Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ból kolan i stawów – domowy środek leczniczy, oczyszczenie organizmu

Ból kolan i stawów dokuczają najczęściej osobom chorującym na reumatyzm, ale nie tylko. Czasem dotykają one sportowców lub osoby pracujące fizycznie. Nie zawsze konieczne jest sięganie po leki przeciwbólowe. Czasem wystarczy odpowiednia dieta lub zastosowanie domowych sposobów.

Moczenie nóg na ból kolan

Ból kolan można uśmierzyć poprzez stosowanie specjalnej soli Epsom – MgSO4. Magnez i siarka wchodzące w skład tego preparatu pozwalają koić ból kolan. Gorąca kąpiel z dodatkiem szklanki takiej soli rozgrzeje kolano i pomoże w ciągu kilku dni uśmierzyć ból. Kąpiele z dodatkiem tej soli nie są jedynie zalecane diabetykom i osobom chorującym na nadciśnienie. Można również robić sobie kąpiele tylko dla nóg, na przykład rozpuszczając sól Epsom w wysokim wiadrze i mocząc w takim roztworze nogi przez przynajmniej 15 minut.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Ból kolan i stawów – imbir na dolegliwości bólowe

Imbir jest powszechnie stosowanym środkiem leczniczym w medycynie chińskiej. Przyspiesza krążenie, rozgrzewa, dodaje energii. Ma również silne właściwości przeciwzapalne. Wykorzystuje się je najczęściej przy przeziębieniach, ale nie tylko. Rozgnieciony imbir można gotować w objętości szklanki wody, następnie dodać sok z cytryny oraz miód. Taka mieszanka jest bardzo zdrowa i działa przeciwzapalnie, poza tym – świetnie smakuje!

3 szklanki dziennie takiego naparu pomoże efektywnie wyleczyć bolące kolano czy ból stawów bez wizyt u lekarza – zdrowo, tanio i przyjemnie. Można również wcierać w bolące miejsca olejek imbirowy 2-3 razy dziennie. Pomoże to złagodzić dolegliwości bólowe, rozmasować obolałe miejsce. Pobudza tym samym krążenie krwi, co jest zawsze pomocne przy wszelkich dolegliwościach.

Oczyszczanie organizmu z kwasu moczowego

Kwas moczowy odkładający się w stawach może powodować dolegliwości zdrowotne. Jest przyczyną artretyzmu, reumatyzmu i bólu stawów. Sok z cytryny, choć ma kwaśny smak, jest w rzeczywistości mocno zasadowy. Stosowanie go w przypadku kwasu moczowego pozwoli go zneutralizować. Zneutralizowany kwas moczowy można wydalić z organizmu i pozbyć się dolegliwości bólowych.

W celu pozbycia się kwasu moczowego z organizmu stosuje się terapię cytrynową. Trwa ona 10 dni. 1. i 10. dzień to sok z 1 cytryny, 2. i 9. dzień – 2 cytryny. Dzień 3. i 4. to sok z 3 cytryn, 4. i 7. to sok z 4 cytryn. Dnia 5. i 6. spożywamy aż 5 cytryn. Sok należy wycisnąć, rozrobić z wodą i wypić. Można te ilość cytryn podzielić na 2-3 szklanki. Jednak Nawet z 5 cytryn ilość soku nie jest tak duża, by nie dało się jej wypić w jednej szklance dopełnionej wodą. Problemem może być jedynie smak takiego napoju. Dlatego lepiej pić mniejsze porcje, kilka razy dziennie.

Ból kolan i stawów – czy domowe metody działają

Trudno jednoznacznie stwierdzić skuteczność domowych środków na ból kolan i stawów. Mogą one wspomóc konwencjonalne leczenie. Z pewnością nie zaszkodzą. Przy zaawansowanych stanach bólowych warto próbować wszystkiego, co wesprze farmakoterapię. Skuteczność domowych metod zależy jednak głównie od przyczyny bólu. Niemniej jednak – przy uporczywym bólu nie zaszkodzi wypróbować tych metod.


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *