Domowy sposób na zapalenie zatok

Domowy sposób na zapalenie zatok? Pozbądź się go w pół minuty!

Domowy sposób na zapalenie zatok – infekcje zatok w samym społeczeństwie amerykańskim dotykają około 35 milionów osób. Jest to dziś jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości. Ludzie każdego roku wydają ponad miliard dolarów na apteczne leki, które mają przeciwdziałać przebiegowi oraz nawrotom zapalenia.

Zapalenie zatok to choroba, która sprawia, że każdego roku odnotowujemy około szesnaście milionów wizyt lekarskich związanych z przebiegiem tego schorzenia. Na leki wydawane na podstawie recepty wydajemy około 150 milionów dolarów. Osoby z alergią, astmą, zatorami strukturalnymi nosa i zatok a także pacjenci z osłabionym układem odpornościowym są jeszcze bardziej narażeni na to schorzenie.

Według WebMD zapalenie zatok to nic innego jak stan zapalny błony śluzowej nosa. Na ogół zatoki wypełniona są powietrzem, ale kiedy wypełnią się płynem mogą pojawić się zakażenia wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, które prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Wśród pacjentów często można spotkać się również z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Jest to schorzenie, które prowadzi do zakażenia zatok wskutek powstałego obrzęku błony śluzowej. Innymi czynnikami wywołującymi stany zapalne są: skrzywiona przegroda lub inne zmiany w obrębie nosa, polipy nosa oraz przeziębienie.

Rodzaje zapalenia zatok

  • Ostre zapalenie zatok, które trwa przez około miesiąc. Do jego objawów zaliczają się między innymi ból, katar i uczucie zatkanego nosa
  • Podostre zapalenie zatok, które trwa od miesiąca do trzech miesięcy
  • Przewlekłe zapalenie zatok, które trwa co najmniej miesiąc albo dłużej

Naturalne, domowe lekarstwo na zapalenie zatok

Zapalenie zatok może być skutecznie leczone dzięki octu jabłkowemu. Jest to składnik, który każdy posiada w swojej kuchni. Ma mnóstwo właściwości zdrowotnych, za które odpowiedzialne są między innymi zawarte w nim witaminy, minerały i naturalne antyoksydanty. Z użyciem octu można w prosty sposób złagodzić wszelkie objawy zapalenia zatok i skutecznie je leczyć. Oto przepis:

Składniki, których potrzebujesz to:

  • pół szklanki wody
  • 1/4 szklanki octu jabłkowego niefiltrowanego
  • 1 łyżka miodu naturalnego
  • 1 łyżeczka pieprzu cayenne
  • 1 cytryna

Przygotowanie:

Zagotuj wodę i wymieszaj ją z octem jabłkowym. Następnie dodaj miód i pieprz. Dobrze wymieszaj. Na koniec dodaj jeszcze cytrynę i używaj lekarstwa tak długo, aż poczujesz się lepiej.

Domowy sposób na zapalenie zatok – kiedy najlepiej stosować?

Lekarstwo zaleca się przyjmować dwa razy dziennie – rano, przed śniadaniem i wieczorem, przed snem. Leczenie powinno trwać tak długo, aż stan chorobowy nie minie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *