afrodyzjak

Afrodyzjak – jak zwiększyć libido u kobiet , rodzaje

Afrodyzjak – afrodyzjaki były stosowane w całej historii i wiele starożytnych afrodyzjaków jest popularnych po dziś dzień. Jeśli chodzi o suplementy ziołowe – najczęściej afrodyzjaki jako produkty na poprawę zdrowia seksualnego są często najbardziej obecne i dostępne w reklamach, sklepach czy aptekach. Niezależnie od nacisku na męskie produktów zdrowia seksualnego, wiele ziół i suplementów podnoszących libido istnieje zupełnie, jakby natura stworzyła je z myślą o kobiecych potrzebach i żeńskimi libido.

Wystarczy nieznacznie zmienić swoje nawyki żywieniowe i częściej wzbogacać menu oraz jadłospis w konkretne zioła czy przyprawy, aby dość szybko cieszyć się odczuwalnym wzrostem popędliwości seksualnej.

Mowa o sześciu głównych afrodyzjakach-ziołach, które nie bez podstawy znajdują tak rozliczne zastosowanie w wielu przepisach kulinarnych kuchni całego świata:

Szafran to kulinarny przysmak przez wieki opisywany jako potężny wzmacniacz libido, potęgujący także odczucia dotykowe podczas zbliżenia. Chociaż szafran jest drogi, niewielka jego ilość całkowicie wystarczy do uzyskania pozytywnego efektu.

Gałka muszkatołowa powszechnie stosowana jest w licznych recepturach na przetwory czy ciasta, to także obowiązkowy składnik kuchni indyjskiej. Gałka muszkatołowa była używana jako afrodyzjak przez afrykańskich kobiet i wciąż jest używany przez kobiety w różnych kulturach. Udokumentowano silne pobudzenie seksualne samców szczura po jej bezpośrednim podaniu. Dlatego jest prawdopodobne, że skutki wykazane u populacji mężczyzn będą takie same u kobiet.

Goździki – być może najbardziej korzystna przyprawa do wspierania libido kobiet jest kuzynką gałki muszkatołowej. Goździki są używane jako afrodyzjak w krajach azjatyckich wśród kobiet, które straciły pożądanie seksualne i satysfakcję z kontaktów fizycznych. Znane są także przepisy na dania azjatyckie z goździkami jako przyprawami dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji i przedwczesnym wytryskiem.

Męczennica – z angielskiego passionflower, to zioło o silnie udokumentowanym działaniu wśród zwierząt, zarówno samców jak i samiec. Istotnie wpływa rozluźniająco, przeciwlękowo i relaksacyjnie, co znacząco ułatwia przeżywanie zbliżenia.

Korzeń Maca był najpierw długo stosowany w krajach azjatyckich, ale obecnie dostępny jest na całym świecie. Wykazano jego skuteczność przy zmniejszeniu zaburzeń seksualnych u kobiet po menopauzie i robi to bez wywoływania zaburzeń hormonalnych.

Buzdyganek nasienny – znany szerzej jako tribulus terrestris – najpierw znany był jako środek pobudzający męską erekcję. Obecnie badania wykazały, że tribulus terrestris poprawiła pożądanie seksualne u 49 z 50 obserwowanych samic. Inne badania wykazały, że kobiety, które miały suplementowany buzdyganek nasienny, doświadczyły zwiększonego pożądania seksualnego, podniecenia i satysfakcji. Uważa się, że Tribulus stymuluje receptory androgenów w mózgu, wywołując pozytywną reakcję na hormony.

 

Afrodyzjak – Bonus L-argininy

L-arginina może pomóc bezpośrednio dostarczać krew do narządów płciowych – a korzyści tego działania to oczywiście wsparcie erekcji i poprawa doznań, wzrost podniecenia. Stosowanie suplementów diety nie powinno zastąpić zdrowego stylu życia, jak ćwiczenia , dieta, zwalczanie stresu i techniki zarządzania czasem, które odgrywają ważną rolę we wspieraniu zdrowia seksualnego i libido.

Komentarze

  1. korzeń maca jest świetny jeśli chodzi o poprawę libido. mi bardzo skutecznie pomaga. przyjmuje wyciąg z tej rośliny w postaci kapsułek Herbaya Maca. dwie dziennie wystarczą i czuję znacząca poprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *