medycyna alternatywna

Medycyna alternatywna – korzyści zdrowotne, ziołolecznictwo

Medycyna alternatywna – przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i niestrawność stały się najczęstszymi dolegliwościami współczesnego świata. Wpływa na to szybki tryb prowadzonego życia, brak aktywności, nieprawidłowa dieta oraz ciągły stres. Jeśli również Tobie brakuje czasu na prowadzenie zdrowej i dobrze zbilansowanej diety sprawdź co do zaoferowania w tym zakresie ma medycyna alternatywna.

Poniższa receptura łączy w sobie kilka składników, które prawdopodobnie masz w swojej spiżarni. Nasze remedium jest niedrogie, skuteczne i szybkie w wykonaniu.

Składniki:

3 gałązki rozmarynu

3 cytryny

250 g miodu

litr wody.

Przygotowanie

Umyj dokładnie cytryny. Jeśli pochodzą one z nieekologicznych upraw namocz je w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Po kilku godzinach wypłucz. To spowoduje, że z cytryny usunięte zostaną wszelkie pestycydy.

Po oczyszczeniu posiekaj cytrynę i dodaj do litra wody. Wrzuć tam również gałązki rozmarynu a następnie doprowadź mieszankę do wrzenia. Gotuj aż woda odparuje do połowy. Następnie odcedź a kiedy płyn się schłodzi dołóż do niego miód i dokładnie wymieszaj. Przechowuj w butelce lub w szklanym słoiku. Pij każdego dnia, regularnie.

Medycyna alternatywna – Korzyści zdrowotne

Rozmaryn był stosowany jako zioło lecznicze, rytualne i przyprawowe od czasów starożytnych. Właściwości lecznicze stosowano w leczeniu bólu żołądkowego, bezsenności, cefalagii, uspokojenia itp.

Rozmaryn jest również przeciwzapalny, wykrztuśny, przeciwbólowy, przeciwwirusowy i dezynfekujący. Jego związki wykazują właściwości antyseptyczne i moczopędne. Gałązki rozmarynu stymulują wydzielanie żółci, poprawiają przepływ krwi a nawet zwiększają zdolności poznawcze. W składzie rozmarynu znajdziemy również jak karnozol i kwas karnozowy, które są korzystne dla neutralizowania wolnych rodników.

Należy również pamiętać, że rozmaryn jest w stanie zniwelować permanentne zmęczenie, rozdrażnienie, irytację, bóle trawienne a także niestrawność wywołaną stresem.

Jeśli uważasz, że ta recepta jest przydatna, podziel się nią z rodziną i znajomymi. Będą wdzięczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *