cebula na siwe włosy

Siwe włosy – Ten sok pomoże Ci usunąć siwe włosy

Siwe włosy to wspólny problem kosmetyczny kobiet i mężczyzn. Zwykle jest on związany z nieuniknionym procesem starzenia oraz nierozerwalnie związanymi z tym zaburzeniami produkcji melaniny przez organizm. Eksperci podkreślają jednocześnie, że równie często problem ten dotyka ludzi młodych. Przedwczesne siwienie może być wynikiem oddziaływania licznych czynników.

Istnieje wiele alternatywnych i w pełni naturalnych sposobów na walkę z siwieniem. Jeden z najskuteczniejszych prezentujemy poniżej.

Sok z cebuli – naturalne remedium na siwe włosy

Na początek należy obrać i zetrzeć cebulę. Sok, który wówczas powstanie wystarczy dokładnie wetrzeć w skórę głowy i pozostawić tam przez około kwadrans (lub dłużej, jeśli to możliwe). Na koniec wystarczy tylko umyć głowę ulubionym szamponem.

Sok z cebuli zawiera w sobie katalazę enzymatyczną. Substancja ta stosowana jest już od wieków. Zielarze wierzą w skuteczność tej metody i radzą, aby stosować ją jeszcze zanim na głowie pojawią się pierwsze siwe włosy.

Wskazówki dodatkowe, o których warto pamiętać

Spożywaj odpowiednią ilość witamin

Najważniejsza jest tu witamina B12, ponieważ to ona właśnie bierze bezpośredni udział w produkcji melaniny, czyli naturalnego pigmentu nadającego włosom kolor. Oprócz witamin z grupy B codzienna dieta powinna być bogata również w witaminę A. Najlepszym źródłem obydwu będą zielone warzywa liściaste oraz owoce. Warto sięgać więc po banany, kalafiora, pomidory, jogurty i produkty zbożowe. Witamina B12 znajduje się w produktach mlecznych i mięsie.

Używaj henny

Jest bowiem znacznie bezpieczniejsza niż farby do włosów. Wystarczy nałożyć ją na włosy i skórę głowy a po godzinie dokładnie spłukać. Produkt ten nie tylko skutecznie barwi, ale wykazuje także zdolność do odżywiania mieszków włosowych.

Spożywaj produkty z zawartością jodu

Jest on niezwykle korzystny, ponieważ zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się włosów. Zawierają go banany i marchew a także owoce morza. Również zastąpienie zwykłej soli kuchennej solą morską zwiększy spożycie jodu w codziennej diecie.

Unikaj nadmiernego stresu oraz niezdrowego trybu życia

Ciągłe narażenie na stres i prowadzenie niezdrowego trybu życia może przyczynić się do przedwczesnego siwienia, dlatego należy w miarę możliwości unikać sytuacji stresogennych, rzucić  palenie i zacząć uprawiać sport. Dobrym rozwiązaniem na ukojenie nerwów może okazać się również joga bądź medytacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *