ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu

Ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu – jak ćwiczyć

Ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu – czy poziom cholesterolu można obniżyć inaczej niż za pomocą diety? Jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu? Jest kilka ciekawych technik, które pozwalają obniżyć poziom cholesterolu. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko choroby wieńcowej!

Dla kogo ćwiczenia na cholesterol

Ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu powinny być wykonywane przez określone grupy osób. Przede wszystkim – przez osoby z grupy ryzyka. Grupa ryzyka w tym przypadku to ci, którzy są bardziej narażeni na wystąpienie chorób serca i zawału. Do grupy tej należą głównie mężczyźni z otyłością brzuszną powyżej 40. roku życia. Do grupy ryzyka należą też osoby często spożywające alkohol i palące papierosy.

Są w niej osoby pracujące umysłowo w pozycji siedzącej, a także ci, którzy nie uprawiają żadnych sportów. Szczególnie mieć się powinny na baczności osoby, w których występuje większość tych czynników. Jeśli dodatkowo preferujemy dietę wysokotłuszczową, mięsną, to będą ćwiczenia dla nas.

Regularne treningi

Osoby z grupy ryzyka powinny szczególnie mocno pomyśleć o tym, aby zadbać o swoje zdrowie już teraz. Wdrożenie codziennej aktywności fizycznej to dobry sposób na usprawnienie przepływu krwi w tętnicach. Bycie w grupie ryzyka nie oznacza jednak pewnego zejścia na zawał w ciągu kilku lat.

Oznacza jedynie, że należy czym prędzej przedsięwziąć profilaktykę antymiażdżycową. Regularne treningi będą świetnym sposobem na poprawę jakości swojego zdrowia i wydłużenie życia. Dobrze opracowany zestaw ćwiczeń pomoże sprawić, by w tętnicach nie tworzyły się śmiertelne skrzepy miażdżycowe.

Ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu – propozycje

Przysiady z piłą do ćwiczeń trzymaną w między plecami a ścianą to ciekawy sposób na usprawnienie ciała. Kolejne ćwiczenie to martwy ciąg z hantlami. Skłaniając się w dół, by hantle dotykały podłoża, należy przyciągać ramiona do klatki piersiowej. W pozycji wyprostowanej jedna ręka podnosi hantel do przodu, druga w bok, jednocześnie. Po serii powtórzeń – zamiana rąk.

Dobre rezultaty antymiażdżycowe przynosi także pływanie oraz wioślarstwo. Trening aerobowy to fantastyczny sposób na usprawnienie całego ciała. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego tempa ćwiczeń. Mówi się, że nawet 2-3 razy w tygodniu po pół godziny pływania to dobry trening na pozbycie się cholesterolu. Na każdej dobrze wyposażonej siłowni znajdziemy też przyrządy do wioślarstwa. Są one idealnym narzędziem do usprawniania całej sylwetki.

Pozwalają zwiększyć siłę ramion i poprawiają krążenie. Ćwiczenia wykonywane w interwałach pozwolą na osiągnięcie optymalnych efektów pozbywania się złogów złego cholesterolu. Ćwiczenia na obniżenie poziomu cholesterolu mogą być stosowane nawet przez osoby chorujące na miażdżycę. W takim przypadku jednak zaleca się skonsultowanie ćwiczeń z dobrym trenerem personalnym. Warto pamiętać, że w przypadku obniżania cholesterolu to dieta ma kluczowe znaczenie. Ćwiczenia mogą ją jedynie wspomóc. Dają jednak bardzo pozytywne efekty w zestawieniu z niskotłuszczową dietą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *