Jogging a spalanie kalorii

Jogging a spalanie kalorii – zasady joggingu, efekty, spalanie kalorii

Jogging a spalanie kalorii  – Jogging jest doskonałym sposobem na odchudzanie. Stad też warto się zastanowić jakie spalanie kalorii podczas joggingu następuje. Jak się okazuje poranne bieganie może nas pozbawić aż 500kcal. Efekt może przerosnąć najśmielsze oczekiwania.

Spalanie kalorii podczas joggingu

Jogging rewelacyjnie poprawia kondycję, metabolizm, a także odchudza. Licząc kalorie przy spożywaniu pokarmów warto tez liczyć kalorie spalane podczas wysiłku, jakim jest jogging. By nie trzeba było się głodzić warto po posiłku udać się na jogging.

Dokładna ilość kalorii jaką się spala podczas treningu zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego jak długo biegniemy, w jakim tempie oraz jaka mamy wagę wyjściową. By biegać trzeba mieć energię, a ta bierze się z wartościowej diety, co za tym idzie lepiej jest dobrze zjeść i poruszać się na świeżym powietrzu, niż zjeść niewiele, byle jak i siedzieć przed telewizorem zadowolonym ze swojej restrykcyjnej diety.

Jogging a spalanie kalorii – Ach te kalorie

Organizm ludzki spala codziennie 22 kcal na każdy kilogram ciała. Taki poziom spalania zapewnia nam stosowne odżywienie mózgu i całego ciała, zapewnienie bicia serca, oddychania i wydolności umysłowej. Podczas joggingu zapotrzebowanie na energię rośnie i tym samym kalorii spalamy więcej. Im więcej ważymy tym trening pozbawia nas większej ilości kalorii. Oczywiście im dłuższy trening tym również więcej kalorii zrzucamy.

Gdy biegamy dystanse około 3 do 5 km wystarczy ograniczyć kalorie do 26 kcal na kilogram ciała. Jeżeli jednak dystans joggingu jest dalszy np. 10 km wówczas winniśmy zadbać o to, by organizm miał dostęp do 33 kcal na każdy kilogram ciała. Pamiętaj by nie ograniczać posiłków względem energetycznym i łączyć diety restrykcyjnej z joggingiem, gdyż głodówka i wyczerpanie to nie odchudzanie.

Jogging a spalanie kalorii  – oczekiwanie na efekty

Większość z nas jest niecierpliwa i bardzo chciałaby zobaczyć efekt swych wysiłków do razu. Niestety na widoczne efekty trzeba poczekać i nie warto ich przyspieszać. Zużywając więcej energii niż dostarczona możemy poczuć się źle, zachorować, gdyż nasza odporność spada, a organizm jest osłabiony. Złe samopoczucie może prowadzić do przerwania treningów i diety zarazem, a co więcej do ataku głodu i obżarstwa.

Wtedy efekt jojo mamy gwarantowany. Stąd tez trenerzy i doświadczeni joggerzy polecają aby liczyć kalorie spożywane z zapasem 500kcal na jogging. To bezpieczny układ, zapewniający efekt odchudzania i zdrowia zarazem.
Przykładowo gdy kobieta waży 63kg winna dziennie dostarczyć organizmowi 1380 kcal. Jeśli uprawia jogging ilość kcal winna zwiększyć do 1800 a może nawet do 2000 kcal, jeśli jej tryb życia jest bardzo aktywny.

Zasady joggingu

By cieszyć się z efektów joggingu od samego początku notuj postępy. Zapisuj nie tylko datę, czas trwania i rodzaj ćwiczeń treningu ale również spożywanych kcal, posiłków. Nie oszukuj siebie, liczby nie kłamią, nie ma sensu naciągania rzeczywistości. Ponadto nie zapominaj o nawodnieniu. Pij dużą ilość wody przed treningiem i po nim.

Jeśli treningi są długie, rób przerwy w trakcie i uzupełniaj płyny. To pozwoli zachować równowagę w organizmie. Pamiętaj, aby nie spożywać pustych kalorii. Zatem zrezygnuj z alkoholu, słodyczy, napojów słodzonych. Dla wzmocnienia efektu myśl pozytywnie! Stosując się do tych rad jesteś skazany na sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *