Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Siwe włosy – sok pomoże Ci usunąć siwe włosy lepiej niż farby do włosów!

Siwe włosy to wspólny problem kosmetyczny kobiet i mężczyzn. Zwykle jest on związany z nieuniknionym procesem starzenia oraz nierozerwalnie związanymi z tym zaburzeniami produkcji melaniny przez organizm. Eksperci podkreślają jednocześnie, że równie często problem ten dotyka ludzi młodych. Przedwczesne siwienie może być wynikiem oddziaływania licznych czynników.

Istnieje wiele alternatywnych i w pełni naturalnych sposobów na walkę z siwieniem. Jeden z najskuteczniejszych prezentujemy poniżej.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Sok z cebuli – naturalne remedium na siwe włosy

Na początek należy obrać i zetrzeć cebulę. Sok, który wówczas powstanie wystarczy dokładnie wetrzeć w skórę głowy i pozostawić tam przez około kwadrans (lub dłużej, jeśli to możliwe). Na koniec wystarczy tylko umyć głowę ulubionym szamponem.

Sok z cebuli zawiera w sobie katalazę enzymatyczną. Substancja ta stosowana jest już od wieków. Zielarze wierzą w skuteczność tej metody i radzą, aby stosować ją jeszcze zanim na głowie pojawią się pierwsze siwe włosy.

Wskazówki dodatkowe, o których warto pamiętać

Spożywaj odpowiednią ilość witamin

Najważniejsza jest tu witamina B12, ponieważ to ona właśnie bierze bezpośredni udział w produkcji melaniny, czyli naturalnego pigmentu nadającego włosom kolor. Oprócz witamin z grupy B codzienna dieta powinna być bogata również w witaminę A. Najlepszym źródłem obydwu będą zielone warzywa liściaste oraz owoce. Warto sięgać więc po banany, kalafiora, pomidory, jogurty i produkty zbożowe. Witamina B12 znajduje się w produktach mlecznych i mięsie.

Używaj henny

Jest bowiem znacznie bezpieczniejsza niż farby do włosów. Wystarczy nałożyć ją na włosy i skórę głowy a po godzinie dokładnie spłukać. Produkt ten nie tylko skutecznie barwi, ale wykazuje także zdolność do odżywiania mieszków włosowych.

Spożywaj produkty z zawartością jodu

Jest on niezwykle korzystny, ponieważ zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się włosów. Zawierają go banany i marchew a także owoce morza. Również zastąpienie zwykłej soli kuchennej solą morską zwiększy spożycie jodu w codziennej diecie.

Unikaj nadmiernego stresu oraz niezdrowego trybu życia

Ciągłe narażenie na stres i prowadzenie niezdrowego trybu życia może przyczynić się do przedwczesnego siwienia, dlatego należy w miarę możliwości unikać sytuacji stresogennych, rzucić  palenie i zacząć uprawiać sport. Dobrym rozwiązaniem na ukojenie nerwów może okazać się również joga bądź medytacja.


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *