rabarbar

Dieta makrobiotyczna George’a Oshawy a nowotwory, zasady diety

Dieta makrobiotyczna George’a Oshawy – wszelkie diety mają na celu nie tylko schudnięcie. Przede wszystkim chodzi w nich o zachowanie pewnej równowagi. W przypadku diety makrobiotycznej, jest to równowaga między Yin i Yang. To nie tylko dieta odchudzająca, ale i uzdrawiająca. Czy zatem George Oshawa wynalazł lekarstwo na raka?

Zasady prowadzenia diety makrobiotycznej

Dieta George’a Oshawy polega na eliminacji lub przynajmniej znacznym ograniczeniu podaży białka. Nie ma bowiem możliwości całkowitego wyeliminowania białka, które jest w każdym produkcie żywnościowym. Dieta makrobiotyczna polega na odpowiednim łączeniu produktów z różnych grup. To właśnie główna zasada zachowania równowagi Yin i Yang. Zboża można więc łączyć tylko z warzywami. Ryby – z sałatami różnego rodzaju. Drób natomiast z owocami. Jak więc widać, w diecie występują produkty białkowe. Dostarczają one zarówno białka roślinnego, jak i zwierzęcego.

Produkty żywnościowe w tej diecie powinny być nieprzetworzone i niekonserwowane. Głównym produktem żywnościowym w diecie powinny być niełuskane zboża. Stanowić one będą nawet 50% dziennej racji pokarmowej. Ryby, owoce morza, orzechy są dozwolone, ale jedynie raz w tygodniu. Najlepsze będą warzywa surowe, ewentualnie blanszowane lub gotowane, szczególnie na parze. Eliminuje się natomiast cukier, kawę, herbatę czarną, mięso, jaja, nabiał, niektóre owoce tropikalne.

Dieta makrobiotyczna – dla kogo

Dieta George’a Oshawy ma na celu przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn. Oczywiście skutkiem ubocznym diety będzie schudnięcie kilku kilogramów. Jest to naturalne przy każdej diecie redukcyjnej. Niemniej jednak nie należy jej traktować jako czysty sposób na schudnięcie. To dieta oczyszczająca, wzmacniająca i poprawiająca równowagę organizmu.

Nie należy jej stosować dłużej niż przez 2 miesiące. Jeśli chodzi o właściwości odchudzające, będzie ona dobra dla osób zmagających się z niewielka nadwagą. Diety nie powinny stosować: dzieci, młodzież, kobiety w ciąży i podczas menopauzy z powodu znacznej eliminacji produktów wapniowych. W tym okresie, jak również podczas osteoporozy nie wolno eliminować produktów mięsnych i nabiału.

Dieta makrobiotyczna a nowotwory

Istnieją teorie głoszące, że nowotwory żywią się białkiem. Zwolennicy tej teorii na pewno będą polecać dietę, która polega na eliminacji białka jako dietę na raka. Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Nowotwory nie wynikają jedynie ze złych nawyków żywieniowych. Na ich powstawanie wpływa wiele innych czynników. Zatem odpowiednia dieta, eliminująca cukier, przetworzone produkty oraz kawę czy herbatę na pewno będzie korzystna.

Osoby mające nowotwory powinny pomyśleć o wdrożeniu dobrej, zdrowej diety. Nie jest ona jednak jedynym słusznym remedium na raka. Może wspomóc walkę z chorobą na drodze konwencjonalnego leczenia. Z pewnością eliminacja toksyn z organizmu pomoże w procesie zdrowienia. Z drugiej strony pomoże na pewno wdrożenie zdrowych, prawidłowych nawyków żywieniowych. Z pewnością jednak nie można poprzestawać na samym leczeniu tak trudnej, nieuleczalnej choroby dietą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *