aqua aerobik

Aqua aerobik – gimnastyka i ćwiczenia w wodzie na cellulit i nie tylko

Aqua aerobik to aktywność dosłownie dla każdego. Można go uprawiać nie mając kondycji, jak i mając wady kręgosłupa i choroby stawów. Ćwiczenia w wodzie odprężają, dodają energii oraz rzeźbią sylwetkę. Trenować można samodzielnie jak i w grupie poprzez zajęcia zorganizowane.

Aqua aerobik

Wbrew pozorom aqua aerobik nie męczy, bowiem woda dodaje lekkości i giętkości ciału. Woda doskonale amortyzuje dlatego nie grozą nam kontuzje, ani zakwasy. Zajęcia odbywać siew iny w wodzie sięgającej do pasa bądź dla zaawansowanych na poziomie klatki piersiowej. Trening w wodzie to świetny sposób ma wzmocnienie mięśni i poprawę kondycji ciała.

Zajęcia w tej formie są zabezpieczeniem przed osteoporozą, miażdżycą i otyłością. Dla wielu osób to forma rehabilitacji, także po urazach. Co więcej aqua aerobik mogą też ćwiczyć kobiety w ciąży. Z tej aktywności korzystają i młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni.

Ćwiczenia w wodzie podnoszą bowiem ogólną wydolność organizmu – usprawniają pracę serca i płuc, pobudzają krążenie krwi. Obcowanie z wodą także wpływa pozytywnie na odporność organizmu.

Aqua aerobik – ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia aqua aerobiku to odpowiednik ćwiczeń gimnastycznych z sali w wodzie. Obejmują rozgrzewkę oraz właściwe ćwiczenia wytrzymałościowe i wzmacniające. Zwykle trening trwa około 30 do 45 minut. Do ćwiczeń wykorzystuje się deski i makarony, a także piankowe ciężarki i rękawice.

W formie zorganizowanej instruktor nadaje tempo ćwiczeń i proponuje stosowne ćwiczenia następujące po sobie. Trening odbywa się w rytm dynamicznej lub odprężającej muzyki (w zależności od części zajęć), dzięki czemu ćwiczy się dużo łatwiej i przyjemniej.

Aqua aerobik – zajęcia we własnym zakresie

Nie ma przeszkód abyśmy ćwiczyli aqua aerobik samodzielnie w basenie, bez instruktora. Są to łatwe ćwiczenia z jakimi poradzisz sobie bez problemu. Wystarczy woda aby móc ćwiczyć i wcale nie musi być to basen bo możesz ćwiczyć też w jeziorze, czy w morzu. Ważny jest opór wody. Zanim wejdziesz do wody wykonaj kilkuminutowy trucht lub kilka skłonów, przysiadów by się rozciągnąć. Kolejno zanurz się do wody i oswój z wodą poprzez skręty tułowia lub wymachy nogami.

Przechodząc do ćwiczeń właściwych oprzyj się na makaronie i unosić wyprostowane nogi i upuszczaj. Kolejno przekładaj makaron to pod prawą, to pod lewą nogą. Postaraj się następnie przyciągnąć nogi do klatki piersiowej trzymając oburącz makaron. Zrób kilka podskoków w wodzie. Przytrzymaj piłkę wodna starając się ja wepchnąć pod wodę. Spróbuj pajacyków pod wodą. Dodaj ćwiczenia od siebie jakie podpowiada ci fantazja. Prawda ze łatwe i przyjemne zarazem?

Aqua aerobik – świetny sposób na aktywny wypoczynek

Aqua aerobik to świetna metoda aktywnego wypoczynku. Zamiast leżeć nad brzegiem morza czy na leżaku basenowym wejdź do wody i skorzystaj z możliwości ćwiczeń jakie ci zapewnia. Poczujesz odprężenie i radość. Ponadto możesz też osiągnąć satysfakcje z wykonania z pozoru trudnych ćwiczeń dla osoby otyłej, bez kondycji itp.

To rewelacyjny sposób na zbicie wagi, a zwłaszcza spalenie kalorii po słodkim deserze lub obfitym posiłku. Dzięki 20 minutowemu aqua aerobikowi możesz pozwolić sobie na kolejne lody. Warto dodać, że ta aktywność poprawia dotlenienie ciała i dzięki temu również oddziałuje na pamięć i koncentrację. Bardzo dobrze ćwiczenia w wodzie ujędrniają skórę, przez co pozbywasz się cellulitu i ja odmładzasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *