ćwiczenia na basenie

Ćwiczenia na basenie – zestaw treningowy, co dają ćwiczenia na basenie?

Ćwiczenia na basenie – nawet osoby nie potrafiące pływać mogą skutecznie chudnąć i wzmacniać ciało na basenie. Ćwiczenia na basenie wspaniale wzmacniają całe ciało. Wyporność wody świetnie wzmacnia mięśnie. Są idealne dla osób, które mają kłopoty ze stawami.

Dla kogo ćwiczenia na basenie

Warto regularnie chodzić na basen, jeśli nawet nie potrafi się pływać. Woda jest szczególnym środowiskiem. Stawia spory opór całemu ciału. Dlatego też można zrobić solidny trening w krótkim czasie jedynie lekko się gimnastykując z zanurzeniem w wodzie. To dobra propozycja dla osób, które chcą wysmuklić i wzmocnić ciało, choć niekoniecznie pływaniem.

Ćwiczenia na basenie nie są kontuzjogenne – zabezpieczają stawy przed uszkodzeniami. Dlatego mogą je ćwiczyć osoby o słabszych stawach. Są również dobre dla osób po zabiegach chirurgicznych w zakresie układu ruchu. Pomagają wrócić do pełnej sprawności. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych taki zestaw ćwiczeń jest świetny, by przełamać lęk przed wodą i pływaniem.

Proste ćwiczenia w wodzie

Rozgrzewkę można wykonać biegnąc w miejscu. W wodzie jest to niezwykle trudne, dlatego właśnie ta rozgrzewka jest tak skuteczna! Stojąc w wodzie ze złączonymi nogami i lekko ugiętymi kolanami, należy wykonywać skoki. Skaczemy na wodę raz w lewo, raz w prawo, raz w tył, raz w przód. To ćwiczenie rozgrzewa, wzmacnia mięśnie i pozwala zaufać wodzie. Na szczupłe uda warto wykonywać przysiady z wyskokiem do góry.

Przytrzymując się krawędzi basenu, wykonujemy nogami nożyce – jak podczas pływania kraulem. To ćwiczenie wzmacnia mięsnie nóg, usprawnia biodra, wzmacnia pośladki. Stojąc w wodzie z rękami za głową wykonujemy sekwencję lewy łokieć do prawego kolana. To ćwiczenie skutecznie pomoże pozbyć się boczków. Podpierając się na przedramionach na krawędzi basenu, robimy w wodzie rowerek.

Tym ćwiczeniem można wspaniale wymodelować nogi. Stojąc w wodzie z nogami złączonymi, poprzez skoki wykonuj skręty tułowia. To pomoże pozbyć się boczków. Stojąc przy krawędzi basenu, przytrzymuj się jej jedną ręką. Przeciwległą nogę unoś do boków. Tym sposobem wysmuklisz uda i podniesiesz pośladki. Za pomocą niewielkiej piłki można wymodelować ramiona.

Stojąc w wodzie i trzymając piłkę oburącz, należy kreślić ósemki. Raz po powierzchni wody, raz nieco pod wodą. Woda będzie wypierała piłkę, co pozwoli wzmocnić ramiona. Jednym z ciekawszych ćwiczeń do wykonywania pod wodą są klasyczne pajacyki. Nie tylko świetnie rozgrzewają, ale pozwalają zakończyć krótki trening w wodzie mocnym akcentem.

Co dają ćwiczenia na basenie

Ćwiczyć na basenie może praktycznie każdy. Dlatego warto, by oprócz klasycznego relaksu podczas pływania, zaliczyć również taki krótki 20-minutowy trening. Ćwiczyć możemy w ten sposób 3-4 razy w tygodniu. Nie są to ćwiczenia forsowne – chłodna woda przyjemnie koi zmęczone ciało. To ćwiczenia, podczas których nie pocimy się i nie odczuwamy dyskomfortu. Ćwiczenia na basenie pozwalają wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję, a nawet wysmuklić ciało. Wykupując karnet na basen możemy wyświadczyć swojemu ciału ogromną przysługę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *