petting

Petting – bezpieczne pieszczoty, sposoby uprawiania pettingu, ciąża

Petting to rodzaj pieszczot między partnerami, będących alternatywą czy tez substytutem stosunku dającym spełnienie seksualne. Poziom satysfakcji i orgazmu w wyniku pettingu jest porównywalny z tym podczas seksu, co jest głównym atutem w kontekście bezpieczeństwa i antykoncepcji.

Petting – co warto o nim wiedzieć

Na petting składają się rozmaite pieszczoty prowadzące i wykonywane w celu doprowadzenia do orgazmu bez wkładania penisa do pochwy. Nie zawsze, chociaż czasami seks analny zalicza się do pettingu. Do tej formy przyjemności seksualnej wlicza się rozmaite wyrafinowane pieszczoty, różnorodność możliwości zapewnia wyobraźnia. Co ciekawe petting może wydłużyć czas przyjemności, zapewnić głębsze i intensywniejsze doznania obojgu.

Sposoby uprawiania pettingu

Ciężko wymienić sposoby uprawiania pieszczot w ramach pettingu gdyż jest ich wiele i są indywidualną sprawą partnerów. Cechą charakterystyczną jest rezygnacja z penetracji penisem pochwy. Dotyk może polegać na bliskości penisa i stref erogennych jak również użycia rąk, nóg, ust. Metoda prób i błędów każda para winna opracować najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze sposoby pettingu.

Wraz ze zidentyfikowaniem najbardziej czułych miejsc warto jest zadbać o stymulacje ich poprzez rozmaite metody dotyku od najdelikatniejszych po najbardziej zdecydowane ruchy. Petting wymaga od partnerów samokontroli i dbania o nieprzekraczanie postawionych wcześniej granic, ale też wymaga opanowania emocji, by nie wypalić napięcia seksualnego zbyt wcześnie, ale i nie znudzić partnera przedłużającymi się pieszczotami.

Subtelność pettingu

Petting wyróżnia subtelność, delikatność i powolność. Zacząć należy już w ubraniu, podobnie jak grę wstępną. Stopniowe pobudzenie począwszy od szyi, karku i ust aż po plecy, pośladki i uda. Kulminacją jest dotyk narządów płciowych. Dawkować go można poczynając od ocierania się, pieszczot ustami, muśnięć wargami itp. Ważne by dotyk ten był akceptowany przez obie strony. Pośród licznych form pettingu wymienić warto stymulacje łechtaczki palcem, pobudzanie odbytu, stosunek udowy, pachowy czy miedzy piersiowy. Istotna jest stymulacja członka dłońmi oraz seks oralny.

Petting i ciąża

Niestety petting wcale nie chroni przed zapłodnieniem, istnieje bowiem ryzyko iż nasienie dostanie się do dróg rodnych w inny sposób niżeli klasyczna penetracja pochwy penisem. Wystarczy zbyt bliski wytrysk sromu lub tez przeniesienie spermy na palcach. Za to petting jest idealną formą seksu ciężarnych. Jeśli obawiamy się iż ciąża ucierpi na stosunku, takie zbliżenie jest doskonałą alternatywą. To również idealna forma seksu dla niedoświadczonych kochanków, nowych partnerów i nastolatków zaczynających życie seksualne.

Jest to tez sposób na urozmaicenie seksu, przełamanie rutyny. Bez wątpienia wymaga cierpliwości, która jest nagradzana doskonałymi doznaniami seksualnymi rozkoszy. Pozwala również na dogłębne poznanie potrzeb i oczekiwań partnera, daje okazję do spróbowania czegoś innego, nowego, bardziej wyszukanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *