odchudzanie na łyżwach

Odchudzanie na łyżwach – trening na lodowisku, korzyści

Odchudzanie na łyżwach ma wiele zalet. Korzyści dla zdrowia są niemal niezliczone, a i również na wagę i sylwetkę mają wpływ łyżwy. Chcąc zadbać o wygląd pośladków oraz smukła talię warto jest wybrać się na lodowisko, czy ślizgawkę. Łyżwy to doskonała alternatywa dla rolek, wrotek czy roweru zimową porą. Godzina jazdy na łyżwach to kilkaset kalorii mniej.

Odchudzanie na łyżwach

Jazda na łyżwach wymusza określoną postawę ciała i utrzymywanie równowagi. Nie ma tutaj czasu i miejsca na dekoncentrację i odpoczynek. Nie da się jeździć na łyżwach pomijając sekwencje ruchów, co czyni trening solidnym i wartościowym, a przede wszystkim efektywnym. Łyżwy wzmacniają mięśnie brzucha, nóg i pośladków. Ponadto poprawiają odporność organizmu, dotleniają i dodają pewności siebie, poprawiają nastrój.

Rodzinna jazda na łyżwach to świetny sposób na spędzenie czasu na powietrzu i oryginalna aktywność sportową. W ten sposób możesz poprawić kondycję fizyczną zimowa porą jak też zrzucić zbędne kilogramy i kilka centymetrów w obwodzie brzucha.

Korzyści z jazdy na łyżwach

Jeżdżąc na łyżwach pracujemy całym ciałem skłaniając go do wysiłku fizycznego. Praca nóg skupia się na poruszaniu, zaś rak na utrzymywaniu równowagi w ruchu. Co więcej ten sport to doskonała rekreacja. Dowolnie możesz komponować choreografię ruchów ćwicząc różne partie mięśni. Bezwzględnie ta aktywność dodaje elastyczności, zwinności i zapewnia wygimnastykowanie, płynność ruchów niczym w tańcu.

Łyżwy dodają gracji i delikatności, wdzięku, pozwalają się wyprostować. Przeciwwskazaniem do jazdy na łyżwach są zwyrodnienia stawów kolanowych oraz wady kręgosłupa. Mimo to, jest to rewelacyjny sposób na odchudzanie. Jazda na lodzie pomaga spalić od 300 do nawet 800 kcal na godzinę. Aby treningi były efektywne zaleca się jazdę co najmniej 2 do 3 razy w tygodniu.

Odpowiednie wyposażenie

Na łyżwach jeździmy zimą, a jest to aktywność rozgrzewająca, co za tym idzie musimy zadbać o odpowiedni strój, aby organizmu nie przegrzać i nie przeziębić. Dobrym rozwiązaniem jest ubranie warstwowe na tak zwaną cebulkę. Warto pamiętać o rękawiczkach i czapce, które chronią nie tylko przed zimnem ale i przed otarciami w razie upadku. Poza ubiorem istotne są też łyżwy. Tutaj zależy czy wolisz jazdę figurową czy też sportową, hokej.

Kobiety częściej wybierają łyżwy do jazdy figurowej, mężczyźni cenią sobie szybkie hokejówki. Ponadto wybór mamy co do obuwia plastikowego lub skórzanego. Swobodę ruchu dla początkujących stanowią buty skórzane.

Odchudzanie na łyżwach – trening na lodowisku

Podczas pierwszego treningu należy dokonać zaznajomienia się z lodem i łyżwami, następnie z techniką jazdy i utrzymaniem równowagi. Dopiero z czasem można myśleć o kaloriach i efektywności jazdy. Warto jednak dodać iż jazdy na łyżwach się nie zapomina i wystarczy się nauczyć raz, by umieć do końca życia. Początkowe treningi poświeć na ślizganie się na jednej łyżwie i chodzenie na łyżwach.

Istotne jest też hamowanie. Jeśli samodzielnie nie dajesz rady, skorzystaj z pomocy instruktora lub przyjaciół. By pojeździć zadbaj o towarzystwo, w grupie raźniej i przyjemniej. Lodowisko to nie jedyne miejsce w którym można pojeździć. Zaletą krytego lodowiska jest możliwość jazdy przez cały rok. Zimą wykorzystaj okazje i wybierz się na ślizgawkę zewnętrzną, czasem ślizgawki organizowane są przez władze gminy, czasem przez baseny odkryte. Pamiętaj o bezpieczeństwie, nigdy nie wchodź na nieznany lód i zbiorniki wodne zamarznięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *