dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca pełna przyjemności – seks na odchudzanie

Dieta odchudzająca zazwyczaj kojarzy się nam z ograniczeniami w jedzeniu, wyrzeczeniami i poświeceniem czasu oraz energii na wysiłek. Tymczasem można połączyć przyjemność z odchudzaniem w formie seksu. To doskonała metoda na zrzucenie kilogramów i spalenie kalorii.

Dieta odchudzająca dla dwojga

By spalić kalorie podczas seksu nie trzeba się szczególnie wysilać. Ponadto warto zauważyć iż seks to odchudzanie we dwoje. Trudno jest znaleźć wymówkę dla takiej formy odchudzania, która jest nad wyraz przyjemna. Już podczas gry wstępnej masz szansę spalić kilkaset kcal. Jeden namiętny pocałunek to 100kcal mniej a przeciętny stosunek jest równoważny 200-400kcal. Im bardziej współżycie jest wyrafinowane, tym więcej kalorii można spalić.

Pomocne są w tym zabawki erotyczne, wymyślne pozycje i stosunek przerywany. Każda zmiana pozycji w trakcie seksu to kolejne kalorie, stad też urozmaicenie zbliżenia jest kluczowe. Im więcej aktywności wykazujesz, tym więcej chudniesz. Dlatego w zależności do tego czy jesteś na górze, czy na dole spalasz mniej lub więcej kalorii.

Zasady odchudzania podczas seksu

Poza nastawieniem się na efekt odchudzający nie można zapominać o zasadach bezpiecznego współżycia, tak pod kątem zabezpieczenia się na wypadek ciąży, jak i w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową. Dodatkowo również należy uwzględnić kondycje zdrowotną, przeciwwskazania i zalecenia lekarskie. Biorąc pod uwagę aspekt odchudzania w seksie warto jest często zmieniać pozycję ciała.

Najwięcej kalorii spalasz kochając się na siedząco oraz stojąco, kiedy biodra muszą pracować zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Dla wzmocnienia efektu warto jest pokusić się o seks na świeżym powietrzu. Dotlenienie mózgu wzmaga spalanie tłuszczu. Również seks w wodzie wzmaga efekt odchudzający. Chcąc schudnąć jak najwięcej zadbaj o to, by seks trwał dłużej niż 20 minut, gdyż organizm zaczyna spalanie zapasów tłuszczu dopiero po tym czasie.

Ponadto staraj się wydłużać grę wstępną i akt seksualny poprzez namiętne pieszczoty. Intensywność doznać znacząco wpływa na ilość spalanych kalorii. Co więcej seks oralny jest bardziej wartościowy w kontekście odchudzania niżeli stosunek pochwowy. Z korzyścią dla dwojga będzie pozycja 69.

Dieta odchudzająca – unikaj bierności

Chcesz schudnąć kochając się, unikaj biernej postawy kochanki. Nawet kiedy leżysz pod partnerem namiętne zaangażowanie emocjonalne przyczynia się do spalania kalorii. Wykorzystując każdą okazje do seksu masz szansę schudnąć szybko i skutecznie, bez wysiłku. Pamiętaj, że poprzez striptiz, czy seks w takt muzyki również się odchudzasz. Wykorzystaj wyobraźnię i zabaw się z partnerem w berka, a spalisz dodatkowe kalorie.

Niewygodne miejsca na seks to idealny sposób na nadprogramowe spalenie kalorii, podobnie jak niewygodna pozycja. Im ciaśniejsza przestrzeń tym większy wysiłek dla ciała i większa ilość spalonej tkanki tłuszczowej w tym samym czasie, dlatego nie rezygnuj z seksu pod prysznicem, czy na tylnym siedzeniu samochodu. W czasie zbliżenia stosuj metody przyspiesz i zwolnij, co za tym idzie napinaj mięśnie i je rozluźniaj, co sprzyja zarówno odchudzaniu jak i wielokrotnym orgazmom.

Każda pozycja jest dobra

Nie ma idealnych pozycji na odchudzanie. W każdej pozycji można schudnąć. Przykładowo chcąc być bardziej aktywną w pozycji leżącej klasycznej obejmij partnera nogami w biodrach a stracisz dodatkowe 50kcal. Aby stracić jeszcze więcej kalorii, staraj się zmienić pozycję, nie wypuszczając go z siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *