Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera kontra abs – płaski brzuch, zasadnicze różnice

Aerobiczna 6 Weidera kontra abs – Ćwiczenia na płaski brzuch to między innymi aerobiczna 6 oraz trening abs. Które ćwiczenia są jednak skuteczniejsze? A6W to trening wytrzymałości, cierpliwości, bowiem ćwiczenia są monotonne i powtarzalne co dnia. Abs to znów duże urozmaicenie bez konieczności powtarzania treningu codziennie.

Płaski brzuch – cel nadrzędny

Jeśli nie masz rewelacyjnej kondycji ciała, wówczas aerrobiczna 6 będzie idealnym rozwiązaniem. Ćwiczenia Weidera nie należą do skomplikowanych, aczkolwiek potrzebują determinacji. Ćwiczenia są konieczne każdego dnia, co może wzbudzać zniechęcenie monotonią i wywołać rutynę prowadząca do błędnego wykonywania ćwiczeń, niedokładność. Trening abs to doskonałe ćwiczenia poprawiające kondycję, jednak małoskluteczne odchudzanie. Szanse na pozbycie się oponki są w tym wypadku bliskie zeru.

Aerobiczna 6 Weidera – Różnie

Trening abs oraz a6W cechują zasadnicze różnice. Są to najbardziej popularne ćwiczenia na rzeźbę brzucha. Trening abs to zestaw ćwiczeń dla zaawansowanych. Ćwiczenia te dbają o jędrność ciała, mocne mięśnie i gibkość sylwetki. Trening Weidera natomiast jest stosunkowo łatwy do realizacji i można zacząć go przez przygotowania. Niestety wymaga wytrwałości. Pierwsze efekty widoczne są po prawie 1,5 miesiąca codziennych ćwiczeń. Z uwagi na to ze codziennie powtarzane są te same zestawy ćwiczeń łatwo się zniechęcić.

Aerobiczna szóstka

A6W to zestaw sześciu ćwiczeń aerobowych. Podczas wykonywania ćwiczeń należy pamiętać o zatrzymaniu ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na ok. 2-3 sekundy. Z początku pojedynczy trening skalda się z 6 cykli ćwiczeń i 2-3 serii w ciągu dnia. Z czasem przybywa powtórzeń i serii. W ostatnim dniu czyli 42 gim należy wykonać 24 cykle w trzech seriach. Czas dziennego treningu to 40 minut.

Dzięki temu, iż po około 20 minutach spala zaczyna spalać się nam tkanka tłuszczowa, trening ten pozwala na odchudzenie ciała. To, ile tkanki tłuszczowej spalimy, zależy od intensywności wysiłku. Wadą treningu A6W jest ścisły harmonogram treningu. Nie można sobie pozwolić na dłuższą przerwę w ćwiczeniach niż jeden dzień. Ponadto wśród wad wymienia się skupienie się na jednej partii ciała – brzuchu i to na mięśniach prostych. Ponadto ćwiczenia sprzyjają obciążeniu karku i kręgosłupa.

Trening ABS

W trakcie treningu ABS zaangażowana jest górna i dolna część mięśni prostych brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne i mięśnie dolnej części pleców. Ciężar ciała się rozkłada równomiernie i nie obciąża kręgosłupa. Zaleta treningu abs jest czas, bowiem trwa tylko 8 minut, a w dodatku nie jest konieczny codziennie. Niestety z uwagi na czas nie dochodzi do spalania tłuszczu. By odchudzić się przy okazji ćwiczeń ABS należy zmienić dietę i przejść na trening cardio trwający minimum 20 minut. Plusem ABS jest rzeźba mięśni, piękna sylwetka i doskonała kondycja. Efekty te jednak nie są widoczne od razu i zwykle poczekać należy jeszcze dłużej niżeli 42 dnia A6W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *