Fitness dla seniorów

Fitness dla seniorów – aktywność fizyczna dla zdrowia

Fitness dla seniorów – ćwiczenia typu fitness są bardzo lekkie i przyjemne, wykonywane w rytm muzyki. Pozwalają się zrelaksować, a przy tym nieco rozruszać. Fitness dla seniorów może być bardzo dobrym pomysłem. Jak to działa i dlaczego seniorzy powinni wyruszyć na fitness?

Fitness dla seniorów

Starsi ludzie z biegiem czasu mają coraz mniej sił i coraz więcej czas. Jest to spowodowane odczepianiem się coraz większej liczby obowiązków, czy to zawodowych czy rodzinnych. Coraz mniej pracują, a więcej powinni skupiać się na sobie. Dobrym pomysłem może być fitness dla seniorów. Zarówno dla 60-latków, jak i dla energicznych 90-latków.

Dla tych, którzy nie chcą zrezygnować z aktywności fizycznej na rzecz bujanego fotela. Takie zajęcia bądź to są organizowane przez niektóre stowarzyszenia, kluby i inne, bądź można postarać się o ich zorganizowanie. Na pewno przyciągną tłumy. Emeryci raczej nie mają w planach niczego aż tak ważnego, by nie móc sobie na to pozwolić.

Zabawa w grupie

Dla seniorów, którzy siłą rzeczy wypadają z aktywności zawodowej, bardzo ważne jest nawiązywanie więzi towarzyskich. Znajomości nawiązane podczas fitnessu mogą zaowocować bardzo ciekawymi przyjaźniami. Z czasem spotkania 2-3 razy w tygodniu mogą przerodzić się w coś innego. Można umawiać się na nordic walking, na rowery, wycieczki w góry. Kto wie, czy samotne seniorki nie spotkają tam samotnych seniorów, z którymi mogą spędzić jesień życia?

Lekka aktywność fizyczna

Fitness to lekkie układy taneczne w rytm skocznej, przyjemnej muzyki. To jest właśnie to, czego wielu seniorom potrzeba! Wbrew pozorom większość z nich lubi taką prostą, skoczną muzykę. Poruszanie się w jej rytm to bardzo dobry sposób na rozruszanie się! Emeryci bardzo lubią ruch i gimnastykę, potrzebują jedynie kogoś, kto ich do tego zmotywuje i zagwarantuje im bezpieczeństwo podczas ćwiczeń!

Taka lekka aktywność fizyczna kilka razy w tygodniu pomoże dotlenić się, poprawić krążenie krwi, rozruszać mięśnie. W przypadku seniorów nie chodzi raczej o robienie formy życia czy odchudzanie. Dlatego też ćwiczenia mają na celu bardziej poprawę formy. Chodzi o rozruszanie całego ciała, stawów, mięśni. Unika się forsujących ćwiczeń, męczących podskoków czy wykroków. Cała zabawa polega na rytmicznym przestępowaniu z nogi na nogę i wykonywaniu prostych ruchów.

Fitness dla zdrowia

Wielu lekarzy prowadzących seniorów z różnymi dolegliwościami zaleca lekką aktywność fizyczną w ciągu dnia. Nie zawsze jednak pogoda zachęca do spacerów. Chodzenie na basen z różnych względów nie jest możliwe po kilka razy w tygodniu. Dlatego też przytulna sala do fitnesuu i kilku podobnych seniorów z zapałem do tańca to świetny pomysł. Zajęcia fitnessu można przeplatać oczywiście z innymi rodzajami aktywności fizycznej.

Ważne jest, by w ogóle zacząć się ruszać. Na to nigdy nie jest za późno! Emerytura to piękny czas, w którym wreszcie możesz zacząć poświęcać się sobie! Warto ten czas wykorzystać jak najlepiej. W tym celu można znaleźć okoliczne zajęcia z fitnessu, które pozwolą przebrnąć z uśmiechem przez jesień życia! Poprawią się wyniki badań, ciśnienia, stawy będą mniej dokuczać, wzmocni się kręgosłup. Choćby dla tych niewielkich efektów warto ćwiczyć. Dla seniora każdy dzień bez bólu jest ważny, i właśnie regularna aktywność fizyczna może pomóc w osiągnięciu tego celu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *