja, uznanie uspokaja, zapewnia satysfakcję i często jest formą rozrywki. Lubimy bawić się w rozmowy z podtekstem z drugą osobą, dzielimy się zdjęciami, filmami, również anonimowo. Cechą flirtu jest fakt, iż można w prosty sposób go zakończyć i wycofać się bez zobowiązań. Bardzo często flirtujemy nieświadomie, niektórzy mają taki sposób bycia iż flirtują niemal w każdej sytuacji z każdym. Chcąc kogoś sobą zainteresować, zyskać jego sympatię pokazujemy się z dobrej strony, kokietujemy, często dla poprawy nastroju lub samooceny.

Delikatna granica flirtu

Flirt i jego definicja bywa subiektywna, tym bardziej granica między nim a zdradą jest oceniana subiektywnie. Zdarza się iż krytyczni jesteśmy wobec innych, zwłaszcza partnera lub partnerki nie dostrzegając własnych poczynań w tym samym zakresie. Każda para ma gdzie indziej postawioną granicę między flirtem a zdradą. Dla niektórych zdradą jest już rozmowa z osobą o odmiennej płci, dla innych – dopiero wypad do agencji towarzyskiej.

Znacznie dalej ustawiają granicę mężczyźni uważając za zdradę dopiero seks i to w formie stosunku pochwowego. U większości par flirt kończy się wraz z kontaktem cielesnym. Co zatem ze zdradą wirtualną i seksem online? Powszechnie uważa się za bezpieczne dla związku rozmowy z obcą osobą na temat seksu, ale bez zaangażowania emocjonalnego, dla żartu i za wiedzą partnera. Jeżeli jednak kontakty takie ukrywamy, wskazuje to na coś więcej niżeli tylko rozmowy.

Przyczyny zachowań z pogranicza flirtu i zdrady

Przyczyny flirtowania są oczywiste, zdrady już mniej wyraźne ale podobne. Często przyczynę stanowi chęć potwierdzenia swej atrakcyjności lub ciekawość, potrzeba wrażeń, odmiana. Flirtom i zdradzie sprzyja długie przebywanie w pracy, integracyjne wyjazdy, alkohol jak również zmęczenie codziennością, rozczarowanie rodzicielstwem, kłopoty finansowe itp. Gdy komunikacja w związku zaczyna szwankować, pojawia się złość, która również może być powodem i celem zdrady.

Wraz z rosnącym deficytem potrzeb stajemy się bardziej podatni na zdradę i nawet jeśli sami nie flirtujemy i nie inicjujemy kontaktów do zdrady prowadzących, to stajemy się podatni na wpływ innych. Kobiety zawiedzione partnerem szukają czułości i wsparcia, mężczyźni raczej koncentrują się na doznaniach seksualnych, które stanowią odskocznie od problemów i kryzysu w związku.

Flirt, zdrada i co dalej

Nie ma znaczenia czy dopuściliśmy się flirtu czy zdrady tym zachowaniem niszczymy zaufanie i wieź drugiej osoby. Związek nigdy już nie będzie taki sam jak wcześniej. Zawsze pojawi się wzmożona czujność i podejrzliwość tak z jednej strony jak i z drugiej. By odbudować relacje potrzeba czasu i cierpliwości. Zatem lepiej jest porozmawiać zanim dopuścimy się zdrady niżeli zacząć rozmowy z partnerem po jej sfinalizowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *