10 rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada

10 rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada

10 rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada to pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce. Praktycznie każdy z nas, w różnych momentach życia, na różnych jego etapach przechodzi swego rodzaju załamanie. Czuje, ze życie mu wymyka się spod kontroli i się rozpada. Wówczas warto sięgnąć po rady zawarte w tej właśnie książce.

10 rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada

Ta książka to hit dla osób nie tylko o słabej psychice, potrzebujących zebrania myśli, ale dosłownie dla każdego, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie i rodzaj problemów życiowych. Oczywiście nie daje ona gwarancji, ze wszystko się ułoży, ale zapewne pomaga.

Książka radzi zarówno co zrobić by otrząsnąć się po stracie bliskiej osoby, jak i jak radzić sobie ze zdradą. Ponadto w książce pojawiają się rady jak spełnić marzenia oraz co ze sobą począć po powrocie z wojny, czy wtedy gdy tracisz wszystko zarówno finansowo jak i materialnie.

Druzgocące doświadczenia

Gdy mamy bolesne doświadczenia, ciężko nam uwierzyć ze życie może się ułożyć. Gdy się staramy a mimo to życie się nam rozpada trudno jest myśleć pozytywnie. W książce poświęca się sporo uwagi osobom i sytuacjom wydającym się na beznadziejne, trudne, wyjątkowo bolesne i przytłaczające.

To także sposób by zobaczyć że są osoby które mogą mieć gorzej niż my sami. To w pewien sposób buduje. Kiedy życie staje się tak straszliwie trudne, że masz ochotę się poddać, kiedy wydaje ci się, że nie dasz już dłużej rady, kiedy czujesz, że zostałeś doświadczony ponad miarę, czas na lekturę.

Jeżeli szukasz wyjścia, możliwości, rozwiązania zajrzyj do książki a masz w niej szanse znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Lektura może wyzwolić w tobie pomysł na nowe życie. Daphne Kingma, autorka poradnika postawiła sobie za cel pomoc nie doraźną, w danej chwili ale długofalową i skuteczną na cale życie. Stad książka ta jest kierowana nie tylko do osób „na zakręcie” życia ale do wszystkich, również w ramach profilaktyki.

Prawdziwy sens życia

Sens życia nadaje ton naszemu życiu. Życie z dnia na dzień bez sensu skutkuje chaosem w którym nie wiemy po co coś robimy i w efekcie nic nie robimy obijając się od wydarzenia do wydarzenia z przypadku.

Czasem spotka nas coś złego, czasem dobrego, od ilości szczęścia zależy czy życie będziemy przechodzić lekko, czy znacznie trudniej. Autorka książki – Daphne Kinga – nazywana jest „lekarzem miłości”, napisała już wiele książek o miłości i związkach między ludźmi, które sprzedały się w milionach egzemplarzy i przetłumaczone zostały na 15 języków.

10 rzeczy pomocnych w pokonywaniu trudów życia

Płacz – łzy pomagają w pokonaniu smutku i żalu. Niestety często wstrzymujemy się od płaczu co jest błędem.

Wyzbądź się nawyków – nawyki potrafią zrujnować wszystkie wysiłki do zmiany, do bycia lepszym i innym. Kiedy jesteśmy przestraszeni, przerażeni czy przytłoczeni sytuacją, większość z nas ucieka się do zachowań nawykowych.

Odwróć uwagę – chcąc przemyśleć i zmienić postępowanie warto jest zrobić coś zupełnie innego, wręcz szalonego co pozwoli popatrzeć na życie z boku. Musimy zmieniać się w rytm zmian naszego świata.

Pozwól sobie na rezygnację – czasem należy umieć odpuścić i zrezygnować. By przebrnąć przez kryzys, musisz pozbyć się blokady stojącej ci na drodze bądź będącej przyczyną problemu.

Pamiętaj o sobie, swojej tożsamości – często zapominamy o tym kim jesteśmy, co za tym idzie zaczynamy wierzyć, ze jesteśmy nikim, nic nie znaczymy, jesteśmy nieudacznikami, mimo iż to nieprawda. To dlatego tak ważne jest, abyś poznał swoją Mocną Stronę.

Dbaj o wytrwałość i bądź cierpliwy – uwierz, ze warto czekać, dążyć do celu i iść naprzód mimo iż nic nie wychodzi i napotykamy kłody pod nogami. To dodaje nam siły i wcale nie jest naiwne.

Zintegruj straty – zaakceptuj to co już się wydarzyło, tego już się zmienić nie da, jednak wyciągaj wnioski i buduj na tych ruinach coś lepszego. Poznanie znaczenia kryzysu to doskonały fundament dla zmian na lepsze.

Proste życie – nie musisz sięgać dna, jednak usuń z życia nadmiar, zachowaj minimalizm uczuć, majątku, emocji. Postaw na przyjemności bez inwestycji finansowych, rozwój własnymi siłami, uciechę z małych, drobnostek.

Skieruj się ku miłości – skupiaj się na pozytywnych emocjach, zaufaniu wobec innych jak i możliwościach dzielenia się z innymi tym co mamy, oferta własnej pomocy. Będąc poturbowani przez życie, stajemy się pokorniejsi, bardziej otwarci, bardziej skłonni zarówno dawać, jak i przyjmować.

Dojrzałość duchowa – postaw na samoświadomość. Zreorganizuj życie wedle nowych zasad, potrzeb i możliwości, odrzuć to co było, bo przecież się rozpadło, spróbuj zupełnie inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *